Sprzedajesz mieszkanie? Zadbaj o dobrą wycenę

Sprzedajesz mieszkanie? Zadbaj o dobrą wycenę
Marta Kulawik

Jeżeli zmieniasz mieszkanie na nowe, z dotychczasowym możesz zrobić dwie rzeczy. Sprzedać lub wynająć. Obie opcje mają swoje zalety, jednak załóżmy, że Twoja decyzja padła na pierwszy z wymienionych wariantów. Jeśli tak zrobisz, dopilnuj, by wycena mieszkania była dla Ciebie korzystna.

Sprawdź ceny innych mieszkań

To pierwsza rzecz, jaką powinieneś zrobić planując sprzedaż mieszkania. Ustalając jego cenę, rozglądnij się wśród dostępnych ofert. Sprawdź jakie są ceny, uwzględniając przy tym nie tylko metraż, ale i liczbę pokoi, dostępność balkonu itp. To ważne, gdyż przy podobnej powierzchni, często zdarza się, że wyższą cenę za metr kwadratowy uzyskują mieszkania posiadające większą liczbę pomieszczeń.

Skonsultuj się z biurem nieruchomości

Przed ostatecznym ustaleniem ceny, warto znaleźć posiadające dobrą reputację biuro nieruchomości. Opinie uzyskane z tego źródła są o tyle cenne, że agenci powiedzą nam, na ile dane ceny faktycznie mają przełożenie na sprzedaż w danym rejonie i czy możesz pozwolić sobie na podwyższenie wcześniej planowanej kwoty bez ryzyka opóźnienia sprzedaży.

CZYTAJ TAKŻE – JAK URZĄDZIĆ MIESZKANIE W NOWOCZESNYM STYLU?

Odśwież mieszkanie

Sprzedając lokal mieszkalny zawsze warto go odświeżyć. Co prawda wiąże się to ze stratą czasu i z poniesieniem pewnych kosztów, jednak mieszkanie wygląda dzięki temu bardziej atrakcyjnie – tym samym dużo szybciej znajdzie nabywcę.

Jeśli przy sprzedaży wspiera nas biuro nieruchomości, również w tym przypadku warto poprosić o sugestie. Może się okazać, że właśnie są w modzie konkretne rozwiązania architektoniczne, a wprowadzenie ich w trakcie remontu może przełożyć się na uzyskanie lepszej wyceny.