Szukasz biura do wynajęcia? Sprawdź na co zwracać uwagę!

Szukasz biura do wynajęcia? Sprawdź na co zwracać uwagę!
Marta Kulawik

Każda firma musi posiadać swoją siedzibę. Jednak szukając biura do wynajęcia trzeba robić to z głową – tak, by być później zadowolonym ze swojego wyboru. W końcu chodzi o miejsce, które powinno pomóc w prowadzeniu biznesu!

Dostępna przestrzeń biurowa

To w zasadzie podstawa. Prawo jest w tym zakresie jasne – na każdego pracownika powinno przypadać minimum 10 metrów kwadratowych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wartość minimalna to nie to samo, co optymalna. Jeśli biuro jest wygodne, pracuje się w nim bardziej komfortowo – to z kolei przekłada się na efektywność wykonywanych zadań. Wniosek: warto pomyśleć o nieco większej powierzchni.

Pamiętaj też, że Twoja firma może się w przyszłości rozwijać (czego Ci jak najbardziej życzymy!). Skoro tak, powierzchnia wynajmowanego biura powinna uwzględniać możliwość pojawienia się kolejnych pracowników. Istotny jest również jego układ – tak, by w razie potrzeby przesunąć biurka i utworzyć bardziej optymalną aranżację przestrzeni pracowniczej.

Zwróć uwagę na lokalizację biura, które wynajmujesz

Jeśli przejrzy się ogłoszenia dotyczące nieruchomości komercyjnych, biura do wynajęcia są porozrzucane po praktycznie wszystkich obszarach poszczególnych miast. Nie ma znaczenia, czy będą to Katowice, Sosnowiec, czy Mikołów. Wybierając miejsce dla siebie zwróć jednak uwagę nie tylko na cenę najmu i stan biura, lecz również na to,na ile łatwo do niego dojechać.

To ważne z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, kiepska lokalizacja i trudny dojazd może być problematyczny dla niektórych pracowników (ważne zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na wykwalifikowanych specjalistach). Po drugie, ma to znaczenie w trakcie spotkań biznesowych z klientami.

CZYTAJ TAKŻE – GDZIE WYNAJĄĆ BIURO W KATOWICACH?

Czas trwania umowy

Dobre biuro, korzystna cena oraz świetna lokalizacja to nie wszystko. Szukając biura do wynajęcia zwróć uwagę także na warunki współpracy z właścicielem. Umowa powinna trwać na tyle długo, byś miał pewność, że nie będziesz musiał co chwilę zmieniać lokalizacji. Z drugiej strony jeżeli dopiero rozpoczynasz działalność, zwróć uwagę na jak długie związanie się z właścicielem możesz sobie pozwolić (choć oczywiście zawsze możesz dokonać cesji umowy na nowego chętnego do wynajęcia danej powierzchni).