Magazyn w centrum miasta – czy warto?

Magazyn w centrum miasta – czy warto?
Marta Kulawik

Zazwyczaj poszukiwania magazynu do wynajęcia rozpoczynają się od obrzeży miasta. Okazuje się jednak, że czasami warto zainteresować w lokalizację bliższą centrum.

Obrzeża a śródmieście

Istnieją co najmniej trzy powody, dla którego osoby, które interesuje wynajem magazynu, w pierwszej kolejności przeglądają ogłoszenia dotyczące nieruchomości położonych na peryferiach.

Pierwszym bez wątpienia jest niższa cena. W zdecydowanej większości przypadków comiesięczne opłaty będą w tym przypadku niższe – a wynajmującemu zawsze na tym zależy.

Drugi czynnik to łatwość dotarcia do szlaków komunikacyjnych, co ma spore znaczenie w przypadku firm, w których regularnie zachodzi konieczność przewożenia produktów, bądź surowców.

Trzeci czynnik jest banalnie prosty – na peryferiach po prostu o wiele łatwiej znaleźć odpowiednio duży obiekt, którego konstrukcja nadaje się do użytkowania go w charakterze magazynu.

Zauważ jednak, że czynniki te mogą obrócić się na korzyść właścicieli magazynów położonych w centralnych częściach miasta!

CZYTAJ TAKŻE – ILE KOSZTUJĄ MAGAZYNY W GLIWICACH?

Dlaczego warto inwestować w magazyn w centrum miasta?

Zwróćmy uwagę na każdy z powyższych argumentów. Ceny niestety nie przekroczymy, niemal zawsze lokalizacja w śródmieściu będzie oznaczać wyższe koszta. Zwróć jednak uwagę, jeśli już znajdziesz najemcę, zysk będzie wyższy.

Problem oczywiście w tym, żeby go znaleźć. Zastanówmy się jednak. W przypadku branży przemysłowej lokalizacja blisko dróg wylotowych będzie oczywistością. Inaczej sprawa będzie wyglądać, gdy na wynajem magazynu decyduje się firma obsługująca przedsiębiorstwa w obrębie konkretnego miasta. W takim przypadku lokalizacja w środku miasta może okazać się bardziej korzystna.

Pozostaje czynnik niskiej dostępności tego typu nieruchomości. Z jednej strony oznacza on problemy z odnalezieniem odpowiedniego obiektu, w który możesz zainwestować z myślą o wynajmie magazynu. Jeśli jednak znajdziesz, zyskasz sporą przewagę. W końcu ile jeszcze jest podobnych obiektów w środku miasta?