Tarnowskie Góry: ile kosztują domy?

Tarnowskie Góry: ile kosztują domy?
Marta Kulawik

Mimo, że Tarnowskie Góry z są stosunkowo słabo skomunikowane zresztą aglomeracji śląskiej, miasto to jest bardzo cenione przez swoich mieszkańców. Z kolei osobom z zewnątrz często przypada do gustu ze względu na swoje walory wizualne. Mówiąc krótko, ludzie lubią tu mieszkać. Tym samym Tarnowskie Góry stają się atrakcyjne z punktu widzenia inwestowania w nieruchomości.

Typowe domy w Tarnowskich Górach

Analizując oferty sprzedaży domów w Tarnowskich Górach od razu widać, ze tych parterowych jest niewiele i stanowią one niecałe 10 procent ogółu. Można by oczekiwać, ze jednopiętrowe uzyskają tu zdecydowaną dominację, jednak w rzeczywistości nie do końca tak się stało i domy jednopiętrowe stanowią niewiele ponad połowę propozycji na portalach nieruchomości. Warto jednak zaznaczyć, iż ogłoszenia nie zawsze precyzują, czy drugie piętro nie jest przypadkiem… poddaszem.

Ceny domów w Tarnowskich Górach

Wspomnieliśmy już, że ludzie chętnie przywiązują się do mieszkania w tej okolicy. Jak wpływa to na ceny, jakie osiągają domy w Tarnowskich Górach? Jak się okazuje w stosunkowo niewielkim stopniu. O ile średnia cena za metr kwadratowy na obszarze całego województwa wynosi 2851 złotych, o tyle w przypadku Tarnowskich Gór odrobinę niżej – 2837 złotych.

Co ciekawe, w przypadku domów parterowych cena może różnić się o wiele bardziej. W takim przypadku miejscowe ceny wynoszą średnio 2746 złotych za metr kwadratowy, podczas gdy średnia w ofertach zebranych z całego województwa wynosiła w ostatnim miesiącu 3008 złotych!