Współpraca przy sprzedaży nieruchomości

Współpraca przy sprzedaży nieruchomości
Marta Kulawik

Jeżeli zdecydowałeś się na sprzedaż mieszkania lub domu, kieruj się rozsądkiem przy wyborze najlepszego agenta nieruchomości. Pomoże on w zrozumieniu skomplikowanego świata prawa, nieruchomości, finansów. Może także reprezentować Twoje interesy i pomoże wynegocjować najlepszą cenę. Pamiętaj, że profesjonalista posiada licencje i najczęściej jest związany zawodowo z biurem nieruchomości! Mało kto jest świadom faktu, iż zawód agenta nieruchomości należy do największego na świecie stowarzyszenia handlowego.

Chcesz poznać tajniki wyboru najskuteczniejszego agenta nieruchomości? Dowiedz się:

Czy aktywnie działa zawodowo?

Czy posiada licencję?

Czy posiada nieskazitelną opinię?

Jakie są jego dokonania zawodowe?

Wiedz, że agent nieruchomości zobowiązany jest do przestrzegania określonych norm prawa!

Poznaj efektywne formy współpracy z naszym biurem nieruchomości!

1. Forma ekskluzywna. Czego możesz się spodziewać?
Agent będzie reprezentował wyłącznie Twoje interesy. Przygotuje nieruchomość do sprzedaży, oraz sporządzi profesjonalną ofertę wraz ze zdjęciami. Do oferty dołączy opis w co najmniej dwóch językach! Stworzy prezentację nieruchomości w formacie 3D oraz wykona plan nieruchomości. Zapewni to skuteczną promocję nieruchomość na rynku i pozyskanie nabywcy.

2. Forma współpracy z lokalnymi biurami nieruchomości. Czego możesz się spodziewać?
Agent będzie reprezentował wyłącznie Twoje interesy. Celem jego zabiegów jest zgromadzenie jak największej liczby potencjalnych nabywców. Sprzedaży dokonuje się na zasadzie „Kto da więcej”. Twoje ogłoszenie zostanie zamieszczone w lokalnych biurach nieruchomości w niezmienionej formie, aby nie wprowadzać zamieszania. Nad poprawnym przebiegiem transakcji będzie czuwać grupa agentów.

CZYTAJ TAKŻE – PROWIZJA ZA WYNAJEM MIESZKANIA ZA POŚREDNICTWEM BIURA NIERUCHOMOŚCI

3. Forma współpracy z zagranicznymi biurami nieruchomości.
Ta forma współpracy przeznaczona jest dla osób pragnących zareklamować swoją ofertę nieruchomości również na arenie międzynarodowej. Transakcję przeprowadzi lokalny agent nieruchomości, a pośrednio agenci zrzeszeni w międzynarodowej sieci biur nieruchomości. Kupujący z kolei otrzymuje możliwość zakupu nieruchomości z dowolnego zakątka świata. Transakcja zostanie przeprowadzona bez zbędnych przeszkód również w lokalnym biurze. Agent nieruchomości przeszuka międzynarodową bazę nieruchomości MLS (Multiple Listing Service) wg wytycznych potencjalnego nabywcy. Jeżeli pożądana nieruchomość będzie figurowała w bazie, skontaktuje się z polskim przedstawicielem odpowiedzialnym za konkretny rynek. Dzięki międzynarodowej współpracy, możliwa jest szybka i skuteczna sprzedaż Twojej nieruchomości. My, jako agenci nieruchomości z katowickiego oddziału RE/MAX, mamy możliwość współpracy z ok. 100 000 agentów z całego świata!

Zaufaj profesjonalistom i zwiększ szanse na szybką sprzedaż nieruchomość!