Zalety mieszkania w Chorzowie

Zalety mieszkania w Chorzowie
Marta Kulawik

Szukając mieszkania na wynajem lub sprzedaż, musimy wziąć pod uwagę jego lokalizację. Na Śląsku jest wiele na pozór podobnych miast, lecz każde z nich wyróżnia się czymś innym, przyciąga zróżnicowane grupy ludzi. W tym tekście chcielibyśmy przedstawić zalety mieszkania w Chorzowie.

Między Katowicami a Bytomiem

Chorzów leży na Górnym Śląsku. Sąsiaduje on z takimi miastami jak:

Jest to miasto samowystarczalne, ale jednocześnie dojazd do okolicznych miejsc jest bardzo prosty. Miasta aglomeracji śląskiej połączone są wyremontowanymi drogami oraz liniami komunikacji miejskich. Na terenie Chorzowa poruszają się autobusy, tramwaje oraz pociągi. Niedawno w sercu miasta powstało centrum przesiadkowe ułatwiające poruszanie się po mieście i jego okolicach. W Chorzowie znajdują się trzy czynne dworce kolejowe. Odległość między poszczególnymi miastami jest naprawdę niewielka. Przejazd z centrum przesiadkowego w Chorzowie do Katowic zajmuje kilka minut (autobusem do centrum ok. 15 minut). Jest to ułatwienie dla osób pracujących w innej lokalizacji.

Ceny mieszkań

Ceny mieszkań na sprzedaż w Chorzowie różnią się. Wpływa na to stan i metraż lokalu oraz dzielnica, w której dana nieruchomość w Chorzowie się znajduje. W ofercie mieszkaniowej w opisywanym mieście znajdziemy kawalerki oraz lokale wielopokojowe. Najtańsze oferty najczęściej trafiają się w Chorzowie drugim lub w dzielnicy Batory. Mieszkania mogą mieścić się w kamienicach lub blokach wysokich i niskich. Na cenę lokalu wpływa także rodzaj ogrzewania. W Chorzowie znajdziemy lokale posiadające ogrzewanie miejskie – centralne, gazowe lub ogrzewanie węglowe.

Ceny mieszkań na sprzedaż w Chorzowie określa się jako korzystne. Są znacznie niższe niż koszt utrzymania lokalu o podobnym standardzie w Katowicach. Warunki panujące w miastach są jednak bardzo podobne. Warto zapoznać się z aktualną ofertą dotyczącą lokali na sprzedaż w Chorzowie, ponieważ czasami pojawiają się propozycje niezwykle korzystne. W tej okolicy można nabyć również nieruchomości w stanie deweloperskim.

Posiadając ograniczone środki zawsze można z kolei pomyśleć o wynajmie mieszkania w Chorzowie.

Zalety mieszkania w Chorzowie – znane miejsca

Chorzów to miasto znane w całym kraju przede wszystkim za sprawą Parku Śląskiego i atrakcji znajdującym się w nim. Miejsca, które pozwalają na urozmaicenie wolnego czasu i przyciągają wielu pasjonatów to na przykład:

  • Śląskie Wesołe miasteczko
  • Śląski Ogród Zoologiczny
  • Planetarium Śląskie.

Ten oraz inne mniejsze parki miejskie pozwalają na chwilę wytchnienia, a także długie, przyjemne spacery z naszymi pupilami.
Jeśli chodzi o funkcjonalność miasta, nie można mieć tutaj niemal żadnych zarzutów. Najważniejsze instytucje znajdują się w okolicach rynku. Zarówno sam rynek, jak i ulice w jego okolicy zostały niedawno odnowione. Wpłynęło to pozytywnie na odbiór miasta przez mieszkańców.

SPRAWDŹ – OFERTY MIESZKAŃ NA SPRZEDAŻ W CHORZOWIE ORAZ OFERTY MIESZKAŃ NA WYNAJEM W CHORZOWIE!