Czy warto kupić mieszkanie do remontu w Chorzowie?

Czy warto kupić mieszkanie do remontu w Chorzowie?
Marta Kulawik

Chorzów to miasto w okolicy Katowic, Bytomia, które cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Górnego Śląska. To dzięki różnym rodzajom lokali mieszkalnych, świetnej lokalizacji, rozwiniętej sieci dróg i niewysokich cen nieruchomości. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić mieszkanie do remontu w Chorzowie?

Jaki budżet możesz przeznaczyć na kupno nieruchomości?

To pytanie należy sobie zadać, zanim rozpoczniemy poszukiwanie idealnej nieruchomości. Często lokale wymagające prac remontowych wystawiane są w znacznie korzystnej cenie, nawet biorąc pod uwagę generalną przebudowę. Mieszkania do remontu w Chorzowie do świetne rozwiązanie dla osób z ograniczonymi środkami, mającymi swoją wizję aranżacji pomieszczeń, kreatywnych, a także tych, który posiadają alternatywę zamieszkiwania innego miejsca przez okres prac remontowych. Weź pod uwagę, że wyremontowane lokale często są przerabiane i ponownie remontowane przez nowych właścicieli. Po co, w taki razie, dwukrotnie przepłacać?

Rynek wtórny czy pierwotny?

Górny Śląsk jest znany przede wszystkim z klimatycznych kamienic. Oczywiście znajdują się tutaj osiedla bloków wielopiętrowych, a także inwestorzy decydują się na budowanie nowych nieruchomości. Lokale w stanie deweloperskim również wymagają umeblowania, pomalowania i innych zmian. Jest to jednak rozwiązanie coraz częściej wybierane przez młodych Polaków. Stawiają oni na oryginalność, ale także bezawaryjność, wygodę i komfort. Młodzi ludzie cenią sobie takie udogodnienia jak duży taras, czy parking podziemny. Lokal w stanie deweloperskim pozwala nam na urządzenie go w dowolny sposób, ale unikamy prac związanych np. z ogrzewaniem, kanalizacją, instalacją elektryczną, ponieważ są one już wykonane. Nowe mieszkania w Chorzowie są rozmieszczone w różnych dzielnicach, osiedlach.

CZYTAJ TAKŻE – KTÓRA DZIELNICA W CHORZOWIE CIESZY SIĘ NAJWIĘKSZĄ POPULARNOŚCIĄ?

Czy warto kupić mieszkanie do remontu w Chorzowie? – lokalizacja

Chorzów to miasto, które sąsiaduje z Świętochłowicami, Bytomiem, Katowicami. Dojazd do wszystkich z wymienionych miejscowości jest ułatwiony dzięki dobrze rozwiniętej sieci dróg oraz komunikacji miejskiej. Można skorzystać z linii autobusowych, również ekspresowych i nocnych, a także tramwajów, pociągów. Chorzów to miast z dużymi możliwościami edukacyjnymi oraz zawodowymi. Znajdziemy tu nie tylko szkoły podstawowe czy średnie, ale także szkoły wyższe oferujące kształcenie z dziedzin bankowości, informatyki, matematyki, administracji itp. Mieszkania w Chorzowie są znacznie tańsze niż w Katowicach, a ich standard oraz położenie jest dogodne.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić lokal do remontu w Chorzowie, przejrzyj naszą ofertę.