6 lekcji na temat zakupu domu, które możesz wynieść z Monopoly

6 lekcji na temat zakupu domu, które możesz wynieść z Monopoly
Marta Kulawik

1. Cierpliwość

MONOPOLY: Twoja rodzina zadecydowała, aby zagrać w Monopoly? Napełnijcie kubki, przygotujcie przekąski i przebierzcie się w wygodne ubrania. Spędzicie trochę czasu nad tą grą!

LEKCJA: Zakup nieruchomości to długotrwały proces. Trzeba dowiedzieć się, czy jest możliwość otrzymania kredytu. Czekają Cię rozmowy z agentami, składanie ofert kupna, kontrola domu, ocena kredytowa i podpisanie umowy kredytowej zanim otrzymasz klucze do swojego domu. Naprawdę, czeka Cię długa przeprawa, jednak skup się na pozytywach i powodach, dla których zdecydowałeś się na zakup nowego lokum. Pozostanie w stałym kontakcie z Twoim pośrednikiem nieruchomości także będzie pomocne.

2. Okolica ma znaczenie

MONOPOLY: Wszyscy rozpoczynają grę skupiając się na dwóch miejscach na planszy: START I BROADWALK. Najwyżej wycenione nieruchomości dają najwyższy zwrot po ich wykupieniu, a ich posiadacze zdają się najlepiej radzić sobie w grze.

LEKCJA: Lokalizacja to również bardzo istotna kwestia w procesie wyboru nieruchomości. Cechy domu, Twój styl życia i inne czynniki wpływają na wybór okolicy. Współpracuj ze swoim agentem, aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat lokalizacji, która przykuła Twoją uwagę.

3. Miej otwarty umysł

MONOPOLY: BALTIC i MEDITERRANEAN AVENUE mają złą reputację, ponieważ są najtańszymi posiadłościami na planszy – są one jednak dla Ciebie możliwością. Dodaj kilka domków oraz hoteli, a Twój zwrot będzie większy aniżeli jeden hotel na CONNECTICUT AVENUE.

LEKCJA: Miej otwarty umysł poszukując domu. Okolica, której wcześniej nie brałeś pod uwagę może okazać się obiecująca i bardziej przystępna dla Twojego portfela.

CZYTAJ TAKŻE – CO TO JEST ODWRÓCONA HIPOTEKA?

4. Bądź zawsze przygotowany

MONOPOLY: Jesteś potentatem Monopoly! Masz w dłoni pożądane posiadłości i stały strumień przychodów z Twoich domów i hoteli. Po czym przychodzi karta SZANSA: „Napraw swoje posiadłości – za każdy dom zapłać 25$, za każdy hotel 100$”.

LEKCJA: Nigdy nie wiesz co zgotuje los. Ale poza Monopoly, w prawdziwym świecie możesz ubezpieczyć swoją nieruchomość, co pomoże Ci zmniejszyć cios wynikający z nieprzewidzianych napraw oraz katastrof. Każde ubezpieczenie można dostosować do potrzeb właścicieli, w tym również do budżetu. Niektórzy nabywcy zabezpieczają się poprzez  podpisywanie gwarancji obejmujących potencjalne problemy ze sprzętami po przeprowadzce.

5. Jak wygrać wojnę licytacyjną

MONOPOLY: Możliwości handlowania powodują ekscytację grą Monopoly. Tutaj nie ma ścisłych reguł co do sposobów zawierania transakcji. Rywalizacja rodzeństwa, łapówki za pomocą słodyczy, a nawet zmysł biznesowy mogą wpłynąć na decyzję graczy.

LEKCJA: Sprzedający nie zawsze przyjmują najwyższą ofertę. Napisanie listu czy e-maila dlaczego wymarzyłeś sobie właśnie jego dom może czasem przechylić szalę na Twoją stronę.

CZYTAJ TAKŻE – ROZWIĄZANIE UMOWY POŚREDNICTWA  NA WYŁĄCZNOŚĆ

6. Strategia jest ważna!

MONOPOLY: Monopoly jest grą strategiczną, ale niewielu graczy zagłębia się w nią do tego stopnia, aby uczyć się sposobów na wygraną. Co jeżeli miałbyś obok siebie eksperta doradzającego Ci jakie stawki powinieneś zastosować kupując nieruchomość, gdzie szukać dalej, czy zastaw BROADWALK to dobry pomysł? Byłbyś  nie do powstrzymania!

LEKCJA: Zakup domu to nieczęsta sytuacja – dla niektórych to jedyna taka transakcja w życiu. Czy nie byłoby łatwiej i pewniej mieć przy sobie eksperta, który jest na bieżąco z prawem nieruchomościowym, wie które dzielnice pasują najlepiej do Twojego stylu życia i zna sposoby na efektywną licytację domu? Te wszystkie wartości charakteryzują doświadczonego pośrednika!

Jak widać, w grze jak w życiu – również podejmuje się trudne decyzje oraz uczy na błędach. Jednak w grze nasze niedopatrzenia oraz pomyłki nie doskwierają tak bardzo, jak w rzeczywistości. Dlatego warto grać, aby móc choć częściowo ich uniknąć.

Jeżeli szukasz doświadczonego agenta, który pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję – zgłoś się do Re/Max Gold. Nasi eksperci chętnie posłużą Ci radą!