6 rzeczy, które przeszkadzają potencjalnym kupującym nieruchomości

6 rzeczy, które przeszkadzają potencjalnym kupującym nieruchomości
Marta Kulawik

Sprzedaż mieszkania nie zawsze jest sprawą prostą. Niektóre błędy popełniane przez sprzedających mogą skutecznie obniżać atrakcyjność nieruchomości i odstraszyć kupujących. Pierwsze wrażenie kupującego często jest najważniejsze i decyduje o zakupie, a zaniedbane wnętrze nie zrobi na nim dobrego wrażenia. Poniżej prezentujemy listę rzeczy, które szczególnie przeszkadzają potencjalnym kupującym w sprzedawanych mieszkaniach.

1. Bałagan

Nieład w mieszkaniu (nawet artystyczny) będzie źle świadczyć przede wszystkim o nas. Brudne ubrania na podłodze, lepiąca się posadzka i okna, które prawie nie przepuszczają światła nie są dobrą wizytówką. Czyste i zadbane mieszkanie nie tylko podniesie jego atrakcyjność, ale również sprawi, że kupujący z większym zaciekawieniem będą je oglądać.

2. Zapach

Każde mieszkanie ma swój specyficzny zapach. Składa się na niego mieszanka perfum, gotowanego obiadu, kwiatów, proszku do prania itp. Gdy wystawiamy mieszkanie na sprzedaż, warto zainwestować w odświeżacze powietrza, które neutralizują specyficzne aromaty. To, co dla nas pachnie przyjemnie, dla innych może być drażniące.

3. Rodzinne pamiątki

Stare przysłowie mówi, że z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciu. Może to właśnie z tego powodu nawet mieszkania wystawiane na sprzedaż nadal zdobią portrety bliskich. Potencjalny kupujący będzie chciał mieć wrażenie, że ogląda mieszkanie, które niebawem stanie się jego własnością. Podobizna cudzej teściowej na komodzie z pewnością pozbawi go takiej wizji. Warto zatem schować sentymenty do szuflady – przynajmniej na czas wizyty. To samo dotyczy innych pamiątek. Laurka na urodziny może być bardzo ładna, ale raczej daleko jej do obrazów Picassa.

4. Domownicy

W dniu, w którym spodziewamy się wizyty potencjalnego kupującego, dobrze jest, aby w mieszkaniu został tylko właściciel lub osoba bezpośrednio zainteresowana sprzedażą. To idealna okazja, by zafundować dzieciom bilety do kina, a żonie wizytę w salonie kosmetycznym.

CZYTAJ TAKŻE – 3 SPOSOBY, BY SZYBKO WYNAJĄĆ MIESZKANIE W KATOWICACH

5. Zwierzęta

Z danych statystycznych wynika, że tylko co czwarty Polak ma w domu psa lub kota. Dla wielu kupujących nasz pupil niekoniecznie musi być uroczym futrzakiem, a sierść na kanapie czy dywanie z pewnością nie wygląda dobrze. W dniu, w którym spodziewamy się wizyty osób zainteresowanych kupnem mieszkania, warto jest oddać zwierzaka pod opiekę sąsiadki, kolegi lub innej zaufanej osoby. Pamiętajmy, że możemy trafić na alergików!

6. Ukryte wady

Szczerość to podstawa. Nikt z nas nie lubi być oszukiwanym. Kupujący doceni to, że został poinformowany o ukrytych wadach mieszkania. Nie ma co zatajać nieszczelnego okna lub dziury w ścianie. Takie „mankamenty” szybko wyjdą na jaw i mogą narazić sprzedającego na nieprzyjemności.

Powyżej przedstawiono tylko kilka aspektów negatywnie wpływających na odbiór sprzedawanej nieruchomości przez kupujących. W takiej sytuacji liczą się detale, na które często nie zwracamy uwagi. Warto zatem zaufać ekspertom, którzy zadbają o każdy szczegół i sprawią, że wystawione na sprzedaż mieszkanie prezentować się będzie naprawdę atrakcyjnie, a co za tym idzie – szybko znajdzie nabywcę. Zachęcamy do skorzystania z oferty biura nieruchomości RE/MAX Gold. Jej doświadczeni pracownicy gwarantują najwyższą jakość usług.