Luksusowe apartamenty w Katowicach

Luksusowe apartamenty w Katowicach
Marta Kulawik

W porównaniu do innych krajów Europy rynek luksusowych apartamentów w Polsce dopiero zaczyna się właściwie rozwijać. Także w Katowicach można zauważyć coraz więcej ofert sprzedaży nieruchomości tego typu.

Czym są luksusowe apartamenty?

Nie ma jednoznacznej, sparametryzowanej definicji luksusowych apartamentów. Przyjmuje się kilka cech charakterystycznych, które pozwalają zakwalifikować mieszkanie jako apartament luksusowy:

  1. prestiżowa lokalizacja – mowa tutaj zarówno o dzielnicy, jak również i osiedlu, a nawet usytuowaniu w budynku
  2. wysoki standard budynku, mieszkania
  3. bogate wyposażenie mieszkania

Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że apartament w Katowicach charakteryzuje się również wyższą ceną niż inne mieszkania o podobnym metrażu w regionie. W województwie śląskim można przyjąć, że tego rodzaju nieruchomości zaczynają się od 6 tys. zł za m.kw., choć zdarzają się również lokale, w których za podobną powierzchnię zapłacisz nawet dwa razy więcej.

Brynów – prestiżowa dzielnica

Luksusowe nieruchomości w Katowicach skupione są przede wszystkim wokół Brynowa. Jego część, Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, słynie jako jedna z nielicznych rejonów miasta, z braku budynków o charakterze przemysłowym. Przy okazji Brynów jest świetnie skomunikowany ze ścisłym centrum miasta. Dlaczego jeszcze ta dzielnica jest jednym z najbardziej prestiżowych rejonów w stolicy województwa śląskiego, pisaliśmy już we wpisie Domy na sprzedaż w Katowicach – najlepsze dzielnice.

Chociaż zabudowę Brynowa stanowią przede wszystkim domy wolnostojące, znaleźć tu można także apartamentowce. Do takich zalicza się kompleks budynków mieszkalnych, położonych na zamkniętym Osiedlu Pastelowym. To tu znajduje się oferowany przez RE/MAX Gold luksusowy apartament o powierzchni 70 m2, zaprojektowany w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Jego cena ofertowa wynosi 565 tys. zł, co daje cenę 8071 zł za 1 m2.

apartament Katowice - Brynów

W Brynowie na prestiżowym Osiedlu Ptasim znaleźć można podobną ofertę: sprzedawane jest tam mieszkanie o powierzchni 117 m2, które powinno być szczególnie atrakcyjne dla osób, ceniących sobie tradycyjne wnętrza. Cena ofertowa 1 m2 jest większa niż w przypadku poprzedniej oferty – wynosi bowiem 8 205 zł. Oznacza to, że całość nieruchomości kosztuje 960 tys. zł. Ogłoszenie to powinno być szczególnie atrakcyjna dla osób, ceniących sobie tradycyjne wnętrza.

CZYTAJ TAKŻE – DOBRE PERSPEKTYWY RYNKU LUKSUSOWYCH NIERUCHOMOŚCI W POLSCE

Pozostałe dzielnice

Sporo ofert luksusowych apartamentów znaleźć można także na Ligocie-Panewnika, Kostuchnie oraz w najstarszej dzielnicy Katowic, Dąbiu. Warto też zwrócić uwagę, że luksusowe lokale w Dąbiu znajdują się na jednym z najbardziej prestiżowych osiedli w regionie – Dębowych Tarasach położonej w sąsiedztwie Centrum Handlowego Silesia. Ze względu na szczególną bliskość centrum i doskonałe skomunikowanie z pozostałymi rejonami miasta, ceny są tu wyższe niż w przypadku Brynowa. Szukasz pomocy w kupnie lub sprzedaży luksusowego apartamentu? Zgłoś się do naszych ekspertów!