Chcesz kupić dom w Gliwicach? Oto kilka cennych wskazówek

Chcesz kupić dom w Gliwicach? Oto kilka cennych wskazówek
Marta Kulawik

Chcesz kupić dom w Gliwicach koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami, dzięki czemu wybierzesz najbardziej korzystną lokalizację dla siebie.

Rynek nieruchomości w Gliwicach

Rynek nieruchomości w Gliwicach jest dosyć spory, w internetowych portalach znajduje się ponad 220 ogłoszeń o sprzedaży domu. Analizując ceny domów w stosunku do innych miast aglomeracji– średnia cena m2 waha się w granicach 3500 zł, porównując Zabrze z ceną 3200 zł/m2 i Katowice blisko 3800 zł można je zakwalifikować do środka stawki. Najdroższe domy znajdują się w takich dzielnicach jak Kopernik oraz w południowych dzielnicach Trynek czy Sikornik, gdzie zbliżają się do 4000 zł za m2.

Bezpieczeństwo w dzielnicach Gliwic

Wg statystyk Komendy Rejonowej Policji pod kątem ilości popełnianych przestępstw najbardziej niebezpieczną dzielnicą jest Śródmieście. Na drugim miejscu znajduje się jest Zatorze, a dalej Szobiszowice i Sośnica. Dodatkowo, gdybyśmy przeliczyli ilość przestępstw na liczbę mieszkańców w danej dzielnicy to do wymienionej czwórki dołączą także rejony Ligoty Zabrskiej i Trynku. Z drugiej strony Wilcze Gardło i Ostropa to najbezpieczniejsze dzielnice Gliwic, gdzie najrzadziej trafiano do policyjnych kartotek.

CZYTAJ TAKŻE – PLUSY MIESZKANIA NA ŚLĄSKU

Sieć drogowa miasta

Jeżeli weźmiemy pod uwagę sieć drogową to Gliwice są jednym z najlepiej skomunikowanym miastem w Polsce. Oczywiście wybór odpowiedniej lokalizacji pod dom powinien uwzględniać łatwość w dotarciu do najważniejszych miejsc regionu jak i dostęp do ważniejszych dróg przelotowych. Gliwice przecinają dwie autostrady A1 i A4, a na ich połączeniu znajduje się największy węzeł drogowy w Polsce – Gliwice Sośnica. Dodatkowo niedawno otworzono fragment Drogowej Trasy Średnicowej, która łączy Katowice z Gliwicami.

Oczywiście to tylko kilka aspektów, które mogą zostać wzięte pod uwagę sortowania ofert sprzedaży mieszkań lub sprzedaży domów w Gliwicach. Oczywiście najważniejsza jest dostępność, stosunek ceny do wartości nieruchomości oraz indywidualne preferencje nabywcy. Jednak warto bliżej przeanalizować powyższe tematy, aby ten wybór był jak najbardziej korzystny.