Chorzów: ceny mieszkań w czerwcu 2016

Chorzów: ceny mieszkań w czerwcu 2016
Marta Kulawik

Chorzów jest miastem dla wielu osób idealnym. Jest duże, rozwija się, a jednocześnie nie brakuje tutaj terenów zielonych w postaci Parku Śląskiego (nieprzypadkowo dawniej nazywanego Parkiem Chorzowskim). Jednocześnie łatwo stąd dojechać do kilku innych miast aglomeracji śląskiej, co czyni zlokalizowane tutaj mieszkania bardzo atrakcyjnymi nieruchomościami.

Koszt mieszkań w Chorzowie

Oceniając koszt lokali mieszkalnych, najlepiej zacząć od sprawdzenia ile wynosi przeciętna wartość metra kwadratowego w dostępnych ofertach. Ta, w przypadku analizowania ofert w serwisie Morizon, a dotyczących dowolnej części Chorzowa, w czerwcu 2016 wynosiła średnio 2930 zł.

Dla porównania średnia dla całego województwa śląskiego w drugiej połowie miesiąca wynosiła znacznie więcej, bo 3272 zł. W Katowicach jeszcze wyżej, bo 4593 zł.

Centrum, Batory i Chorzów Stary

Sprawdziliśmy również jak kształtują się ceny mieszkań w trzech przykładowych dzielnicach Chorzowa. W przypadku centrum ceny są niższe od średniej i oscylują na poziomie 2873 zł. Podobnie sprawa wygląda, gdy sprawdzimy Chorzów Batory, gdzie średnia kwota za metr kwadratowy wynosi 2833 zł.

Ciekawie wygląda sytuacja, gdy sprawdzimy Chorzów Stary. Tu mieszkania są droższe, a ich cena osiąga średnio 4048 zł za metr kwadratowy tego typu nieruchomości w Chorzowie. Warto jednak zaznaczyć, iż liczba obserwowanych ogłoszeń była w tym przypadku dużo mniejsza, niż przy wcześniej wspomnianych dzielnicach i trudno tu mówić o reprezentatywności próbki.

Sprawdzając oferty na mieszkania na sprzedaż w Chorzowie można znaleźć wiele ciekawych pozycji. Szczególnie ciekawe mogą być dla osób młodych, które szukają czegoś na start, głównie ze względu na dobrą lokalizację w obrębie aglomeracji. Po prostu jest stąd wszędzie blisko, a to stanowi istotny atut.