Mieszkania do wynajęcia w Katowicach

Szukasz biura nieruchomości, które pomoże Ci w znalezieniu komfortowego mieszkania do wynajęcia w Katowicach? A może jesteś właścicielem nieruchomości przeznaczonej do udostępniania innym? Katowice wydają Ci się miastem, gdzie wynajęcie lokalu będzie łatwe, szybkie i przyjemne? Nic bardziej mylnego – tak samo, jak ty myśli kilkaset innych osób posiadających w tym mieście mieszkanie do wynajęcia.

Katowice są stolicą aglomeracji i zainteresowanie wynajmem jest bardzo duże, szczególnie przez studentów. Jednak z drugiej strony jeszcze większa jest podaż – średnio miesięcznie na portalach dostępnych jest 1500–2000 ofert wynajmu mieszkań.

Dlatego nie czekaj, tylko już dziś skontaktuj się z jednym z agentów zatrudnionych w naszym biurze, a przedstawi Ci on szereg atrakcyjnych ofert, np. mieszkań na sprzedaż czy działek budowlanych na Zarzeczu. Pośród nich z pewnością znajdziesz tę, która przekona Cię do tego, aby nawiązać współpracę właśnie z naszą firmą!

Mieszkania do wynajęcia w Katowicach – jak pozyskać klientów?

Stworzenie prostej oferty i umieszczenie jej na portalu internetowym może nie wystarczyć do promocji mieszkania na wynajem w tak dużym mieście, jak Katowice. Aby znaleźć odpowiednich wynajmujących, konieczne jest sporządzenie precyzyjnego planu działań.

Szczególnie istotne są:

 • przygotowanie profesjonalnych zdjęć i oferty wynajmu,
 • właściwa promocja ogłoszenia w mediach społecznościowych, w serwisach ogłoszeniowych, a także w wyszukiwarce Google,
 • zachęcające do skorzystania z oferty rozmowy z potencjalnymi najemcami,
 • podpisanie odpowiednich dokumentów pod kątem formalno-prawnym, które zabezpieczą Twoje interesy.

Masz wybór – spróbować zrobić to wszystko samodzielnie, inwestując swój czas i środki finansowe, a przy tym nie mając pewności, kiedy uda Ci się wynająć mieszkanie w Katowicach lub skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości.

Wyszukiwarka mieszkań do wynajecia w Katowicach

Współpraca z agencją przy wynajmie mieszkania w Katowicach – dlaczego warto?

Powierzając sprawę znalezienia odpowiedniego najemcy RE/MAX Gold, masz gwarancję, że oferta z Twoim mieszkaniem na wynajem w Katowicach trafi do szerokiego grona odbiorców. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami, a nasi pracownicy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w obrocie nieruchomości. Do tego zapewniamy profesjonalną obsługę zlecenia na każdym etapie współpracy. Zatem, dzięki powierzeniu wynajmu nam i zastosowaniu specjalnych mechanizmów możesz:

 • zdecydowanie przyspieszyć wynajem Twojej nieruchomości,
 • zwiększyć cenę wynajmu mieszkania w Katowicach,
 • oszczędzić czas związany z przygotowaniem oferty, odpowiednich dokumentów niezbędnych z wynajmem i innych formalności.

Nie zwlekaj, skontaktuj się z naszymi specjalistami i otwórz się na nowe możliwości już dziś.

Mieszkania do wynajęcia w Katowicach – statystyki

Zapoznanie się ze średnimi cenami wynajmu nieruchomości na rynku w Katowicach pozwoli Ci prawidłowo wycenić swoje mieszkanie. To także cenne informacje dla wynajmujących. Dzięki zestawieniu można dowiedzieć się, czy wybrane ogłoszenie jest warte uwagi.

Średni miesięczny koszt wynajmu mieszkania w Katowicach to 2096 zł, przy czym średni metraż lokalu w tym mieście wynosi 58 m2 (dane pochodzą z serwisu www.ceny.szybko.pl). Ten sam portal podaje, że aktualnie na wynajem dostępnych jest mniej niż 200 mieszkań.

Oznacza to, że wybór nie jest duży, a znalezienie odpowiedniego mieszkania może być trudne, zwłaszcza gdy zależy Ci na konkretnej lokalizacji. Jeśli interesuje Cię wynajem mieszkania Katowice Murcki czy Katowice Ligota, prawdopodobnie nie będziesz miał dużego wyboru.

Jednak nawiązując z nami współpracę, masz pewność, że nie przegapisz żadnej atrakcyjnej oferty wynajmu mieszkania we wskazanym regionie. Dysponujemy wieloma ofertami spod tzw. lady, zatem możemy zaproponować Ci ciekawe nieruchomości w niskiej cenie, zanim jeszcze pojawią się one na portalach.

mieszkania do wynajęcia Katowice - ceny i statystyki
* dane pochodzą z serwisu www.ceny.szybko.pl

Mieszkania na wynajem w Katowicach – jakie są atuty lokalizacji?

Katowice w ciągu ostatnich lat przeszły wielopłaszczyznową przemianę. Miasto stało się przestrzenią zarówno atrakcyjną dla mieszkańców, jak i klientów biznesowych, co zaczęło przyciągać wielu inwestorów.

Obecnie w stolicy województwa śląskiego powstaje wiele zagranicznych i lokalnych firm, a Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, zajmująca drugie miejsce w rankingu europejskich stref ekonomicznych, stworzyła już ponad pięćdziesiąt tysięcy miejsc pracy. Jednak to nie wszystko.

W Katowicach działa również Górnośląski Park Przemysłowy (GPP), w którym stale powstają nowe ośrodki produkcyjne, magazynowe i biznesowe. Co więcej, podmioty działające na terenie GPP mogą liczyć na wsparcie w rozwoju działalności gospodarczej. Mowa tutaj przede wszystkim o wsparciu edukacyjnym.

Kolejnym ważnym ośrodkiem, przez który wielu młodych specjalistów decyduje się na wynajem mieszkania w Katowicach, jest Euro-Centrum Park Przemysłowy. To centrum gospodarcze, które wyróżnia działalność proekologiczna. Na terenie Euro-Centrum prowadzone są m.in. działania mające na celu ochronę środowiska, jednak to nie jedyny obszar, w którym fachowcy mogą się odnaleźć.

Mieszkania do wynajęcia w Katowicach – idealne dla przedsiębiorców i studentów

Katowice przyciągają również młodych. Miasto jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Znajdują się tutaj liczne uczelnie publiczne i prywatne, a wśród nich, m.in.:

 • Uniwersytet Śląski,
 • Uniwersytet Ekonomiczny,
 • Akademia Muzyczna,
 • Śląska Akademia Medyczna.

Uczelnie te są zaliczane od lat do jednych z najbardziej prestiżowych w kraju, przez co oferowane mieszkania dla studentów w Katowicach cieszą się wielkim zainteresowaniem.

W rezultacie każdego roku w mieście pojawiają się tysiące nowych absolwentów szkół średnich rozpoczynających edukację w rozmaitych dziedzinach. Dlatego też mieszkania do wynajęcia w Katowicach to w dużej mierze oferta skierowana do studentów. 

Kolejnym atutem Katowic jest rozwinięta komunikacja miejska oraz sieć dróg i autostrad, bliskość autostrady A4 i A1 oraz Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Ich obecność docenią zwłaszcza przedsiębiorcy, którzy często podróżują pomiędzy najważniejszymi miastami Polski.

Mieszkania na wynajem w Katowicach – dla fanów kultury i sztuki

Co ważne, za sprawą oddanej do użytku w 2015 roku Strefy Kultury, miasto stało się jednym z czołowych ośrodków kultury w kraju. Obok kultowego już Spodka powstały:

 • siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia,
 • nowoczesne Muzeum Śląskie,
 • Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

Warto zauważyć, że Katowice cieszą się tytułem Miasta Kreatywnego UNESCO. Oznacza to, że w stolicy Śląska panują wyjątkowo dogodne warunki rozwoju w dziedzinie kultury. Tym samym mieszkanie na wynajem w Katowicach to opcja warta rozważenia dla ludzi sztuki, literatury, teatru czy kina.

Mieszkania do wynajęcia w Katowicach pełnych miejskiej zieleni – idealne dla rodzin

W czasach, gdy wiele miast jest niemal dosłownie zalewanych betonem, dostęp do terenów zielonych stał się jednym z głównych kryteriów branych pod uwagę podczas wyboru miejsca do osiedlenia się na dłużej. Jeśli chodzi o znajdujące się w otoczeniu terenów rekreacyjnych mieszkania na wynajem, Katowice mają wiele do zaoferowania. W stolicy Górnego Śląska nie brakuje parków ani lasów.

 • Na pierwszy plan wysuwa się Katowicki Park Leśny. Jest to rozległy obszar, który rozciąga się na długości ponad połowy miasta. Bogata flora i fauna zachęcają do spacerów i relaksu na łonie natury. 
 • Rozrywce i wypoczynkowi służy również przestrzeń zielona w Parku im. Tadeusza Kościuszki. Na jego terenie znajdują się m.in.: wieża spadochronowa, Wzgórze Beaty i saneczkowo-narciarski tor zimowy. 
 • Kolejnym z wartych uwagi terenów zielonych jest Dolina Trzech Stawów, uważana za równie urokliwą, co dwa wcześniej wymienione kompleksy. Razem z Parkiem Kościuszki czy pobliskim Parkiem Śląskim stanowią część terenów zielonych, które są szczególnie chętnie odwiedzane przez mieszkańców jako miejsce wypoczynku.

Jeśli poszukując mieszkania do wynajęcia w Katowicach, rozglądasz się głównie w pobliżu terenów zielonych, a jednocześnie nie chcesz przepłacać, koniecznie zgłoś się do naszej agencji. Znajdziemy wiele ciekawych ofert.

Wynajem mieszkania w Katowicach razem z agencją nieruchomości – dlaczego warto?

Firma Re/Max Gold oferuje kompleksowe usługi w zakresie wynajmu mieszkań w Katowicach i okolicy. Stronie wynajmującej pomożemy przygotować profesjonalną ofertę zawierającą interesujący opis, plan nieruchomości oraz sesję zdjęciową. Dodatkowo możemy przeprowadzić akcję marketingową w Internecie, aby przyspieszyć cały proces wynajmu i dotrzeć do większego grona klientów. Przy okazji gwarantujemy pewność transakcji oraz rzetelność ofert przygotowanych przez naszą firmę.

Jednocześnie otwieramy się na współpracę z osobami, które poszukują mieszkań na wynajem. Skorzystanie z usług katowickiego biura Re/Max Gold jest gwarancją szybkiej i bezpiecznej realizacji zlecenia. Chcemy, by rynek nieruchomości był dobrym interesem dla wszystkich stron transakcji. Skontaktuj się z biurem nieruchomości Re/Max Gold, a osiągniesz sukces! Pomagamy w wynajmie: mieszkań w Katowicach na Giszowcu, Koszutce, Ligocie, Piotrowicach, Tysiącleciu i Kostuchnie. Nasi pracownicy czekają, aby pokazać Ci walory tych nieruchomości. Sprawdź!