Domy weselne na sprzedaż na terenie Aglomeracji Śląskiej

Domy weselne na sprzedaż na terenie Aglomeracji Śląskiej

Jednym z szybciej rozwijających się rynków w Polsce jest branża weselna i organizacja wesel. Biorąc pod uwagę fakt, że terminy ślubów rezerwowane są nad wyraz szybko, warto zastanowić się nad  zainwestowaniem w dom weselny.

Rynek weselny według różnych badań wart jest od 7 do nawet 10 miliardów złotych rocznie. Wystarczy jednak zauważyć, że kwota, wydawana na organizację jednego ślubu wynosi od 30 tys. zł w górę, z czego zdecydowaną większość wydatków stanowią wydatki na przyjęcie weselne.

Na co warto zwrócić uwagę

Myśląc o kupnie lokalu gastronomicznego z przeznaczeniem na dom weselny, należy wziąć pod uwagę fakt, że podstawowym czynnikiem opłacalności inwestycji jest wielkość rynku w danej lokalizacji. W przypadku, gdy lokalny rynek jest nasycony, ceny samej nieruchomości będą co prawda niższe, ale oznaczać będzie walkę z konkurencją. Warto również analizując cenę nieruchomości przeanalizować jej obecny stan i oszacować wysokość niezbędnej inwestycji, ponieważ czasem tańszym rozwiązaniem będzie zakup nieruchomości w dobrym stanie niż wykonywanie szeregu kosztownych inwestycji w zaniedbany lokal. Kolejnym ważnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę jest renoma miejsca wśród potencjalnych klientów. Odbudowa zepsutego wizerunku wymaga ogromnej ilości czasu i co więcej wiąże się z dodatkowymi nakładami finansowymi.

Dodatkowym czynnikiem zwiększającym opłacalność inwestycji jest rozszerzenie działalności poza organizację samych wesel. Doskonałym pomysłem będzie organizowanie różnego rodzaju przyjęć i imprez okolicznościowych takich jak sylwestra, przyjęcia urodzinowe, komunie, czy studniówki.

Poniżej chcielibyśmy zaprezentować przykładowe oferty nieruchomości na sprzedaż z przeznaczeniem na dom weselny  w woj. śląskim, które wg nas mogą okazać się dobrą inwestycją:

Luksusowy obiekt hotelowo-restauracyjny, Piekary Śląskie – 1600 m2 – 5,5 mln zł 

obiekt-weselny-piekary

5,5 mln złotych kosztuje położony przy węźle autostrady A1 luksusowy obiekt hotelowo-restauracyjny, znany aktualnie pod nazwą Hotel Wiktoria. Co prawda, aktualny właściciel zaznacza, że nieruchomość można przekształcić na dowoloną działalność gospodarczą, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że w budynku organizowano już wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, w tym właśnie wesela. Nieruchomość została wyposażona w siedem odrębnych sal bankietowych, mogących pomieścić do stu osób, aczkolwiek istnieje możliwość połączenia sal. Obiekt posiada 50 miejsc noclegowych i sprzedawany jest wraz z całym wyposażeniem.

Obiekt gastronomiczny, Gliwice – 620 m2 2,5 mln zł 

obiekt_weselny-gliwice

Za 2,5 mln złotych można kupić w Gliwicach dwukondygnacyjny budynek, w którym aktualnie prowadzona jest działalność restauracyjna, w tym również domy przyjęć. Cały obiekt ma łączną powierzchnię 620 m2, z czego restauracja z barem i pokojami gościnnymi zajmują łączną powierzchnię 320 m2. W budynku znajdują się sala restauracyjna na 60 osób, sala bankietowa na 20 osób i sala na antresoli na 12 osób oraz magazyny, chłodnie, węzły sanitarne dla gości i personelu, kuchnia z piecem konwekcyjnym. Ponadto, właściciel posiada projekt budowlany i zezwolenie na budowę restauracji na 130 miejsc siedzących i hotelu na 30 miejsc noclegowych na niezabudowanym terenie działki.

Chcesz kupić dom weselny lub rozpocząć inny rodzaj działalności gospodarczej i szukasz nieruchomości, która posłuży za siedzibę? Zgłoś się do naszych ekspertów!