Gdzie wynająć mieszkanie w Tychach?

Gdzie wynająć mieszkanie w Tychach?
Marta Kulawik

Tychy są miastem wyjątkowym. Świadczy o tym nie tylko mnogość terenów zielonych, ale również chęć do osiedlania się w tym mieście. Jak wynika z zestawienia „Jakość miejskiego życia” przeprowadzonego przez tygodnik Polityka, Tychy zajmują w Polsce 9 miejsce pod względem wysokości Indeksu Jakości Życia. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich miast konurbacji górnośląskiej. Nie dziwi więc fakt, że tak wiele osób szuka w Tychach mieszkań do wynajęcia.

Jak wynika z danych opublikowanych na portalu morizon.pl, na początku listopada ilość ogłoszeń wynajmu mieszkania w Tychach oscylowała wokół 70. Tak mała liczba wynika z faktu, iż saldo migracji w mieście jest relatywnie niewielkie.

W której dzielnicy Tychów wynająć mieszkanie?

Wszystko zależy od tego, ile potencjalny najemca jest w stanie płacić miesięcznie, a także na jakiej okolicy mu zależy. Jeżeli ważna jest dla niego bliskość terenów zielonych czy instytucji kultury – cena ta będzie zapewne wyższa . Dlatego przed wynajmem mieszkania w Tychach warto zrobić sobie zestawienie preferencji, możliwości finansowych i względem tego wybrać najlepszą ofertę.

Najniższe średnie ceny wynajmu mieszkań występują w dzielnicach: Śródmieście oraz Żwaków, gdzie za metr kwadratowy trzeba zapłacić ok. 20 zł miesięcznie. Najdroższe mieszkania do wynajęcia znajdują się natomiast w dzielnicach bliskich i dobrze skomunikowanych z Katowicami – Mąkłowcu i Sublach. Tam potencjalny najemca poniesie koszty przeciętnie 26 zł za metr kwadratoMieszkania do wynajęcia - Tychy - tabela średnich cen wynajmu mieszkań w Tychach

* dane z portalu morizon.pl

Warto zauważyć, że w pozostałych dzielnicach jak Czułów, Cielmice, Glinka, Jaroszowice, Urbanowice, Wartogłowiec czy Wilkowyje poszukujący mieszkań na wynajem nie znajdą ani jednego ogłoszenia.

CZYTAJ TAKŻE – KUPNO DOMU W MYSŁOWICACH

Dlaczego warto wybrać Tychy?

Tychy są spokojnym miastem z dużą ilością terenów zielonych oraz obiektów rekreacji. Dobre połączenie z Krakowem (DK44) , Katowicami oraz Warszawą (DK1) sprawia, że wszędzie można dojechać łatwo i szybko. Dodatkowo, miasto posiada jedną z najniższych stóp bezrobocia na Śląsku – tylko 4,5%. Te, i wiele innych czynników składa się na fakt, że Tychy są idealnym miastem do życia. Sprawdź pełną ofertę naszego biura nieruchomości z Tychów!