Dom w Mysłowicach, czyli idealna lokalizacja niedaleko Katowic

Dom w Mysłowicach, czyli idealna lokalizacja niedaleko Katowic
Marta Kulawik

Wielu ludzi poszukujących lokalizacji pod swój nowy dom w Katowicach poszukuje lokalizacji w spokojnym miejscu, a zarazem w bliskim odległości od dużych miast, aby w łatwy i szybki sposób móc do nich dojechać. Jednym z takich miejsc, które znajdują się niedaleko Katowic są Mysłowice. Co więcej, specyfika tej blisko 80 tys. miejscowość leżącej blisko granicy woj. małopolskiego i woj. śląskiego jest odpowiednia zarówno dla osób lubiących spokojną okolice, jak i dla osób ceniącym uroki mieszkania w aglomeracji.

Sieć drogowa Mysłowic

Lokalizacja Mysłowic u zbiegu 3 najważniejszych arterii drogowych umożliwia szybkie dotarcie do najważniejszych regionów woj. śląskiego i małopolskiego. Najważniejszymi trasami są:

  • droga S1, dwupasmowa droga łącząca Cieszyn z Warszawą, a na terytorium aglomeracji śląskiej Tychy, Mysłowice, Sosnowiec
  • Autostrada A4 łącząca Rzeszów ze Szczecinem, a na terytorium aglomeracji śląskiej Mysłowice, Katowice, Chorzów, Gliwice z Krakowem
  • Drogowa Trasa Średnicowa, dwu-trzy pasmowa droga ekspresowa łącząca Mysłowice z Katowicami, Chorzowem, Rudą Śląską, Gliwicami i Zabrzem

Komfort tak dobrze z komunikowanego miasta jak Mysłowice, który pozwala w kilka-kilkanaście minut dotrzeć do centrum Katowic, Chorzów czy Gliwice, tworzy ogromne możliwości korzystania z bardzo szerokiej oferty rynku pracy, lokali handlowych czy atrakcji. Wystarczy wspomnieć o ogromnych galeriach Handlowych (m.in. Silesia, Galeria Katowicka, czy Europa Centralna w Gliwicach), atrakcjach (m.in. Wesołe Miasteczko, ZOO, aquaparki, Spodek) czy bogatej ofercie kulturalnej (NOSPR, Teatr Bagatela, Teatr Stary, Opera Śląska).

Mysłowice to gwarancja niższej ceny!

Warto zauważyć, że kupując dom w Mysłowicach można sporo zaoszczędzić. Mimo niedalekiej odległości ceny działek jak i domów są o ok. 20-25% niższe niż w Katowicach. Średnia cena m2 domu w Mysłowicach waha się ok. 2800-3000 zł, a w przypadku Katowic 3800-4000. Analizując aktualne oferty i ceny można zauważyć, że w Mysłowicach dostępne do kupna domy są 45m2 większe niż te w Katowicach, a mimo to są one znacząco tańsze.
Wszystkie wyżej wymienione aspekty pokazują, że dzięki dobrze skonstruowanej siatce drogowej, niższym kosztom zakupu, a także atrakcyjnemu położeniu, Mysłowice stanowią idealne miejsce dla każdej osoby poszukującej własnego domu blisko aglomeracji Katowickiej– stolicy Małopolski, tak więc zakup nieruchomości w Mysłowicach to przemyślana inwestycja w przyszłość.

Szukasz atrakcyjnej nieruchomości w Mysłowicach lub pomocy przy jej sprzedaży ? RE/MAX Gold to dobry wybór! Sprawdź ofertę naszego biura nieruchomości z Mysłowic.