Jak sprzedać nieruchomość drożej?

Jak sprzedać nieruchomość drożej?
Marta Kulawik

Zdziwisz się, jak wiele elementów wpływa na ogólną wycenę nieruchomości. Spośród nich pewne czynniki, takie jak ogólny stan rynku nieruchomości lub stan lokalnego rynku znajdują się poza Twoja kontrolą. Inne czynniki, takie jak właściwe planowanie strategii marketingowej, wprowadzenie niezbędnych napraw, utrzymywanie domu w bardzo dobrym stanie, skuteczna reklama, odgrywają ważną rolę w określeniu ceny rynkowej, która może zostać zawyżona z korzyścią dla Ciebie. Spraw, aby Twoja nieruchomość w oczach klienta urosła co najmniej do rangi fanatycznej willi. To bardzo łatwe zadanie! Pokaż, że Twój dom jest w idealnym stanie, gotowy do zamieszkania od zaraz!

Dowiedz się, jak sprzedać nieruchomość drożej niż wcześniej zakładałeś

1. Sporządź plan sprzedaży, określ cele i poszczególne działania. Dzięki temu unikniesz chaosu.
2. Zastanów się, czy chcesz korzystać z usług agenta nieruchomości czy spróbujesz sprzedać nieruchomość na własną rękę.
3. Zanalizuj rynek nieruchomości pod kątem swojej oferty. Weź pod uwagę lokalizację, wielkość i stan nieruchomości. Zastanów się nad jej atutami.
4. Opracuj odpowiedni plan reklamowy, wykaż się profesjonalizmem w sposobie przygotowania oferty, dobierz formę reklamy adekwatną do grupy docelowej, dla której przeznaczyłeś nieruchomość.
5. Poinformuj sąsiadów i znajomych o swoich zamierzeniach, zdziwisz się, jak wiele można osiągnąć dzięki rozległym kontaktom.

CZYTAJ TAKŻE – JAK PRZYGOTOWAĆ DZIAŁKĘ DO SPRZEDAŻY?

Odpowiednie przygotowanie nieruchomości

Dokonaj niezbędnych porządków i napraw, najlepiej na około 2 tygodnie przed planowanym pokazem, wówczas klientom nie będzie przeszkadzał zapach farby lub innych detergentów. Sprawdź stan dachu i fundamentów. Twój dom musi wywrzeć na kliencie wrażenie doskonałości! Ludzie nie lubią ponosić dodatkowych kosztów związanych z remontem. O co należy zadbać:

Remont przed sprzedażą nieruchomości Malowanie elewacji i wewnętrzne ściany świeżo pokryte farbą, wzmacniają pozytywne doznania u potencjalnych klientów.

Wymiana okien i drzwi na bardziej stylowe lub ich renowacja.

Wymiana szafek i instalacji kuchennych, jeżeli są zniszczone.

Zainstalowanie nowych sanitariatów w łazience.

Uporządkowanie otoczenia nieruchomości (trawnik, krzewy, kwiaty, oczko wodne).

Nowe oświetlenie w domu i na zewnątrz.

Umieszczenie na zewnątrz domu tablicy z napisem „nieruchomość na sprzedaż”.

Drobny poczęstunek dla odwiedzających.

Aby sprzedać nieruchomość drożej i szybciej zastosuj się do kilku powyższych porad lub skorzystaj z pomocy naszego biura nieruchomości z Katowic RE/MAX Gold!

Stań się wytrawnym graczem na rynku nieruchomości!

Zobacz także jak kształtują się ceny mieszkań na Śląsku.