Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?
Marta Kulawik

Nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady, pierwsze wrażenie na długo zapada w pamięci. I nie chodzi tu bynajmniej jedynie o estetykę zachowania i ubioru rozmówcy, Twój dom odzwierciedla Twój charakter. Pamiętaj o tym, także kiedy znajdzie się on na liście nieruchomości do sprzedaży. Powinien wyglądać wtedy lepiej, niż gdy sam w nim mieszkałeś! Pierwsze wrażenie powinno trafić w gust potencjalnych nabywców!

Nawet jeżeli rynek nieruchomości jest przepełniony, a domy sprzedają się za pełną cenę wywoławczą, Twój powinien się wyróżniać! Dlaczego?

Udowodnij, że to właśnie twój dom, czy też mieszkanie które sprzedajesz w Katowicach jest warte każdego gorsza, pamiętając, że klienci są wnikliwymi obserwatorami. W rzeczywistości, doskonałe pierwsze wrażenie połączone ze stosunkowo krótkim czasem pobytu oferty na rynku nieruchomości wystarczy, aby dokonać korzystnej sprzedaży.

CZYTAJ TAKŻE – JAK WYCENIĆ NIERUCHOMOŚĆ?

Jak efektownie przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Czy wiesz, że istnieje wiele prostych trików, które przyczynią się do wzrostu zainteresowania Twoją ofertą? Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość z zyskiem, wato dokonać paru zmian! Oto kilka wskazówek:

Zadbaj o otoczenie nieruchomości, wiedz, iż zadbany krajobraz równie mocno oddziałuje na wyobraźnię klienta jak estetyczne wnętrze.

Napraw obluzowane rynny, dachówki, ogrodzenie i inne elementy zewnętrznego wystroju domu, które wymagają interwencji „złotej rączki”.

Usuń część zbędnych mebli tak, aby pokoje wyglądały na jasne i przestronne.

Odśwież drzwi wejściowe, ściany w pomieszczeniach, możesz je powtórnie pomalować. Dodatkowo, powinieneś zamontować nowe klamki, jeżeli stare są wytarte.

Uporządkuj wnętrze – umyj okna, wyczyść dywany, wypoleruj podłogi, posegreguj odzież, wyrzuć stare gazety, zrób porządek na półkach, estetycznie porozmieszczaj wszelkie bibeloty, ale nie przesadzaj z ich ilością. Dom musi sprawiać wrażenie przytulnego miejsca odpoczynku.

Usuń chore rośliny, upiększ wnętrze kwiatami lub ozdobnymi krzewami w doniczkach.

Do olśniewającej czystości doprowadź łazienkę i kuchnię, te dwa pomieszczenia w magiczny sposób zawsze przykuwają uwagę zwiedzających. Napraw kapiące krany i inne niedoskonałości.

Jeżeli trzymasz w domu zwierzęta, usuń je na czas odwiedzin z pomieszczeń.

Wymień żarówki, wiedz, iż poprawa oświetlenia wpływa na pozytywną percepcję wzrokową. W sypialni dodaj lampę podłogową i małe lampki do czytania, w łazience światło powinno odbijać się od ścian i sufitu, sprawnie redukując odblaski i cienie, w kuchni główne źródło światła powinno skupiać się na stole. Odpowiedniemu przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży pozwoli nie tylko przyspieszyć cały proces sprzedaży, ale i podniesie jego wartość.

 

Podnieś wartość swojej nieruchomości, aby sprzedać ją za lepsze pieniądze!