Domy na sprzedaż w Katowicach – najlepsze dzielnice

Domy na sprzedaż w Katowicach – najlepsze dzielnice

Choć Katowice uznawane są za przemysłową stolicę Polski, nie można nie zauważyć rozwoju również na obszarze kultury czy edukacji. Między innymi z tych powodów coraz więcej osób decyduje się na kupno domu w centralnym mieście Górnego Śląska. Pozostaje jeszcze jeden dylemat: jaką dzielnicę wybrać?

Cena domów w Katowicach

Jeżeli zależy nam, aby zapłacić jak najmniej za duży budynek mieszkalny, szczególnie warto przyjrzeć się ofertom z Zawodzia. Ceny za metr kwadratowy nie przekraczają tutaj 3000 złotych, a średnia cena za 1 m. kw. wynosi 1000 zł. Ponadto większość domów jest sprzedawana wraz z działkami, które mają od 500 m2 do 800m2 powierzchni. Do tego dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi rejonami miasta: na Zawodziu znajduje się centrum przesiadkowe, w którego skład wchodzi pętla tramwajowa i autobusowa.

Domy na sprzedaż - Katowice - wykres cen za m2 w poszczególnych dzielnicach

źródło: zestawienie zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez domiporta.pl

 

Najlepsza lokalizacja

Najlepiej skomunikowaną katowicką dzielnicą jest Śródmieście. Należy jednak dodać, że ceny za nieruchomości na tym obszarze są nawet kilkukrotnie większe niż w pozostałych dzielnicach. W  Śródmieściu za 1m2 zapłacimy średnio 5 416 zł. W dzielnicy znajduje się również kilka tańszych nieruchomości, ale na ogół są to domy jednopiętrowe, posiadające maksymalnie cztery pokoje. Wyjątek stanowią duże, 20-pokojowe kamienice mieszkalne, jednak ich całkowita cena wynosi nawet do 3 mln złotych. Trzeba jednak pamiętać, że wyższe ceny nieruchomości ze Śródmieścia są rekompensowane dogodnym i szybkim dojazdem do ważnych punktów miasta.

CZYTAJ TAKŻE – NOWE TECHNOLOGIE WYKORZYSTYWANE W NIERUCHOMOŚCIACH

Bezpieczeństwo w poszczególnych dzielnicach Katowic

Za najbezpieczniejszą dzielnicę Katowic uchodzi Brynów. Średnia cena za 1 m2 domu w Brynowie wynosi 4 795 zł.  Szczególnym miejscem w tym rejonie jest Osiedle Ptasie – jedna z najbardziej prestiżowych okolic w całym mieście. Mieszkają w niej głównie polityczni działacze i profesorowie Uniwersytetu Śląskiego. Ceny domów na tym obszarze Brynowa dochodzą nawet do ponad 8 tys. zł za 1 m2.

Podczas przeglądania ofert domów na sprzedaż z Katowic kupujący kierują się przeróżnymi czynnikami, na które mają wpływ ich własne doświadczenia. Jak widać nie ma jednej dzielnicy, którą można by uznać za najlepszą. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz funduszy, które jesteśmy w stanie zainwestować w konkretną nieruchomość.

Chcesz poznać więcej informacji na temat rynku nieruchomości w Katowicach? Chcesz kupić lub sprzedać swoją nieruchomość – skontaktuj się z naszymi ekspertami!