Mieszkania na sprzedaż w Katowicach

Trafiłeś tutaj, ponieważ szukasz atrakcyjnych i komfortowych mieszkań na sprzedaż w Katowicach? A może myślisz o zakupie mieszkania do remontu w centrum Górnego Śląska? To bez znaczenia. W naszej ofercie z pewnością znajdziesz to, czego szukasz.

RE/MAX Gold jest częścią międzynarodowej firmy, która gromadzi w swojej bazie danych ogłoszenia z ponad 120 krajów. Zatem można znaleźć tutaj oferty mieszkań na sprzedaż nie tylko w Katowicach, ale także wielu miastach poza granicami kraju. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej agencji!

Co więcej, obsługujemy nie tylko osoby, które wyrażają chęć zakupu, ale także sprzedawców nieruchomości. Możemy zająć się Twoim mieszkaniem i w krótkim czasie doprowadzić do pozytywnego zakończenia transakcji.

Sprzedaż mieszkania w Katowicach – pomoc agencji jest niezastąpiona

Wiele osób posiada mieszkanie na sprzedaż w Katowicach, ale nie wie, co zrobić, aby sprzedać je szybko i korzystnie bez konieczności obniżania ceny. Mimo ogromnych wysiłków i umieszczenia ofert na licznych portalach, w wielu przypadkach nikt nie wykazuje nim zainteresowania. Jeżeli masz taki problem lub chcesz go uniknąć przy sprzedaży mieszkania, to powinieneś zastanowić się nad skorzystaniem z usług biura nieruchomości RE/MAX Gold.

Niezależnie od tego, czy planujesz wystawić na sprzedaż kilkudziesięcioletnie lokale mieszczące się w blokach z wielkiej płyty; ekskluzywne, przestronne apartamenty czy mieszkania w kamienicach lub na prywatnych osiedlach – do każdego zadania podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem. Na Twoją prośbę możemy zająć się zarówno promocją ogłoszenia, jak i kontaktami z potencjalnymi nabywcami. Jednak to nie jedyne nasze usługi. 

Usługi pomagające w sprzedaży mieszkania w Katowicach – co oferuje biuro nieruchomości Re/Max Gold?

Jako doświadczona agencja możemy pomóc Ci w szybkiej i bezpiecznej sprzedaży mieszkania na terenie Katowic, a także Górnego Śląska i pozostałych częściach województwa śląskiego. W swojej ofercie posiadamy szereg kompleksowych rozwiązań, dzięki którym Twoja oferta będzie atrakcyjna i wiarygodna dla potencjalnych klientów. Są to m.in. działania z zakresu marketingu i promocji w Internecie, które pozwalają dotrzeć ogłoszeniu do szerokiego grona odbiorców. Do tego:

 • wykorzystujemy moc mediów społecznościowych, 
 • korzystamy z płatnych ogłoszeń na portalach branżowych,
 • prowadzimy promocję mieszkania w Internecie za pomocą sieci reklamowej Google AdWords.

Zatem, jeżeli ktoś szuka mieszkania na sprzedaż przez wyszukiwarkę Google, a Twoja nieruchomość spełnia jego wymagania, natychmiastowo wyświetli mu się ona w linkach sponsorowanych. 

Szukaj mieszkań na sprzedaż w Katowicach

Korzyści ze współpracy z biurem przy sprzedaży mieszkania w Katowicach

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług naszej agencji nieruchomości, możesz wiele zyskać. Oto największe korzyści, jakie wymienia się po współpracy z profesjonalnym biurem.

Zaoszczędzony czas

Nie będziesz zmuszony przygotowywać oferty, robić zdjęć czy filmów promocyjnych, tworzyć informacji o sprzedaży Twojego mieszkania w Katowicach. W zamian możesz zająć się tym, co robisz na co dzień. Za wszystkie te czynności będzie odpowiedzialny jeden z naszych agentów. 

Co więcej, nie musisz nawet towarzyszyć naszemu agentowi w trakcie oglądania mieszkania przez potencjalnych kupców. Pośrednik będzie Cię reprezentować nawet podczas spotkań z nabywcami.

Większy zarobek

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że ludzie mogą zapłacić za nieruchomość więcej, niż pierwotnie założyłeś? Cóż, wystarczy kilka prostych zabiegów takich jak home staging, czyli odpowiednie przygotowanie nieruchomości pod kątem sprzedaży czy zorganizowanie drzwi otwartych, które potrafią znacznie zwiększyć wartość nieruchomości.

Szybka i skuteczna sprzedaż mieszkania

Wyższość skorzystania z usług biura nieruchomości nad sprzedażą na własną rękę polega na doświadczeniu i zaawansowanych systemach informatycznych do publikacji. Dodatkowo nasi agenci często wymieniają się ogłoszeniami pomiędzy sobą. Wszystko to sprawia, że Twoja oferta szybko trafia do wszystkich zainteresowanych.

Nad czym się jeszcze zastanawiasz? Jeżeli marzysz o szybkiej sprzedaży swojego nowego lub mieszkania do remontu w Katowicach, skontaktuj się z naszymi specjalistami! Mieszkania w lokalizacjach: Katowice Ligota, Katowice Ochojec czy Katowice Śródmieście, nowe domy na sprzedaż, a także działki budowlane, np. na Zarzeczu – w naszej ofercie znajdziesz wszystko.

 

Mieszkania na sprzedaż w Katowicach – dlaczego warto wybrać tę lokalizację?

Katowice są regionalnym ośrodkiem kultury, nauki i biznesu. Od wielu lat w sercu Górnego Śląska dokonuje się wielowymiarowa przemiana, w wyniku której to miasto wyróżnia się na mapie całej Polski.

Rangę i atrakcyjność miasta znacznie podniosła zwłaszcza Strefa Kultury. Została ona oddana do użytku w 2015 roku. Na jej terenie, poza kultowym już Spodkiem, znajdują się:

 • innowacyjne Muzeum Śląskie,
 • siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia,
 • Międzynarodowe Centrum Kongresowe. 

Dzięki temu można być świadkiem nie tylko niesamowitych wykładów czy seminariów, ale także wspaniałych koncertów i wystaw artystów.

Mieszkania w Katowicach – zamieszkaj w mieście wypełnionym kulturą, nauką i naturą

Katowice są także miastem wielkich wydarzeń. Corocznie odbywają się tutaj:

 • Off Festival,
 • Festival Tauron Nowa Muzyka,
 • Rawa Blues Festival
 • liczne imprezy sportowe.

Młodych przyciąga do Katowic również atrakcyjna oferta edukacyjna. Mieszczą się tutaj siedziby uczelni, które zaliczane są do grona najbardziej prestiżowych w kraju – Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Śląskiej Akademii Medycznej i Akademii Muzycznej.

Na uwagę zasługują również rozległezielone tereny rekreacyjne, takie jak Park Kościuszki, Dolina Trzech Stawów czy znajdujący się na granicy z Chorzowem Park Śląski są chętnie odwiedzane przez poszukujących relaksu mieszkańców. Można tam także uprawiać różne sporty czy biwakować w towarzystwie rodziny oraz przyjaciół.

Zalety mieszkań na sprzedaż w Katowicach – doskonała lokalizacja i dobrze rozwinięta gospodarka

Stolica Górnego Śląska jest również bardzo atrakcyjnym obszarem inwestycyjnym. Katowicka Strefa Ekonomiczna zajmuje drugie miejsce w rankingu europejskich stref ekonomicznych i daje zatrudnienie ponad pięćdziesięciu tysiącom mieszkańców. To sprawia, że co roku wielu studentów na stałe osiada w Katowicach i tutaj zakłada rodziny. 

Katowice mogą pochwalić się również dobrze rozwiniętą siecią dróg i autostrad. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z innymi regionami dzięki autostradzie A4 i A1 oraz bliskości Międzynarodowego Lotniska Katowice w Pyrzowicach. Z łatwością przedostaniesz się do wielu głównych miast Polski, a także Europy. Dzięki temu możesz swobodnie podróżować i nie marnować czasu na dojazdy do domu.

Statystyki – mieszkania na sprzedaż – Katowice

tabela: mieszkania na sprzedaż Katowice - ceny i statystyki
* dane pochodzą z serwisu www.ceny.szybko.pl

Mieszkania na sprzedaż w Katowicach – dla kogo?

Katowice to miasto, które w ostatnich latach mocno się rozwinęło. Jeszcze nie tak dawno postrzegane było jako miejscowość przemysłowa, w której poziom życia nie należy do najwyższych. Dzisiaj stolica Górnego Śląska ma do zaoferowania o wiele więcej.

Poza dobrze ukształtowanym przemysłem intensywnie rozwija się tutaj również sektor usług, w tym usług finansowych, technologicznych i medycznych. Tym samym mieszkania na sprzedaż w Katowicach obecnie zainteresują już nie tylko górnika lub pracownika huty, ale także absolwenta uczelni ekonomicznej, młodego naukowca czy lekarza.

Mieszkania w Katowicach jako sposób na inwestycję

Sprzedaż mieszkań w Katowicach to oferta skierowana również do inwestorów. Coraz popularniejszy sposób na dochód pasywny, jakim jest wynajem nieruchomości, obecny jest również w stolicy Górnego Śląska. Wszystko z tego względu, że mieszkania na sprzedaż w Katowicach wciąż są stosunkowo tanie. Dzisiaj bowiem cena za metr kwadratowy mieszkania w Katowicach jest średnio o 1000 zł niższa niż w największych i najlepiej rozwiniętych polskich miastach.

Jednocześnie ze względu na rozwój gospodarczy miasta oraz dużą liczbę renomowanych uczelni przyciągających studentów z różnych części Polski, a także z zagranicy, popyt na wynajem jest duży. W związku z tym mieszkania z roku na rok powoli zaczynają drożeć. Co więcej, przewidywania wskazują, że w ciągu 10–20 lat ceny dorównają stawkom obowiązującym w innych miastach wojewódzkich.

Ceny za mieszkanie w Katowicach

Poszukując mieszkania na sprzedaż w Katowicach, inwestorzy przeprowadzają kalkulacje, ile zarobią na wynajmie danej nieruchomości. Jak podaje portal Bankier.pl, średni zysk miesięczny z inwestycji w mieszkanie o powierzchni 50 m2 to ok. 1800 zł. Należy jednak pamiętać, że są to dane uśrednione. Ostatecznie na wysokość zysku wpływ ma wiele czynników, takich jak:

 • lokalizacja nieruchomości,
 • stan techniczny budynku i mieszkania,
 • wyposażenie mieszkania,
 • umiejętność poszukiwania najemców i wiele więcej.

Chcesz szybko sprzedać swoje mieszkanie w Katowicach? Skontaktuj się z nami! Pomagamy w sprzedaży mieszkań w Katowicach na Giszowcu, Koszutce, Ligocie, Piotrowicach, Tysiącleciu i Kostuchnie!

Zakup mieszkania w Katowicach – wsparcie biura na każdym etapie

Osoby poszukujące lokalu w stolicy Górnego Śląska mają ogromny wybór. Trudno nie pogubić się w setkach ofert dostępnych na rynku. Dlatego zachęcamy do współpracy z naszym biurem nieruchomości. Wystarczy, że podasz nam swoje oczekiwania pod względem nabywanej nieruchomości, a my:

 • dokonamy selekcji ofert zgodnie z podanymi kryteriami, aby ostatecznie przedstawić tylko te, które rzeczywiście mogą Cię zainteresować;
 • skontaktujemy się z właścicielem nieruchomości po to, aby ustalić szczegóły i otrzymać dokładne informacje na temat danej nieruchomości,
 • spotkamy się ze sprzedawcą w Twoim imieniu i sprawdzimy, czy wszystko zgadza się z opisem w ogłoszeniu,
 • wynegocjujemy atrakcyjną obniżkę ceny.

Dodatkowo pomożemy dopełnić wszystkich formalności związanych z zakupem mieszkania w Katowicach. 

Zakup mieszkania w Katowicach – dlaczego warto wybrać współpracę z biurem?

Nasze biuro nieruchomości mieści się w samym centrum Katowic. Re/Max Gold należy do globalnej sieci, która zajmuje pierwsze miejsce wśród agencji nieruchomości na całym świecie. Nasze sukcesy, współpraca ze znakomitymi specjalistami i wieloletnie doświadczenie owocują zadowoleniem klientów. 

Zależy nam, by rynek nieruchomości był atrakcyjny dla wszystkich stron transakcji. Dlatego nasza firma skupia się na jakości świadczonych usług. W ofercie znajdziesz nie tylko nowe mieszkania w Katowicach, ale też nieruchomości z rynku wtórnego. W rezultacie masz dostęp do różnych ofert i sam możesz podjąć decyzję, które z nich spełnia Twoje oczekiwania.