Mieszkania Katowice – dlaczego Osiedle Tysiąclecia?

Mieszkania Katowice – dlaczego Osiedle Tysiąclecia?
mediamass365

Osiedle Tysiąclecia, potocznie zwane Tauzen, to największe osiedle w Katowicach i jedno z największych w Polsce. Osiedle znajduje się w północno-zachodniej części Katowic i z trzech stron otoczone jest przez miasto Chorzów, natomiast po jego wschodniej są katowickie dzielnice Dąb i Załęże.

W skład Osiedla Tysiąclecia wchodzi kilkadziesiąt bardzo wysokich bloków, które zamieszkuje około 25 tys. osób.

Kształt Osiedla jest podłużny, a dzieli się ono na:

  • Tysiąclecie Górne (od strony Klimzowca),
  • Kukurydze (środek),
  • Tysiąclecie Dolne (od strony centrum Katowic).
  • W pobliżu Osiedla Tysiąclecia można skorzystać z wielu atrakcji takich, jak ZOO, Wesołe Miasteczko, Silesia City Center, Planetarium. W niewielkiej odległości zlokalizowane są również stadiony: Śląski, GKS (Bukowa) i Ruch (Cicha).

Osiedle Tysiąclecia jest doskonale skomunikowane, bowiem od wschodu można przemieszczać się najruchliwszą linią tramwajową w Polsce Katowice-Bytom, natomiast na południu osiedla zlokalizowana jest druga linia tramwajowa Katowice-Chorzów Batory oraz Drogowa Trasa Średnicowa.

Architektura Osiedla Tysiąclecia jest w gruncie rzeczy bardzo jednostajna, bowiem składa się z kilkudziesięciu podobnych, szerokich wieżowców oraz pięciu tzw. „Kukurydz”. Bloki prawie nie różnią się od siebie. Pomimo tego, mieszkania na Osiedlu Tysiąclecia należą do najdroższych w Katowicach.

Osiedle Tysiąclecia znajduje się w bliskim sąsiedztwie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, do którego prowadzą 3 przejścia podziemne pod ul. Chorzowską i główną linią tramwajową.

Kibice piłkarscy doskonale znają ulicę Chorzowską z przemarszu z dworca na Stadion Śląski przed ważnymi meczami.

Biorąc pod uwagę takie atuty Osiedla, jak dobra komunikacja i ogólnie pojmowana „wielkomiejskość”, na osiedlu tysiąclecia chętnie zamieszkują osoby młode, studenci i obcokrajowcy.

Katowice Osiedle Tysiąclecia – Tysiąclecie Górne (Górny Tauzen)

Północna część osiedla tysiąclecia to bardzo ruchliwe skrzyżowanie przy Stadionie Śląskim. W pobliżu znajduje się stacja benzynowa, parking, pawilon handlowy i przejście podziemne, prowadzące do przystanku tramwajowego, WPKiW i Carrefoura. Na Rynek w Chorzowie można stąd dojechać tramwajem w 5 minut (3 przystanki), a do Rynku w Katowicach w 19 minut (10 przystanków).

Centralnym punktem Południowego Górnego Tauzena, to okolice przystanku autobusowego obok szkoły i ronda na samym środku osiedla. Jest to miejsce dosyć ruchliwe, swego rodzaju centrum handlowo-usługowe z marketem Lidl, pawilonem z bankiem, sklepami i knajpą, mini targowisko. Obok znajduje się „Rondo Sybiraków”, przez które możemy przemieścić się z Tauzena Górnego do Kukurydz i Tauzena Dolnego. Układ drogowy całego Osiedla Tysiąclecia ma kształt liczby 8, i Rondo Sybiraków jest miejscem skrzyżowania pętli.

Katowice Os Tysiąclecia – Kukurydze (Tysiąclecie Środkowe)

W centralnej części osiedla znajdują się tzw. Kukurydze, tj. bloki w kształcie kolby kukurydzy. Trzy najstarsze i najwyższe, mają 27 kondygnacji, co daje im palmę pierwszeństwa wśród najwyższych bloków w Polsce (nie licząc Warszawy). Kukurydze powstały pod koniec lat 80-tych, jako ostatnie bloki na osiedlu tysiąclecia. W początkowych planach miało być ich znacznie więcej, lecz ostatecznie powstały 3 duże i 2 małe kukurydze. Zlokalizowano tu wiele firm, banków, poradni, jest też administracja osiedla tysiąclecia, duże call center, Biedronka, i wiele innych obiektów.

Osiedle Tysiąclecia – Tysiąclecie Dolne (Dolny Tauzen)

Dolnym Tauzenem można umownie określić wszystkie bloki zlokalizowane na południe od kukurydz. W tej części zamieszkuje mniej więcej połowa populacji osiedla. W samym centrum Dolnego Tauzena przebiega al. Bolesława Krzywoustego. Ulicom nadano nazwy związane z historycznymi polskimi dynastiami i królami. Dolny Tauzen sąsiaduje z Załężem, Osiedlem Witosa i Drogową Trasą Średnicową, na którą można stąd wjechać bezkolizyjnie.

Dlaczego mieszkania na Osiedlu Tysiąclecia są tak pożądane?

Wiele osób, gdy wyobraża sobie gdzie w Katowicach chciałoby mieszkać, mówią tylko o Osiedlu Tysiąclecia. Osiedle Tysiąclecia zawiera w sobie tyle atrakcji dla osób w każdym wieku, że mieszkania wynajmują i sprzedają się tu bardzo sprawnie. Osobom które chciałyby zamieszkać na Osiedlu Tysiąclecia pomagamy w znalezieniu odpowiedniego lokalu, a tym, które chciałyby sprzedać, skutecznie znajdujemy zdecydowanych kupców. Liczba pokoi nie ma znaczenia, ponieważ do dyspozycji na osiedlu tysiąclecia w Katowicach znajdują się zarówno kawalerki, jak i mieszkania zawierające 3 pokoje. Mieszkanie na Osiedlu Tysiąclecia to doskonały pomysł, którego pomagamy realizować. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą naszej agencji :)