Moda na własny dom w górach

Moda na własny dom w górach
Marta Kulawik

Każdy z nas pewno nie raz marzył o swoim własnym czterech kątach w cichej okolicy z pięknym widokiem na szczyty góry. Na rynku nieruchomości znajdziemy wiele ofert domów  górach spełniających takie kryteria, z których chcielibyśmy pokazać kilka dostępnych w naszej ofercie.

Co sprawia, że tereny górskie są jednymi z najbardziej pożądanych miejsc wśród klientów agencji nieruchomości? Na pewno chęć odpoczynku z dala od wielkomiejskiego zgiełku, charakterystyczny krajobraz i możliwość aktywnego spędzania czasu. Do tego tamtejszy klimat wpływa niezwykle pozytywnie na zdrowie – czyste powietrze znacznie usprawnia działanie układu oddechowego i układu krążenia. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej osób nie traktuje zakupu domów w górach jako inwestycji, czy domku letniskowego, ale coraz częściej kupują z zamiarem spędzenia reszty swojego życia.

Przykładowe oferty domów na sprzedaż w górach - tabela

Co wpływa na cenę nieruchomości w górach?

Na cenę domu wpływ ma jednak wiele czynników, nie tylko związanych z samą zabudową jak stan domu, materiał z jakiego jest wykonany czy dodatkowe wyposażenie. Rozwinięta infrastruktura turystyczno-usługowa oraz bliskość szlaków turystycznych i stoków narciarskich składają się na wyższą atrakcyjność lokalizacyjną nieruchomości, ale owocują jednocześnie wyższą ceną.

CZYTAJ TAKŻE – PLUSY I MINUSY DOMU NA PRZEDMIEŚCIACH

Oferty godne uwagi

Z ciekawych ofert warto wspomnieć kompleks domów na zamkniętym osiedlu w Jaworzu koło Bielsko-Białej z pięknym widokiem na pasmo Beskidów w atrakcyjnych cenach. Przykładowo, dom o powierzchni mieszkalnej 225 m2 w podwyższonym stanie deweloperskim kosztuje 949 tys. zł. Innymi miejscami często wybieranymi przez kupujących są miasta uzdrowiskowe jak m.in. Krynica-Zdrój. Warto wspomnieć tutaj o ofercie  wolnostojącego domu w stanie surowym zamkniętym o powierzchni 271 m kw. , w którego skład wchodzi 5 pokoi i 3 łazienki położonego niemal na szczycie wzgórza w atrakcyjnej cenie 699 tys. zł. Dla osób chcących połączyć bliskość gór z miejskim gwarem mamy wspaniale położony dom z basenem w prestiżowej dzielnicy Bielska-Białej wokół, którego rozprzestrzenia się malowniczy krajobraz górski, tworząc niespotykany urok i spokój w cenie 990 tys. za 296 m2 powierzchni użytkowej.

Powyżej pokazaliśmy 3 różnorodne lokalizację ofert domów w górach, które dostępne są w naszej ofercie. Zainteresowanie lokalizacją tego typu nieruchomości zależy przede wszystkim od oczekiwań kupującego, które można podzielić na 3 najważniejsze rodzaje:

– znane miejscowości turystyczne i uzdrowiskowe jak np. Zakopane, Wisła, Szczyrk, Żywiec czy Ustroń
– większe miasta znajdujące się w okolicach gór np. Nowy Sącz, Bielsko-Biała, czy Nowy Targ
– małe miejscowości niedaleko głównych ośrodków turystycznych jak np. Poronin czy Gliczarów obok Zakopanego, Istebna koło Wisły, czy Węgierska Górka nieopodal Żywca

Pełną listę ofert domów w górach firmy Re/Max znajdziecie Państwo na stronie www.remax-gold.pl!

Masz dom w górach na sprzedaż lub szukasz swoich 4 ścian w górskiej okolicy skontaktuj się z naszymi agentami, którzy pomogą Ci spełnić marzenia.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z ekspertami!