Nowe nieruchomości w Katowicach – w co warto inwestować?

Nowe nieruchomości w Katowicach – w co warto inwestować?
Marta Kulawik

Katowice to nie tylko kamienice i liczące sobie kilka dekad wieżowce. To również mieszkania i apartamenty istniejące od zaledwie kilku-kilkunastu lat. Co więcej – developerzy nadal budują w tym mieście nowe nieruchomości. Które z dzielnic są warte zainteresowania w tym kontekście?

Nowe mieszkania wśród zieleni

Jednym z miejsc, w którym powstają nowe mieszkania w Katowicach, jest osiedle Paderewskiego oraz okolice Muchowca. Z punktu widzenia inwestora nowopowstające nieruchomości w tej okolicy są o tyle ciekawe, że powstają w pobliżu terenów zielonych. Obecność stawów, bliskość lasu, tereny rekreacyjne – to mocne atuty, które ułatwiają późniejszą sprzedaż. Szczególnie istotne będzie to wtedy, gdy inwestor ma zamiar kierować ofertę do rodzin.

A może Ligota?

Nowe mieszkania powstają również w tej dzielnicy – tradycyjnie kojarzonej z niższymi cenami, niż w przypadku śródmieścia. Czy oznacza to, że inwestycja w tym rejonie jest gorsza? W żadnym razie. W przypadku mieszkań developerskich jak najbardziej można uzyskać ciekawe ceny przy najmie lub odsprzedaży kolejnym właścicielom.

To, co przyciąga w nowych mieszkaniach na Ligocie, to przede wszystkim spokojna okolica. Jest tu zdecydowanie ciszej, aniżeli w centrum miasta, czy na osiedlach Paderewskiego i Koszutki. Jest to więc wymarzona okolica dla osób, które szukają mieszkania w okolicy, w której można odpocząć.

CZYTAJ TAKŻE – NOWE OSIEDLE KAROLINY W KATOWICACH

Zachodnia część miasta

Choć tereny między Katowicami a Chorzowem często są pomijane w trakcie poszukiwania nieruchomości, mimo wszystko warto się nimi zainteresować. Niezależnie od terenów, które mają już swoją historię, znaleźć tu można miejsca, w których powstają nowe mieszkania.

Co je wyróżnia i dlaczego warto zainteresować się inwestycją właśnie tutaj? Głównie fakt, że nieruchomości te są idealnym miejscem dla ludzi młodych. I to zarówno pod względem standardów odpowiadających ich oczekiwaniom, jak i w kontekście lokalizacji.

Okolica jest świetnie skomunikowana z centrum. Jednocześnie łatwo stąd dojechać do innych miast regionu, jak Chorzów, Bytom, czy Zabrze. To ważny atut, gdyż ułatwia dojazdy do pracy w różnych punktach aglomeracji śląskiej.