Wady i zalety mieszkań w bloku z wielkiej płyty

Wady i zalety mieszkań w bloku z wielkiej płyty
Marta Kulawik

W Polsce znajdziemy wiele mieszkań na sprzedaż, które znajdują się w wielopiętrowych blokach. Nasi klienci często pytają nas o stan tych nieruchomości. W tym artykule pokażemy Wam, jakie są wady i zalety mieszkań w bloku z wielkiej płyty. Poznajcie nasze uwagi i spostrzeżenia.

Czy warto inwestować w mieszkanie w bloku?

Mieszkania w bloku mimo swoich wad wciąż cieszą się dość sporym powodzeniem. Często trafiają do nas pytania: czy warto dokonywać transakcji dotyczących tego typu nieruchomości? Opinie wśród klientów oraz pracowników z branży są naprawdę odmienne. Kryterium, które zachęca, jest przede wszystkim cena. Takie mieszkania często sprzedawane są stosunkowo tanio. Niektóre bloki zostały ocieplone, co jest niewątpliwym plusem. Znaczna większość z nich jednak nie posiada tej zalety, a wówczas ogrzewanie mieszkania może być problematyczne i drogie. Lokale mieszkalne w blokach zwykle nie posiadają dużego metrażu. Często problem stanowi również akustyka. Dźwięki w bloku z wielkiej płyty bardzo się rozprzestrzeniają. Bloki są jednak dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią żyć w centrum miasta i cieszyć się bliskimi odległościami do istotnych miejsc. Architektura bloków z wielkiej płyty pozostawia wiele do życzenia, jednak wiele młodych osób nie jest zainteresowanych wyglądem zewnętrznym budynku.

ZOBACZ OFERTY MIESZKAŃ DO WYNAJĘCIA W KATOWICACH

Wady i zalety mieszkań w bloku z wielkiej płyty – Lokalizacja i nie tylko

Jak zostało wspomniane wcześniej, lokalizacja to niewątpliwy plus bloków mieszkalnych. Są one zazwyczaj bardzo dobrze skomunikowane. Dodatkowo w okolicy znajdziemy strategiczne punkty, jak przedszkola, sklepy, przychodnie lekarskie. Jest to świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które cenią sobie czas. Dodatkowym plusem dla wielu osób jest też często pojawiające się w blokach z wielkiej płyty centralne ogrzewanie miejskie. Takie rozwiązanie cechuje bardzo duża wygoda. Wiele osób stawia ten rodzaj ogrzewania jako jeden z głównych warunków.

CZYTAJ TAKŻE – PROWIZJA DLA AGENCJI NIERUCHOMOŚCI ZA POŚREDNICTWO W WYNAJMIE MIESZKANIA

Wady bloków z wielkiej płyty

Mieszkania w tego typu budynkach mogą charakteryzować się cienkimi ścianami i niedoskonałościami w konstrukcji. Mieszkania w bloku nie będą przyciągały osób, które lubią lokale przestronne, wysokie i, klimatyczne. Nieruchomości w blokach są raczej małe i mają ściśle wydzielony układ. Dlatego chociaż koszt nieruchomości może być korzystny, to warunki nie będą idealne.

Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy warto zainwestować w mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. Wszystko zależy od upodobań klienta oraz jego oczekiwań. Zapoznaj się z ofertą naszego biura nieruchomości Re/Max Gold i wybierz lokal, który spełnia Twoje oczekiwania.