Sprzedajesz dom lub mieszkanie w Bytomiu? Co powinieneś wiedzieć!

Sprzedajesz dom lub mieszkanie w Bytomiu? Co powinieneś wiedzieć!
Marta Kulawik

Bytom znajduje się w pierwszej piątce największych miast Aglomeracji Śląskiej, a co najważniejsze dla osób sprzedających dom lub mieszkanie w Bytomiu ich cena jest niższa niż w pozostałych miastach „wielkiej piątki” tj. Katowice, Gliwice, Sosnowiec i Zabrze.

Dlaczego mieszkania w Bytomiu są tak tanie?

Średnia cena mieszkań na rynku wtórnym w Katowicach waha się w graniach 4000 zł, natomiast za mieszkanie w Bytomiu zapłacimy niewiele ponad 2000 zł. Wynika to z wielu czynników, wśród których najważniejszym jest struktura Bytomia, gdzie duża ilość nieruchomości znajduje się na terytoriach pokopalnianych zniszczonych lub też bardzo narażonych na zniszczenia związane ze szkodami górniczymi. Dodatkowo w centrum zdecydowana większość mieszkań stanowią kamienice w nie najlepszym stanie technicznym. Do tego wszystkiego dochodzi wciąż relatywnie małe zainteresowanie inwestorów związane z po części pokutującą wizją regionu śląskiego charakteryzującego się zdegradowanym środowiskiem naturalnym i podupadłym przemysłem wpływającym na wysoką stopę bezrobocia.

CZYTAJ TAKŻE – WTÓRNY RYNEK NIERUCHOMOŚCI W BYTOMIU

Rynek nieruchomości w Bytomiu

Ciekawostką jest fakt, że w Bytomiu rynek pierwotny praktycznie nie istnieje. Analizując serwisy internetowe oferujące sprzedaż nieruchomości można znaleźć tylko kilka ofert na rynku pierwotnym mieszkań czy domów. Analizując z kolei rynek wtórny domów i mieszkań jest ich ok. 2000, co sprawia, że na tle największym miast pod kątem liczby ludności Bytom znajduje się w czołówce. Tak wysoka podaż mieszkań i domów w Bytomiu na rynku wtórnym jest istotnym czynnikiem wpływającym na niską cenę nieruchomości w Bytomiu.

Wysoka podaż mieszkań, niski popyt na mieszkania sprawia, że sprzedaż mieszkania czy domu w Bytomiu staje się nie lada wyzwaniem. Chcąc uzyskać atrakcyjny zarobek ze sprzedaży nieruchomości należy przeznaczyć wiele wysiłku lub też skorzystać z pomocy specjalistów. Sprzedaż domu lub mieszkania na własną rękę przy wystawieniu za wysokiej ceny może okazać się wręcz rzeczą niemożliwą trwająca nawet kilka lat.

Jesteś zainteresowany nieruchomością w Bytomiu? Zapraszamy do kontaktu z naszymi agentami nieruchomości. Biuro RE/MAX GOLD pomoże Wam znaleźć wymarzoną nieruchomość!