Interesują Cię tanie domy na sprzedaż? Zabrze – zadziwi Cię atrakcyjnością cen

Interesują Cię tanie domy na sprzedaż? Zabrze – zadziwi Cię atrakcyjnością cen
Marta Kulawik

Dla osób poszukujących swojego miejsca życiowego i atrakcyjnych domów na sprzedaż, Zabrze może stać się idealnym wyborem. W mieście tym można kupić taniej dom w stosunku do innych dobrych lokalizacji w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Dlatego też w ciągu ostatnich lat znacząco wzrosła liczba kupionych domów jak i ziemi pod ich budowę.

Ceny domów na sprzedaż w Zabrzu

Analizując ogłoszenia można śmiało powiedzieć, że Zabrze oferuje bardzo tanie domy na sprzedaż. Średnia cena za m2 domu na sprzedaż w Zabrzu to ok. 3100 zł, podczas gdy już w Gliwicach trzeba zapłacić ponad 3500 zł. Jeżeli weźmiemy jeszcze pod uwagę stolicę aglomeracji, gdzie cena ta wynosi prawie 3800 zł, możemy śmiało powiedzieć, że kupując dom w Zabrzu możemy sporo zaoszczędzić – od 15-20% w stosunku do innych dużych miast w regionie

Trochę historii Zabrza

Zabrze jest miastem, które w 1922 roku otrzymało prawa miejskie i od tego czasu liczbę chętnych do zamieszkania wzrosła 5x z 40-tysięcy do ponad 200-tysięcy w 2010 roku. W ostatnich kilku latach ze względu na zmiany demograficzne jak imigrację do innych miast czy krajów z miasta wyjechało blisko 20 tysięcy osób. Dodatkowo w mieście zostało wybudowane kilka dużych osiedli domków jednorodzinnych, co spowodowało znaczącą przewagę podaży nad popytem na zakup domów jednorodzinnych. Jeżeli dodatkowo weźmiemy pod uwagę ogromne tereny przeznaczone pod zabudowę domków jednorodzinnych, które znajdują się w całym Zabrzu powoduje to, że ceny domów są relatywnie niższe niż w podobnych lokalizacjach na terytorium województwa śląskiego.

CZYTAJ TAKŻE – CO TO JEST OPERAT SZACUNKOWY NIERUCHOMOŚCI?

Dobra sieć drogowa w Zabrzu

Zabrze położone jest w zachodniej części aglomeracji śląskiej. Przez Zabrze przebiegają trzy główne arterie drogowe pozwalające na szybkie przemieszanie się po całym Śląsku tj. Autostrada A4, Autostrada A1 oraz Drogowa Trasa Średnicowa. Dzięki takiemu położeniu w kilkanaście minut można dotrzeć do największych miast regionu jak Katowice, Gliwice czy Sosnowiec.

Bogata oferta kulturalno-rozrywkowa Zabrza

Zabrze oferuje również bogatą ofertę kulturalną począwszy od zabytkowej kopalni węgla kamiennego, przez ogród botaniczny kończąc na różnych zespołach pałacowych. Bliska odległość oraz szybka komunikacja do miasta takich jak Katowice, Chorzów czy Gliwice pozwala w kilkanaście minut dotrzeć do każdej atrakcji turystycznej w województwie śląskim.

Atrakcyjne ceny domów na sprzedaż, bogata oferta kulturalno-rekreacyjno-wypoczynkowa oraz świetny układ komunikacyjny sprawiają, że Zabrze stało się atrakcyjną lokalizacją dla kupna czy budowy domu jednorodzinnego na Śląsku.

CZYTAJ TAKŻE – JAK KUPIĆ MIESZKANIE PONIŻEJ WARTOŚCI RYNKOWEJ?

Samemu czy z biurem nieruchomości?

Sprzedaż domu w Zabrzu wydaje się sprawą łatwą i prostą – wystarczy tylko stworzyć ofertę i opublikować ją na portalu internetowym. Jednak po dokładniejszej analizie portali internetowych zastanowimy się dlaczego niektóre ogłoszenia i domy na sprzedaż w Zabrzu zalegają na portalu od kilku miesięcy. Warto pamiętać, że sprzedaż domu w korzystnej cenie to proces bardziej skomplikowany i warto skorzystać z usług profesjonalistów. Najchętniej polecanym biurem nieruchomości na Śląsku jest Re/Max Gold, które od ponad 5 lat pomaga klientom w szybkiej i bezproblemowej sprzedaży nieruchomości. Nasi agenci w Zabrzu doskonale znają miejscowy rynek, dzięki czemu wycenią nieruchomości, przygotują profesjonalną ofertę wraz z wysokiej jakości zdjęciami oraz dołożą wszelkich starań, aby sprzedaż przebiegłą szybko i w korzystnej dla klienta cenie. Dzięki naszemu doświadczeniu sprzedajemy nawet 40% szybciej oraz nawet 25% drożej niż w przypadku samodzielnej sprzedaży .

Jeżeli są Państwo zainteresowani sprzedażą nieruchomości w Zabrzu, zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnych agentów biura nieruchomości Re/Max Gold, które od ponad 5 lat działa na rynku w Zabrzu wspierając klientów podczas transakcji zakupu i sprzedaż domów!