Kredyt hipoteczny dla zadłużonych

Kredyt hipoteczny dla zadłużonych
Marta Kulawik

Podczas składnia wniosku o kredyt na kupno nieruchomości, sprawdzana jest zdolność kredytowa wnioskodawcy. Czy kredyt hipoteczny dla zadłużonych osób jest możliwy do uzyskania? Dowiedz się więcej, na temat otrzymania pomocy od banku w takiej sytuacji.

Zadłużenie i historia kredytowa wnioskodawcy

Banki wyróżniają kilka rodzajów zadłużenia. Tym mianem określa się nie tylko nie spłacone należności wobec spółdzielni, czy banków, ale również nieterminowe spłaty zadłużeń w parabankach czy nieuregulowane płatności w ZUS-ie czy US-ie, a także długi alimentacyjne. Najwięcej osób jednak stara się o kredyt hipoteczny dla zadłużonych w chwili, gdy posiada problemy ze spłatą kilku produktów bankowych, takich jak: kredyty gotówkowe, kredyty odnawialne, pożyczki, karty kredytowe. Wbrew pozorom wcześniej uzyskane wsparcie od instytucji bankowej nie wpływa negatywnie na decyzję o przyznaniu kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości .

Analiza wniosku jest kluczowym punktem dla prawidłowego obliczenia zdolności kredytowej. . Instytucje zwracają  uwagę na zdolność kredytową wnioskodawcy oraz weryfikują historię spłaty dotychczasowych zobowiązań finansowych. Wpływ na pozytywne rozpatrzenie wniosku, o przyznanie kredytu hipotecznego dla osoby zadłużonej, mają czynniki, takie jak: źródło dochodów, wiek, stan cywilni, liczba osób utrzymywanych przez klienta, dane z konkretnego okresu kredytowania, rodzaj spłacanych rat i innych zobowiązań finansowych.  Informacje na powyższe tematy gromadzone są przez BIK, BIG, KRD oraz Krajowy Rejestr.

Czy mogę otrzymać kredyt hipoteczny, gdy figuruję w bazie BIK?

Zapis danych w bazie Biura Informacji Kredytowej nie powoduje automatycznego odrzucenia wniosku o przyznanie kredytu. Jeśli zaległości spłaty były niewielkie, bank może zaakceptować prośbę. Niektóre instytucje udzielają kredytu hipotecznego dla zadłużonych osób na indywidualnych warunkach. Może w tym przypadku pojawić się podwyższone oprocentowanie, konieczność znalezienia współkredytobiorcy. W ten sposób bank zabezpiecza się przed podwyższonym ryzykiem problemów. Warto przed złożeniem dokumentów zweryfikować wykreślenie swoich danych z bazy BIK oraz zadbać o pozytywną historię kredytową. Nawet jeśli masz w tej chwili różne zobowiązania finansowe, ale dotrzymujesz ich spłaty, to kredyt hipoteczny może zostać Ci przyznany.

HISTORIA W BIK A UBIEGANIE SIĘ O KREDYT HIPOTECZNY – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Kiedy wniosek o kredyt hipoteczny dla zadłużonych zostanie odrzucony?

Problemy z przyznaniem kredytu hipotecznego pojawiają się, kiedy wnioskodawca ma problemy ze spłatą wcześniej ustalonych pożyczek i kredytów. Duże utrudnienie stanowi źródło dochodów w przypadku, gdy nie posiadamy odpowiedniej umowy. Odpowiedź odmowna często zdarza się w przypadku postępowań egzekucyjnych lub windykacyjnych. Najczęstszym przypadkiem wystawienia decyzji odmownej, jest niewystarczająca wysokość potwierdzonych dochodów, w stosunku do zobowiązań finansowych.

Jeśli posiadasz więcej pytań, które dotyczą uzyskania kredytu hipotecznego lub potrzebujesz promocji w prawidłowym przygotowaniu dokumentów skontaktuj się z przedstawicielami firmy Re/Max Gold i uzyskaj szczegółowe informacje.