Jak kupić mieszkanie poniżej wartości rynkowej

Jak kupić mieszkanie poniżej wartości rynkowej
Marta Kulawik

Kupno nieruchomości to poważna decyzja między innymi ze względów finansowych. Propozycji jest naprawdę wiele, a ceny mogą znacznie się różnić. Jesteś ciekaw, jak kupić mieszkanie poniżej wartości rynkowej? Poznaj nasze porady oraz cenne informacje na ten wartości lokali mieszkalnych na Śląsku i nie tylko.

Tanie mieszkania – gdzie szukać?

Jeśli chcemy zakupić mieszkania za mniejszą kwotę, musimy przyjąć odpowiednią taktykę podczas jego poszukiwania. Najlepiej brać pod uwagę lokale przeznaczone do remontu. Przez defekty, które należy niezwłocznie naprawić właściciele chcą sprzedawać nieruchomości, poniżej wartości rynkowej. Musimy wziąć pod uwagę mieszkania na sprzedaż, nie tylko na portalach ogłoszeniowych. Istnieje kilka innych miejsc, które warto odwiedzić podczas poszukiwania taniej nieruchomości, na przykład: kupno mieszkania na licytacji komorniczej,  skorzystanie z projektu rządowego, inwestycja w lokal należący do gminy.

ZOBACZ OFERTY NIERUCHOMOŚCI W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Jak kupić mieszkanie poniżej wartości rynkowej, przeznaczone do remontu

Konieczność wykonania gruntowego remontu, to najczęstsza przyczyna sprzedaży mieszkań poniżej ich wartości rynkowej. Należy wziąć pod uwagę, że tego typu nieruchomość wymaga dodatkowego wkładu finansowego od nowego właściciela.

Szukasz taniego lokalu? To świetna opcja, która posiada więcej zalet niż tylko obniżone koszty. Trzeba jednak starannie określić koszt remontu. Mieszkania, które w tym przypadku często zakupimy w okazyjnej cenie, znajdują się w kamienicach. Często są to nieruchomości duże, czasami droższe w utrzymaniu. Mieszkania do remontu dają nam możliwość zarobienia na ich późniejszej sprzedaży. Szukając mieszkania poniżej wartości rynkowej do remontu, weź pod uwagę lokale w centrum większych miast. Jeśli chcesz osiedlić się na Śląsku i kupić lokal po obniżonej cenie, nie pomijaj ogłoszeń związanych z kamienicami. To może być prawdziwa okazja!

BŁĘDY, KTÓRYCH LEPIEJ NIE POPEŁNIAĆ PRZY ZAKUPIE MIESZKANIA

Licytacje komornicze

Innym sposobem na kupno nieruchomości poniżej wartości rynkowej jest uczestniczenie w licytacji komorniczej. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenia aż 1/3 wartości lokalu. Komornik ma obowiązek wystawienia mieszkania za kwotę nie mniejsza niż 75% wartość lokalu, ale kolejne wystawienie rozpoczyna się od 2/3 wartości rynkowej. Takie okazje zdarzają się dość rzadko. Warto jednak brać pod uwagę tę opcję i zainteresować się tematem nieco szerzej.

Szukasz tanich nieruchomości? Zapraszamy do przeglądania ogłoszeń na naszej stronie internetowej. Znajdziesz tam wiele ciekawych, aktualnych ofert.