Mieszkania do wynajęcia w Chorzowie

Mieszkania do wynajęcia w Chorzowie
Marta Kulawik

Wynajem to nadal bardzo popularna forma umowy, na którą decydują się Polacy. Oferty mieszkań do wynajęcia skierowane są do różnych grup odbiorców: rodzin, studentów, młodych ludzi, starszych osób. Jednym z głównych czynników branych pod uwagę w trakcie selekcjonowania ofert jest lokalizacja. W tym tekście chcemy przybliżyć temat mieszkań do wynajęcia w Chorzowie.

Chorzów – śląskie miasto

Chorzów znajduje się niemal w sercu Górnego Śląska. Sąsiaduje z takimi miastami jak Katowice, Bytom, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Ruda Śląska. Jest to lokalizacja atrakcyjna szczególnie dla studentów czy pracowników pobliskich firm, osób lubiących mobilność. Ceny mieszkań w Chorzowie są znacznie korzystniejsze niż w Katowicach. Warunki mieszkalne są jednak bardzo zachęcające.

Warto zwrócić uwagę dobrze rozwiniętą komunikację miejską w Chorzowie. Miasto jest połączone z wieloma innymi miejscami. Dojazd do Katowic może zająć zaledwie kilka minut. Funkcjonują tutaj linie autobusowe (w tym przyśpieszone oraz nocne), tramwajowe oraz kolejowe. W Chorzowie jeździ kilkanaście linii autobusowych i siedem tramwajowych. Odległość z centrum miasta do rynku katowickiego czy bytomskiego jest ułatwiona maksymalnie. Autobusy łączą miasto bezpośrednio także z Tarnowskimi Górami, Zabrzem, Gliwicami itp.

W Chorzowie znajdziemy rozbudowaną ofertę edukacyjną, nawet dotyczącą szkolnictwa wyższego. Mieści się tutaj kilka szkół wyższych i wydziały Uniwersytetu Śląskiego. W mieście znajdziemy wiele miejsc pracy, a trze potrzebnych instytucji np. szpitali, urzędów itp.

Miasto zostało podzielone na dzielnice, aby ułatwić mieszkańcom komunikację, warto wziąć pod uwagę, która z dzielnic administracyjnych nas interesuje, gdy szukamy mieszkania na wynajem w Chorzowie. Może to wpływać na ceny wynajmowanych mieszkań.

Dzielnice Chorzowa – wykaz

Poza dzielnicami administracyjnymi Chorzów posiada również osiedla i części miasta, które tkwią w świadomości lokatorów.
Dzielnice administracyjne:

  • Centrum miasta – graniczy z różnymi dzielnicami oraz Katowicami.
  • Chorzów II – graniczy z centrum Chorzowa oraz z Bytomiem.
  • Chorzów Stary – Graniczy z Siemianowicami Śląskimi.
  • Chorzów Batory – graniczy z centrum miasta oraz Świętochłowicami.

Bardzo rozpoznawalną części miasta jest Park Śląski. Nie należy on do żadnej dzielnicy administracyjnej. Znajduje się blisko centrum miasta i Osiedla Tysiąclecia w Katowicach. W Parku Śląskim ZOO, ogród botaniczny, śląskie Wesołe Miasteczko, planetarium.

Mieszkania do wynajęcia w Chorzowie

W każdej dzielnicy Chorzowa ceny mieszkań do wynajęcia są korzystne, zwłaszcza przeglądając oferty nieruchomości w Chorzowie z naszego biura. Warunki, które panują w oferowanych mieszkaniach są atrakcyjne. Zazwyczaj nie wymagają one remontu. Wynajem mieszkania daje możliwość rozwoju, poznawania nowych miejsc, minimalny nakład finansowy. W Chorzowie znajdują się lokale mieszkalne typu kawalerka oraz wielopokojowe.

Korzyści

Na korzyść lokali do wynajęcia w Chorzowie działa niewątpliwie:

  • niska cena wynajmu
  • dobre warunki panujące w nieruchomościach
  • lokalizacja
  • dobrze rozwinięta komunikacja
  • szeroki wybór mieszkań do wynajęcia w ofercie firmy Re/max Gold
  • korzystne warunki umowy.

Szukając mieszkania na wynajem w Chorzowie, warto zwrócić uwagę na aktualną ofertę firmy Re/max Gold, która działa na śląskim rynku nieruchomości od wielu lat. Zatrudnia jedynie doświadczonych pracowników, którzy nie zawodzą swoich klientów, zapewniają im kompleksową obsługę i bezpieczeństwo.