Jak szybko zwiększyć wartość mieszkania

Jak szybko zwiększyć wartość mieszkania
Marta Kulawik

Jak zwiększyć wartość mieszkania przy sprzedaży? Jest kilka sprawdzonych trików, dzięki którym w krótkim czasie jesteśmy w stanie znacząco podnieść jego cenę.

Home Staging – sprawdzony sposób na szybkie zwiększenie wartości mieszkania

Przy sprzedaży nieruchomości najważniejsze jest pierwsze wrażenie, jakie utkwi w głowie potencjalnego kupującego po zobaczeniu naszego mieszkania. Dlatego zadbajmy o to, by lokal, który chcemy sprzedać wyglądał perfekcyjnie. Niedopuszczalne są wszelkie mankamenty, które powodują, że pomieszczenia sprawiają wrażenie zaniedbanych.

Warto przemalować mieszkanie na neutralne i stonowane kolory pastelowe, które nadadzą wnętrzu ciepła. Pomyślmy o wymianie włączników i kontaktów na nowe oraz oświetleniu, które będzie pasować do otoczenia. Nie bójmy się przy tej okazji korzystać z portali aukcyjnych i zakupu np. używanych żyrandoli. Ważne, aby wyglądały one na zadbane i budowały klimat pomieszczenia.

CZYTAJ TAKŻE – JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO SPRZEDAŻY?

Sprawdzonym sposobem na szybkie podniesienie wartości mieszkania jest wymiana frontów w meblach kuchennych. Dzięki temu zabiegowi w prosty i ekonomiczny sposób możemy kupującemu przedstawić zupełnie „nową” zabudowę kuchenną. Jeżeli podłogi w nieruchomości nie wyglądają najlepiej, warto położyć nową podłogę z paneli MDF. W tym przypadku warto poszukać w Internecie sklepów z końcówkami kolekcji lub zapolować na promocje marketów budowlanych. Materiał, który nada zupełnie nowego charakteru mieszkaniu, kupimy już za kilkanaście złotych za metr kwadratowy, i co ważne będziemy w stanie samy położyć podłogę co pozwoli nam zaoszczędzić na robociźnie.

Szybkim, choć już bardziej kosztownym sposobem na podniesie wartości mieszkania jest montaż klimatyzacji. Wymaga on co prawda niewielkich prac budowlanych, lecz sprawny instalator w szybki sposób będzie wstanie założyć urządzenie, które przeniesie nasze wnętrze do segmentu tych luksusowych.

Inteligentne mieszkanie w cenie

Innym rozwiązaniem na szybkie podniesienie wartości mieszkania jest wprowadzenie do niego sztucznej inteligencji. Możemy to zrobić bardzo szybko i nie inwestując dużych środków. Większość systemów można zaimplementować do naszego gotowego mieszkania i nie wymaga to dużych zmian w infrastrukturze sieci.

Automatyzacja zarządzaniem naszego mieszkania pozwoli na zaoszczędzenie w opłatach eksploatacyjnych oraz zdecydowanie podniesie jego funkcjonalność. Dzięki takiemu systemowi możemy sterować ogrzewaniem, oświetleniem, otwierać i zamykać okna, a przy odpowiednim sprzęcie włączyć pranie podczas naszej nieobecności.

CZYTAJ TAKŻE – JAK SKUTECZNIE ZAPREZENTOWAĆ MIESZKANIE

Stworzenie z naszego mieszkania jego inteligentnego odpowiednika pozwoli również na znaczne podniesienie jego wartości. Dalej na rynku mieszkania tego typu nie są szeroko dostępne i traktowane są jako luksusowe. Dlatego zainwestowanie w inteligentne rozwiązania, to bardzo dobry sposób na szybkie podniesienie wartości mieszkania.