Zalety mieszkania w kawalerce

Zalety mieszkania w kawalerce
Marta Kulawik

Temat kawalerek porusza się co roku w okolicach października. Dzieje się tak, ponieważ ta opcja zostaje często wybierana przez studentów. Mimo to, jest to dobre rozwiązanie również dla innych osób. Mniejsze mieszkanie posiada sporo zalet.

Kawalerki – charakterystyka

Kawalerka to mieszkanie, które składa się z jednego pokoju, łazienki oraz kuchni. Ostatnie z wymienionych pomieszczeń może być zastąpione aneksem kuchennym. Tego typu lokal kojarzy się przede wszystkim z bardzo małym metrażem. Nie jest to wyobrażenie zgodne z prawdą. Kawalerki posiadają metraż nawet do 35-40 metrów kwadratowych. Świadczy to o tym, że takie mieszkanie może być przestronne. Pokój jest duży i daje wiele możliwości.

Dobre rozwiązanie

Kiedy wkraczamy w dorosłe życie, wybieramy się na studia, bądź po prostu szukamy mieszkania, a mamy ograniczony budżet, warto pomyśleć o lokalu jednopokojowym. Kawalerka zazwyczaj generuje mniejsze koszty niż kilkupokojowe mieszkanie. Możemy czuć się swobodnie, mieszkać samodzielnie, ograniczając wydatki. Mieszkanie w kawalerce daje nam to, co zabiera wynajmowanie pokoju – swobodę, spokój, samotność.

Minimalizacja kosztów

Koszt wynajmu kawalerki jest zazwyczaj niski. Czynsz naliczany jest od powierzchni lokalu, więc już podstawowa opłata będzie bardziej korzystna niż w przypadku innych ofert. Poza tym ogrzanie jednopokojowe pomniejszenia jest szybsze i tańsze. Kawalerka może też być rozwiązaniem dla dwóch osób, jeśli chcemy zminimalizować koszty utrzymania.

CZYTAJ TAKŻE – NAJCHĘTNIEJ KUPOWANE MIESZKANIA W POLSCE

Mała przestrzeń – dużo możliwości

Wybór kawalerek na Śląsku jest duży. Cieszą się one w tym regionie popularnością, ponieważ znajdziemy tam wiele szkół wyższych. Nie tylko oferta jest szeroka. Mimo jedno pokoju istnieje wiele możliwość jego zagospodarowania, urządzenia. Mieszkając w kawalerce nie jesteś przez nikogo ograniczany – to Twoje miejsce.

Kawalerka może być rozwiązaniem tymczasowym lub stałym. Istnieje możliwość wynajmu takich lokali, a także ich zakupu w korzystnych cenach.