Jak zaaranżować mieszkanie o nieregularnym kształcie?

Jak zaaranżować mieszkanie o nieregularnym kształcie?
Marta Kulawik

Mieszkania często posiadają pomieszczenia, których aranżacja może być nieco trudniejsza niż zwykle. Nieruchomości czasami są budowanie na kształcie wielokąta. Dowiedz się, jak zaaranżować mieszkanie o nieregularnym kształcie w prosty, ale efektowny sposób! Oto kilka porad aranżacyjnych.Nieregularność wnętrz w domu lub mieszkaniu często uchodzi za wadę. Sprawia to, że ceny tego typu nieruchomości są znacznie niższe. Aranżacja wbrew pozorom wcale nie jest tak problematyczna, jak może się na początku wydawać. Może warto zakupić lokal w atrakcyjnej ceni, a mimo to cieszyć się pięknym wnętrzem?

Zalety mieszkań o nieregularnym kształcie

Mieszkanie o nieregularnym kształcie posiada kilka niepodważalnych zalet. Jest ono dobrze doświetlone. Przestrzeń w pobliżu nieregularnych krawędzi można zagospodarować na wiele oryginalnych sposobów. Warto korzystać ze stanu zastanego w możliwe najlepszy sposób. Powstałe w trakcie meblowania pokoju, kuchni czy łazienki wnęki można wykorzystać. Świetnie sprawdzą się jako miejsca na wąskie pionowe szafki lub regały, a także wysuwane schowki. Takie rozwiązanie docenią szczególnie właściciele niedużych metraży. Narożnik możemy udekorować lustrami, które optycznie powiększą salon.

ZOBACZ OFERTY MIESZKAŃ NA SPRZEDAŻ W SOSNOWCU

Jak zaaranżować mieszkanie o nieregularnym kształcie? – kilka pomysłów

Czy wiesz, że najwięcej mieszkań o nieregularnych kształtach możemy znaleźć w Skandynawii? To właśnie styl skandynawski świetnie sprawdzi się podczas aranżowania takich nieruchomości. Wiele projektantów wnętrz uwielbia wspomniany styl i chętnie go wykorzystuje w swoich projektach. Skandynawia to przede wszystkim białe ściany. Można to delikatnie przełamać ścianą z cegieł. Nieregularne ściany pozwalają wprowadzić ten akcent w sposób subtelnie na mniejszej przestrzeni na ścianie. Wąska ściana lub filar pozwala na powieszenie modnego, oryginalnego regału na książki lub gazet w minimalistycznym stylu. Jeśli taka przestrzeń mieści się w salonie, przedpokoju czy kuchni możemy pomyśleć o stojaku na wino. Najbardziej nieregularne przestrzenie najczęściej pełnią funkcję sypialni. Tutaj możliwości jest wiele.  Meble pod zabudowę, szafki nocne, regały, ozdobne oświetlenie, lampki, cotton balls… to tylko kilka pomysłów, a rozwiązań jest wiele.

JAK URZĄDZIĆ NOWOCZESNE MIESZKANIE?

Nie bój się ryzykować. Transakcje na rynku obrotu nieruchomościami mogą zaskakiwać, dlatego warto brać pod uwagę różne rozwiązania.