W Katowicach za drogo? Wynajem mieszkania w Sosnowcu coraz bardziej popularny

W Katowicach za drogo? Wynajem mieszkania w Sosnowcu coraz bardziej popularny

Katowice są ważnym ośrodkiem akademickim na mapie Polski, z Uniwersytetem Ekonomicznym, Uniwersytetem Śląskim, Akademią Muzyczną i Śląskim Uniwersytetem Medycznym na czele. Studiuje tu ponad 80 tysięcy osób, również cudzoziemców, którzy poszukują mieszkania na wynajem.

Alternatywa dla Katowic

Na rynku wynajmu nieruchomości sierpień i wrzesień to gorący okres. Świeżo upieczeni studenci rozpoczynają poszukiwania tanich, komfortowych mieszkań i pokojów do wynajęcia. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się w pełni wyposażone mieszkania trzypokojowe, zlokalizowane blisko uczelni lub w pobliżu głównym tras komunikacyjnych linii tramwajowych czy autobusowych. Na rynku nieruchomości dostępnych jest wiele ofert wynajmu, nie mniej jednak zainteresowanie mieszkaniami w Katowicach jest proporcjonalnie duże, dlatego coraz częściej studenci decydują się na mieszkania, w sąsiednich miastach,  gdzie koszty utrzymania są niższe. Alternatywą dla Katowic stają się zatem mieszkania w Sosnowcu.

Porównanie cen mieszkania na wynajem – Katowice i Sosnowiec

porównanie cen mieszkań na sprzedaż w Katowicach i Sosnowcu

źródło: www.morizon.pl

Zgodnie z danymi portalu morizon.pl, średni miesięczny koszt wynajęcia mieszkania o powierzchni 50 m kw. w Katowicach wynosi średnio 1701 zł. Nie tylko ceny ale i ogromna liczba studentów sprawia, że znalezienie atrakcyjnego mieszkania do wynajmu w Katowicach jest niezwykle ciężkie. Sosnowiec natomiast to jedno z największych miast na Śląsku, bezpośrednio graniczące z Katowicami i doskonale połączone komunikacyjnie z całym regionem. Przeglądając oferty mieszkań do wynajęcia w Sosnowcu opłata za mieszkanie o pow. 50 m kw. podobnym standardzie jest średnio niższa o blisko 30% niż w Katowicach i wynosi tylko 1194 zł, a jak wiadomo studenci są grupą bardzo wrażliwą na cenę.

CZYTAJ TAKŻE – POPULARNY TAUZEN NAJBARDZIEJ POŻĄDANYM MIEJSCEM WYNAJMU KAWALEREK

Komunikacja Sosnowiec > Katowice

Ale nie tylko cena jest tu istotna, ważny jest również czas dojazdu do uczelni zlokalizowanych głównie w centrum. Dojazd z dzielnic położonych na obrzeżach Katowic, często jest dłuższy niż z Sosnowca, a odpowiednia infrastruktura i skomunikowanie obu miast gwarantuje łatwy i komfortowy dojazd na uczelnię, co przy niższych kosztach wynajmu stanowi doskonałą alternatywę do wynajmu mieszkania w Katowicach. W związku z atrakcyjnymi cenami i dobrą lokalizacją w ostatnich latach można zaobserwować wzrost popularności nieruchomości z Sosnowca, który warunkują w dużej mierze liczne oferty wynajmu mieszkań dla studentów.

Mimo wyższych cen w wynajem mieszkania dla studentów w Katowicach w dalszym ciągu ma dużo więcej zwolenników, ponieważ miasto to jest stolicą kulturalną regionu i miejscem spotkań młodzieży. To w Katowicach znajduje się najwięcej miejsc do rozrywki takich jak:

  • restauracje, puby, kluby czy dyskoteki.
  • obiekty kulturalne jak teatr, opera itp
  • centra handlowe m.in. Silesia, Galeria Katowicka