Popularny Tauzen najbardziej pożądanym miejscem wynajmu kawalerek

Popularny Tauzen najbardziej pożądanym miejscem wynajmu kawalerek
Marta Kulawik

Najatrakcyjniejsze osiedle dla wynajmujących kawalerki w Katowicach jest jednym z największych w Polsce. Tauzen zamieszkuje obecnie około 25 tysięcy lokatorów, a liczba ta z roku na rok rośnie. Korzystna lokalizacja ma wpływ na zainteresowanie wynajmem mieszkań w tym miejscu, a atrakcje turystyczne przyciągają nie tylko odwiedzających, ale także nowych mieszkańców. Umownie podzielone na 3 części (Tysiąclecie Górne, Kukurydze i Tysiąclecie dolne) największe osiedle w Katowicach zamieszkiwane było już od XVII w. Obecnie mieszka tam około 8% całej katowickiej populacji. 3 najstarsze i najwyższe Kukurydze (budynki nazwane tak przez swój charakterystyczny kształt), mają 27 kondygnacji, co czyni je najwyższymi blokami w Polsce (nie licząc Warszawy). Zbudowano je pod koniec lat 80-tych, jako ostatnie na osiedlu. Wciąż jednak powstają budynki tworzące nowe mieszkania w Katowicach do wynajęcia.

Tanie kawalerki w Katowicach na Osiedlu Tysiąclecia

Średnia cena wynajęcia mieszkania na Osiedlu Tysiąclecia to 1460zł/mc, a w przypadku wynajmu kawalerki wynosi ona 1158 zł/mc, czyli średnio jest to 39 zł/m2. Można jednak trafić na wyjątkową okazję i wynająć kawalerkę już od 20zł za metr kwadratowy! Do wyboru są mieszkania zarówno na parterze, jak i najwyższych kondygnacjach budynków. I to właśnie z ostatnich pięter budynków lokatorzy mogą podziwiać niepowtarzalną panoramę Katowic i Śląska, a w niej parki, skwery i stawy.

Przykładowe ceny wynajmu aktualnych ofert kawalerek:

  • wynajęcie kawalerki na 5 piętrze (37m2), cena 900 zł miesięcznie (24,32zł/m2)
  • wynajęcie kawalerki na 6 piętrze (28m2), cena 992 zł miesięcznie (35zł/m2)
  • wynajęcie kawalerki na 9 piętrze (27 m2), cena 850 zł miesięcznie (31,48zł/m2)
  • wynajęcie kawalerki na 10 piętrze (28m2), cena 900 zł miesięcznie (32zł/m2)
  • wynajęcie kawalerki na 15 piętrze (28m2), cena 1300 zł miesięcznie (46,43 zł/m2)

CZYTAJ TAKŻE – WADY I ZALETY MIESZKAŃ W BLOKU Z WIELKIEJ PŁYTY

Dlaczego warto wynająć kawalerkę na Tauzenie?

Na wynajem kawalerki w Katowicach najczęściej decydują się ludzie młodzi, którzy nie mają sporego zaplecza finansowego. Jedna grupa to osoby przyjeżdżają do Katowic w celach zarobkowych, gdyż łatwiej im znaleźć pracę w dużym mieście. Drudzy to studenci, którzy przeprowadzili się na Śląsk ze względu na rozpoczęcie studiów stacjonarnych. Uniwersytet Śląski, Śląski Uniwersytet Medyczny, czy Akademia Muzyczna to uczelnie znajdujące się od lat w czołówce polskich szkół wyższych, a dojazd do nich z okolic Tauzena zajmuje od kilku do kilkunastu minut.

Ogromną zaletą jest fakt, że wewnątrz osiedla znajdują się wszystkie niezbędne obiekty użyteczności publicznej takie jak poradnie, szkoły i przedszkola, a także markety spożywcze. W najbliższym sąsiedztwie osiedla znajduje się również największe Centrum Handlowe w regionie – Silesia City Center.

Mieszkańcy i wynajmujący zwracają również uwagę na czystość na osiedlu, ponieważ podmioty zarządzające budynkami dbają o zieleń, stan techniczny budynków, wygląd ścian i elewacji. Okolica osiedla jest piękna, ze względu na otaczający ją krajobraz, ale także spokojna i bezpieczna. Największym plusem jednak jest cena, na którą pozwolić może sobie większość szukających kawalerek lub mieszkań w Katowicach.