Działki budowlane – Katowice

Jesteś właścicielem działki w Katowicach i chcesz ją sprzedać po dobrej cenie? A może Katowice wydają Ci się być idealnym miastem, w którym można stworzyć bezpieczne miejsce do założenia rodziny? Świetnie się składa! Witaj na stronie internetowej naszego biura nieruchomości. Zachęcamy Cię do dokładnego zapoznania się z pełną ofertą naszej agencji. Sprawdź szczególnie działki budowlane na sprzedaż w Katowicach, które znajdują się w naszej ofercie!

Biuro RE/MAX Gold od ponad 5 lat działa na terenie stolicy województwa śląskiego i całego regionu. Jest częścią globalnej sieci RE/MAX, która od wielu lat zdobywa pierwsze miejsca w rankingach biur nieruchomości na całym świecie. Korzystając ze zdobytej wiedzy i doświadczenia oraz współpracując ze specjalistami z branży, świadczymy usługi na najwyższym, światowym poziomie.

Szukaj działek na sprzedaż w Katowicach

Działki budowlane na sprzedaż w Katowicach – dlaczego warto skorzystać z pomocy biura?

Chcesz szybko i łatwo sprzedać działkę budowlaną w Katowicach? Wydaje Ci się to proste? Niestety rzeczywistość szybko to zweryfikuje. Narynku jest pełno atrakcyjnych ofert, zatem wyróżnienie się pośród nich wymaga nie lada wysiłku.

Kluczem do sukcesu są przede wszystkim odpowiednie przygotowanie działki do sprzedaży oraz dotarcie z ofertą do szerokiego grona odbiorców. Sporządzenie ogłoszenia sprzedaży mieszkania we własnym zakresie jest trudne, ale możliwe. Jednak przygotowanie wszystkich materiałów w przypadku sprzedaży działki jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla osób, które nigdy nie zajmowały się transakcjami tego typu. Na szczęście, wszystkie te działania może wykonać za Ciebie nasze biuro nieruchomości w Katowicach. 

Sprzedaż działek w Katowicach z biurem nieruchomości – jakie korzyści można zyskać?

W swojej ofercie mamy ogromną ilość usług, które uczynią Twoją ofertę bardziej wiarygodną i znacząco przyspieszą sprzedaż Twojej działki w Katowicach. Dzięki temu:

 • zaoszczędzisz swój cenny czas – podczas gdy Ty będziesz zajmował się swoimi sprawami, agent nieruchomości zacznie przygotowywać Twoją ofertę do przedstawienia jej klientom. Dodatkowo rozpocznie jej promocję i niezwłocznie skontaktuje się z potencjalnymi klientami;
 • zwiększysz swój zysk – korzystając ze swojej wiedzy, profesjonalnych narzędzi i umiejętności negocjacyjnych, biuro nieruchomości może znacznie zwiększyć wartość Twojej nieruchomości;
 • zagwarantujesz sobie bezpieczeństwo – dzięki umowie na wyłączność, agent jest w pełni zaangażowany w proces promocji i sprzedaży. To on sprawdza potencjalnych klientów i dba o Twoją nieruchomość, aby była w takim samym stanie, jak w dniu przekazania mu kluczy;
 • przyspieszysz sprzedaż – wykorzystując takie narzędzia, jak home staging lub drzwi otwarte, agent podniesie atrakcyjność Twojej nieruchomości i zwiększy zainteresowanie klientów, a to znacznie skraca proces sprzedaży, nawet o 40%!

Jeśli więc chcesz szybko i bezpiecznie sprzedać swoją działkę w Katowicach, już teraz skontaktuj się z naszym ekspertem!

Sprzedaj działkę budowlaną w Katowicach z RE/MAX Gold

Nasze biuro dysponuje bardzo bogatym doświadczeniem w zakresie obrotu nieruchomościami na terenie całego województwa śląskiego. Oprócz działek budowlanych oferujemy m.in. także nowe domy na sprzedaż oraz mieszkania na wynajem. Do każdego zadania podchodzimy równie zaangażowani, korzystamy też z wielu narzędzi. Zajmujemy się m.in.:

 • przygotowaniem szczegółowego opisu i planu nieruchomości;
 • wykonaniem profesjonalnej sesji zdjęciowej oraz wirtualnej ścieżki spacerowej dla zwiedzających;
 • tworzeniem profesjonalnych nagrań – w przypadku działki doskonałym rozwiązaniem jest wykonanie filmu z użyciem drona. Pozwoli to dokładnie pokazać klientom dany obszar i wszystkie jego zalety;
 • kompleksową promocją Twojej oferty na portalach branżowych i mediach społecznościowych – możesz mieć pewność, że ogłoszenie dotrze do szerokiego grona klientów.

Dodatkowo po stronie biura nieruchomości leżąwszelkie kwestie formalne, oprowadzanie po nieruchomości i negocjacje z klientami. Ty nie musisz się o nic martwić.

działki katowice - ceny i statystyki
* dane pochodzą z serwisu www.ceny.szybko.pl

Działki na sprzedaż w Katowicach – dlaczego warto je wybrać?

Katowice są stolicą województwa oraz centrum konurbacji śląskiej. To jedno z najszybciej rozwijających się miast w regionie, przez co stanowi wyjątkowo atrakcyjny teren pod inwestycje. Od lat realizowane tu są liczne projekty unijne. Rozbudowywana jest m.in. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która daje tysiące miejsc pracy okolicznym mieszkańcom. Swoje oddziały otwiera tu wiele międzynarodowych korporacji, co sprawia, że budowane są kolejne centra biznesowe. 

Na uwagę zasługuje także fakt, że w pobliżu znajduje się Port Lotniczy Katowice Pyrzowice, a także węzły autostrad, dróg ekspresowych i krajowych. Dzięki temu poruszanie się pomiędzy miastami Górnego Śląska, a także innych miejscowościami województw śląskiego, małopolskiego, opolskiego czy łódzkiego nie jest żadnym problemem.

Działki w Katowicach – idealne miejsce do budowy domu dla rodziny

Katowice mają również imponujące zaplecze akademickie. Młodzież z całej Polski przyjeżdża podejmować naukę na Uniwersytecie Śląskim, Śląskim Uniwersytecie Medycznym i Uniwersytecie Ekonomicznym.

Katowice wyróżniają się na tle regionu w kwestii oferty kulturalnej. Na terenie miasta znajdują się liczne teatry, kina, galerie i kluby muzyczne, które zapewniają rozrywkę mieszkańcom. Na początku XXI wieku nastąpiło ponowne otwarcie Muzeum Śląskiego, w którym obecnie jest realizowanych wiele przedsięwzięć kulturowych dla osób w każdym wieku.

Dużą popularnością cieszy się także siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Bilety na wydarzenia sprzedają się bardzo szybko. Turystów z innych miast przyciągają również festiwale muzyczne Tauron Nowa Muzyka oraz OFF Festival, znane także poza granicami kraju. W Katowicach z pewnością nie będziesz się nudzić!

Natomiast jeśli będziesz miał ochotę na odpoczynek na łonie natury, możesz spędzić wolny czas w okolicznych parkach, w popularnej Dolinie Trzech Stawów czy w pobliżu Lotniska Muchowiec. Tereny te zachwycają pięknymi widokami na okolicę i zapewniają doskonałe warunki do relaksu – z dala od zgiełku miasta.

Zakup działki w Katowicach – co warto zrobić przed realizacją transakcji?

Bez względu na to, jakiego rodzaju nieruchomość planujesz kupić, powinieneś ją bardzo dobrze sprawdzić przed dokonaniem transakcji. Jeśli chodzi o działki budowlane, jest to szczególnie istotne i wyjątkowo trudne. Rzecz w tym, iż problemy z mieszkaniem lub domem są często widoczne gołym okiem. Nawet jeśli tak nie jest, mimo to stosunkowo łatwo sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Działki na sprzedaż w Katowicach, podobnie jak w każdej lokalizacji, są wystawiane często przez prywatnych właścicieli, bez pośrednictwa biura. Szczegółowa kontrola kwestii technicznych i formalnych jest niezbędna, ponieważ kupowana działka budowlana ma przecież stać się fundamentem dla Twojego domu.

Działki na sprzedaż w Katowicach – dlaczego warto poprosić o pomoc biuro nieruchomości?

Nie dopuść do tego, aby Twój dom stał na słabych fundamentach – zostaw poszukiwanie działki w Katowicach w rękach profesjonalistów z RE/MAX Gold. Wykonamy dla Ciebie pełną analizę ofert, która dostarczy Ci wszystkich niezbędnych odpowiedzi. Oto przykładowe kwestie, o które zadbamy.

Stan prawny działki

Jeśli zdecydujesz się na zakup danej działki w Katowicach, po zrealizowaniu transakcji akt własności zostanie przepisany na Ciebie. Jednak aby do tego doszło i abyś stał się rzeczywistym właścicielem działki, sprzedawca musi mieć do niej pełne prawo. 

Sprawdzamy, czy tak jest w rzeczywistości, czy nie istnieją przypadkiem jacyś współwłaściciele, a także poddajemy kontroli to, czy działka nie jest zastawiona pod kredyt.

Planowane zagospodarowanie przestrzenne okolicy

Konkretne działki budowlane w Katowicach zainteresowały Cię głównie ze względu na lokalizację, duże połacie zieleni czy ciekawe widoki? Niestety może się okazać, że w ciągu najbliższych lat okolica się zmieni. Oczywiście nie wszystkie zmiany można przewidzieć, jednak do pewnego stopnia jesteśmy w stanie określić, co może się zmienić w okolicy w najbliższym czasie.

W celu uzyskania tego typu informacji sprawdzamy przede wszystkim, kim są właściciele okolicznych działek i czy dany teren podlega pod plan zagospodarowania przestrzennego miasta. Jeśli podlega pod plac miejski, można być spokojnym, ponieważ w okolicy na pewno nie pojawią się żadne nieprzewidziane inwestycje.

Jakość gruntu

Niestety nie w każdym miejscu grunt jest wystarczająco solidny, aby mógł utrzymać fundamenty domu. Brak badań gruntu sprawia, że czasami postawienie domu o wymiarach określonych w wymarzonym projekcie staje się niemożliwe.

Aby uniknąć rozczarowania lub ewentualnych dodatkowych kosztów wynikających z konieczności wykonania wzmocnienia fundamentów, wystarczy sprawdzić jakość i wytrzymałość podłoża. Zadbamy o pozyskanie odpowiednich dokumentów poświadczających wykonanie analiz, które potwierdzą, że grunt na danej działce jest odpowiedni, abyś mógł postawić na niej swój dom.

Zakup działki w Katowicach – zaufaj doświadczeniu specjalistów

Oferujemy wsparcie podczas zakupu działki w Katowicach na każdym etapie współpracy. Na początku zbieramy wszystkie najważniejsze informacje o Twoich potrzebach i oczekiwaniach względem gruntu. Następnie:

 • sprawdzamy ogłoszenia w naszej bazie danych, a także ogólnodostępnych portalach sprzedażowych – selekcjonujemy ofertę pod kątem ustalonych kryteriów;
 • przeprowadzamy analizę działki budowlanej pod względem jej statusu prawnego i zgodności opisu z rzeczywistością;
 • kontaktujemy się z właścicielem w celu ustalenia szczegółów i wyjaśnienia nieścisłości – dzięki temu zyskujesz pełny pakiet informacji na temat kupowanej działki;
 • umawiamy się na spotkanie ze sprzedającym i jesteśmy Twoimi reprezentantami – nie musisz się o to martwić, ani przychodzić osobiście, aby dowiedzieć się, jak wygląda działka;
 • gromadzimy potrzebne dokumenty do zakupu lub ubiegania się o kredyt hipoteczny – Ty otrzymujesz gotowy zestaw informacji o działce;
 • pilnujemy, aby cała transakcja przebiegła w bezpiecznej i przyjemnej atmosferze.

Należy podkreślić, że współpracujemy z doradcami kredytowymi, a więc możemy pomóc Ci w znalezieniu korzystnej oferty banku. Tym samym nie tylko znajdziemy dla Ciebie wymarzoną działkę w Katowicach, ale także umożliwimy jej zakup.

Pamiętaj, że w naszej ofercie nie znajdują się wyłącznie działki na sprzedaż w Katowicach. Dostępne są u nas również ogłoszenia mieszkań, domów i lokali z całego rejonu. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia biura i zapoznania się z pełną ofertą rynku nieruchomości. Już dzisiaj skontaktuj się z nami i bądź pewny sukcesu razem z RE/MAX Gold!