Kto kupuje mieszkania w stanie deweloperskim?

Kto kupuje mieszkania w stanie deweloperskim?
Marta Kulawik

W Polsce nadal rośnie liczba mieszkań pochodzących z rynku pierwotnego. Jesteście ciekawi jakie jest zainteresowanie tego typu nieruchomościami? Kto kupuje mieszkania w stanie deweloperskim? Mamy odpowiedz na te pytanie i kilka porad dotyczących kupna nowych lokali mieszkalnych „pod klucz”.

Popularność mieszkań pochodzących z rynku pierwotnego

W większych miastach w Polsce powstają nie tylko nowe mieszkania, ale także całe osiedla. Takie rozwiązania ma wiele zalet, ale także wady. Mimo rosnącego zainteresowania, wiele osób dalej nie bierze pod uwagę takiego zakupu. Uważa, że jest to bardzo duża, często niekorzystna inwestycja, której się obawiają, dlatego wolą brać pod uwagę jedynie rynek wtórny. Jednak statystki wskazują na to, że Polacy bardzo chętnie kupują nieruchomości w stanie deweloperskim. Stanowią one 44% wszystkich transakcji na rynku obrotu nieruchomościami. Zainteresowanie jest zaskakująco duże.

CZYTAJ TAKŻE – JAK SPRAWDZIĆ DEWELOPERA PRZED KUPNEM MIESZKANIA?

Czym cechują się mieszkania w stanie deweloperskim?

Mieszkania, które pochodzą z rynku pierwotnego prezentują się bardzo atrakcyjnie. Wymagają one wykończenia oraz kompleksowego wyposażenia. Czy to zniechęca chętnych? Wręcz przeciwnie. Na takie rozwiązanie często decydują się młodzi ludzie lub rodziny. Chcą oni wykończyć nieruchomość według własnych potrzeb, preferencji i wymagań. Łatwiej im wprowadzić swoją koncepcje w całkowicie nowym, wykończonym lokalu, który wcześniej nie był przerabiany. Wielu inwestorów uważa, że mieszkanie pochodzące z rynku pierwotnego to dobra lokata kapitału. Takie mieszkania zazwyczaj cechują się wysokim standardem, ciekawą lokalizacją, wieloma udogodnieniami. Dodatkowo przeprowadzenie transakcji jest bardzo bezpieczne. Mieszkania wykończone „pod klucz” w całkowitym rozrachunku niejednokrotnie są opcją korzystniejszą, niż samodzielnym remont używanej wcześniej nieruchomości. Jak zazwyczaj wszystko zależy od przekonań kupującego, możliwość finansowych oraz preferencji.

ZOBACZ MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ W SOSNOWCU

Kto kupuje mieszkania w stanie deweloperskim?

Już wiemy, że niemal połowa transakcji na rynku obrotu nieruchomościami dotyczy mieszkań w stanie deweloperskim. Mimo to wiele osób zastanawia się, kto kupuje mieszkania w stanie deweloperskim? Młodzi ludzie. Wielu z nich zachęcił do tego program Mieszkania Dla Młodych. Inni zwracają dużo uwagę na standard mieszkań oraz dodatkowe udogodnienia. Nowe nieruchomości w przeważającej licznie są wyposażone w balkon lub taras. Do dyspozycji mieszkańców oddaje się parkingi podziemne, co jest idealnym rozwiązaniem dla lokatorów. Jeśli weźmiemy pod uwagę wykończenie mieszkania pochodzące z rynku pierwotnego nie muszą być o wiele droższe. Kupowanie nieruchomości od dewelopera to rozwiązanie niezwykle wygodne – to kolejny powód zainteresowania.