Czy warto kupić mieszkanie do remontu?

Czy warto kupić mieszkanie do remontu?
Marta Kulawik

Gdy rozglądamy się za lokalem na sprzedaż często znajdujemy oferty, które dotyczą mieszkań do remontu. Takie propozycje pochodzą z rynku wtórnego oraz pierwotnego. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Dowiedz się, czy warto kupić mieszkanie do remontu na Śląsku.

Przybliżony koszt

Remont remontowi nie zawsze jest równy. Czasami wystarczy mieszkanie jedynie odświeżyć. Często jednak pojawia się potrzeba gruntownych zmian. Biorąc pod uwagę inwestycję w lokal, który wymaga zmian trzeba zwrócić uwagę na dodatkowe koszty. Ceny takich nieruchomości zazwyczaj są niższe, jednak w remont również trzeba sporo zainwestować. Całkowity koszt remontu zależy nie tylko od tego, co trzeba wymienić, ale również od metrażu lokalu. Cena materiałów, mebli często wpływa na jakoś remontu. Warto zastanawiać się co jest dla nas istotne i pamiętać, że mieszkania jest inwestycją na wiele lat.

Pomoc fachowców

Remont mieszkania od podstaw to nie jest przedsięwzięciem tani ani prostym. Czasami warto wziąć pod uwagę oferty firm remontowych lub inną pomoc. Jest to szczególne ważny przy sprawach związanych z elektryką, ogrzewaniem itp. Pomoc osoby doświadczonej pomoże nam uniknąć problemów, skróci czas remontu. Oddają sprawy remontowe w ręce firmy mamy pewność, że efekty będą zadowalające.

CZYTAJ TAKŻE – KIEDY POTRZEBNE JEST POZWOLENIE NA REMONT?

Inwestycja

Mieszkanie, które zostanie przez nas wyremontowane może służyć nam przez wiele lat. Jest jeszcze inne rozwiązanie. Lokal odświeżony, funkcjonalny i zadbany świetnie nadaje się pod wynajem. Tę opcję radzimy wykorzystać szczególnie wówczas, gdy nieruchomość mieści się w dobrej lokalizacji. Wynajem pozwoli uniknąć nam sytuacji, w której musimy ponieść koszty za utrzymanie mieszkanie nieużywanego. Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje remont mieszkania, ponieważ każda nieruchomość jest inna, a każda osoba ma inne wymagania.

Dla kogo?

Kupno mieszkania do remontu jest dobrym wyborem szczególnie dla ludzi lubiących zmiany. Jest to opcja dla osób, którzy znają się na sprawach budowlanych, remontowych. Możemy urządzić nieruchomość według własnych potrzeb. Pamiętajmy jednak, że zanim lokal zostanie doprowadzony do stanu docelowego może minąć trochę czasu.

ZOBACZ OFERTY MIESZKAŃ W KATOWICACH PIOTROWICACH