Dlaczego Twoje mieszkanie warto kupić lub wynająć?

Dlaczego Twoje mieszkanie warto kupić lub wynająć?
Marta Kulawik

W momencie podjęcia decyzji o sprzedaży lub wynajmie mieszkania, zazwyczaj zabieramy się do pisania dobrego ogłoszenia lub szukania agenta nieruchomości, który nam pomoże. Może powinieneś zastanowić się, dlaczego Twoje mieszkanie warto kupić lub wynająć? Zachęcamy do sporządzenia listy, na której wynotowane zostaną zalety danego mieszkania. Cechy, które dostrzeżesz mogą znacznie wpływać na cenę nieruchomości. Ustalenie mocnych stron mieszkania, pozwoli Ci zestawić Twoją propozycję z konkurencyjnymi ofertami. Oszacujesz wówczas wartość nieruchomości i dostrzeżesz mocne strony lokalu. To pozwoli na pozyskanie nowych klientów i promocję oferty.

Lokalizacja ma znaczenie

Na atrakcyjność Twojej oferty nie wpływa jedynie stan lokalu, czy budynku. Ceny nieruchomości w dużej mierze zależą od lokalizacji i otoczenia. Każde miasto ma swoje standardy. Mieszkania znajdujące się w centrum lub w prestiżowych, popularnych dzielnicach zyskują na wartości. Pamiętaj, aby podkreślić lokalizację, w Twoim ogłoszeniu jeśli jest korzystna. Inwestorzy doceniają również otoczenie. Na Twoją korzyść działają znajdujące się w pobliżu nieruchomości przystanki, parkingi, szkoły, większe sklepy, parki, miejsca związane z rozrywką i kulturą. Docenia się również stan dróg w miejscowości oraz sąsiadujące miasta.

Remont i umeblowanie

Każde ogłoszenie zawiera informację, czy mieszkanie zostało odświeżony lub czy wymaga remontu. Stan przygotowania nieruchomości wpływa na jej cenę. Mieszkania po remoncie, nowoczesne są oczywiście droższe. Preferencje klientów w tym temacie są jednak różne. Niektórzy chcą urządzić mieszkanie według własnych preferencji, dlatego wolą zaoszczędzić na kupnie nieruchomości. Jeśli jednak chodzi o wynajem mieszkania, nieruchomość umeblowana i wyremontowana pozwoli nam dużo większy zysk. Mieszkanie niewyremontowane może stracić na wartości nawet kilkadziesiąt tysięcy. Młodym ludziom często zależy na czasie i komforcie. Mieszkanie posiadające podstawowe umeblowanie oraz wyposażenie, które nie wymaga remontu to oferta godna uwagi. Inne zazwyczaj odpadają na początku. Warto zatem zdecydować się na drobne poprawki w mieszkaniu, remont i pozostawienie w nim niektórych sprzętów, aby mieszkanie zyskało na wartości zarówna w sytuacji wynajmu, jak i sprzedaży.

CZYTAJ TAKŻE – JAK PRZYGOTOWAĆ NIERUCHOMOŚĆ DO SPRZEDAŻY?

Dlaczego Twoje mieszkanie warto kupić lub wynająć – stan techniczny budynku

Nie tylko stan Twojego mieszkania, ale także budynku, w którym się znajduje wpływa na wartość. Ważnym punktem jest również ogrzewanie. Największą popularnością cieszą się mieszkania z tzw. centralnym ogrzewaniem. Równocześnie osiągają one najwyższe ceny. Ważne jest również pięto, na którym znajduje się lokal przeznaczony na sprzedaż. Najmniej wartościowe są nieruchomości znajdujące się na parterze i ostatnim piętrze budynku. Jeśli budynek został odnowiony, ocieplony Twoje mieszkanie również zyskało na wartości.

ZOBACZ MIESZKANIA W KATOWICACH KOSTUCHNIE

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki wpłyną na państwa zdanie o lokalu na sprzedaż. Warto zwrócić uwagę na mocne strony nieruchomości.