Jak Cię widzą, tak Cię piszą!

Nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady, pierwsze wrażenie na długo zapada w pamięci. I nie chodzi tu bynajmniej jedynie o estetykę zachowania i ubioru rozmówcy, Twój dom odzwierciedla Twój charakter. Pamiętaj o tym, także kiedy znajdzie się on na liście nieruchomości do sprzedaży. Powinien wyglądać wtedy lepiej, niż gdy sam w nim mieszkałeś! Pierwsze wrażenie powinno trafić w gust potencjalnych nabywców!

Nawet jeżeli rynek nieruchomości jest przepełniony, a domy sprzedają się za pełną cenę wywoławczą, Twój powinien się wyróżniać! Dlaczego?

Udowodnij, że to właśnie twój dom, czy też mieszkanie które sprzedajesz w Katowicach jest warte każdego gorsza, pamiętając, że klienci są wnikliwymi obserwatorami. W rzeczywistości, doskonałe pierwsze wrażenie połączone ze stosunkowo krótkim czasem pobytu oferty na rynku nieruchomości wystarczy, aby dokonać korzystnej sprzedaży.

Jak efektownie przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Czy wiesz, że istnieje wiele prostych trików, które przyczynią się do wzrostu zainteresowania Twoją ofertą? Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość z zyskiem, wato dokonać paru zmian! Oto kilka wskazówek:

Zadbaj o otoczenie nieruchomości, wiedz, iż zadbany krajobraz równie mocno oddziałuje na wyobraźnię klienta jak estetyczne wnętrze.

Napraw obluzowane rynny, dachówki, ogrodzenie i inne elementy zewnętrznego wystroju domu, które wymagają interwencji „złotej rączki”.

Usuń część zbędnych mebli tak, aby pokoje wyglądały na jasne i przestronne.

Odśwież drzwi wejściowe, ściany w pomieszczeniach, możesz je powtórnie pomalować. Dodatkowo, powinieneś zamontować nowe klamki, jeżeli stare są wytarte.

Uporządkuj wnętrze – umyj okna, wyczyść dywany, wypoleruj podłogi, posegreguj odzież, wyrzuć stare gazety, zrób porządek na półkach, estetycznie porozmieszczaj wszelkie bibeloty, ale nie przesadzaj z ich ilością. Dom musi sprawiać wrażenie przytulnego miejsca odpoczynku.

Usuń chore rośliny, upiększ wnętrze kwiatami lub ozdobnymi krzewami w doniczkach.

Do olśniewającej czystości doprowadź łazienkę i kuchnię, te dwa pomieszczenia w magiczny sposób zawsze przykuwają uwagę zwiedzających. Napraw kapiące krany i inne niedoskonałości.

Jeżeli trzymasz w domu zwierzęta, usuń je na czas odwiedzin z pomieszczeń.

Wymień żarówki, wiedz, iż poprawa oświetlenia wpływa na pozytywną percepcję wzrokową. W sypialni dodaj lampę podłogową i małe lampki do czytania, w łazience światło powinno odbijać się od ścian i sufitu, sprawnie redukując odblaski i cienie, w kuchni główne źródło światła powinno skupiać się na stole. Odpowiedniemu przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży pozwoli nie tylko przyspieszyć cały proces sprzedaży, ale i podniesie jego wartość.

 

Podnieś wartość swojej nieruchomości, aby sprzedać ją za lepsze pieniądze!