Lokale do wynajęcia w Katowicach 

Szukasz lokalu do wynajęcia w Katowicach, który będzie dobrze zlokalizowany i da szansę na rozwój Twojego biznesu? A może jesteś właścicielem tego typu nieruchomości w centrum województwa śląskiego i starasz się znaleźć wiarygodnego najemcę? Zastanawiasz się, czemu inne lokale do wynajęcia tak szybko znajdują najemcę?

Rzeczywistość pokazuje, że szukanie uczciwego wynajmującego na własną rękę, który będzie się wywiązywał ze zobowiązań, nie jest takie proste. Dotarcie z ofertą do odpowiednich osób zwykle rozciąga się w czasie i budzi frustrację. Ewentualne problemy po zawarciu umowy często wynikają z braku wiedzy i doświadczenia, a są to kwestie niezwykle ważne dla obu stron transakcji. Z tego względu warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego biura nieruchomości, takiego jak RE/MAX Gold.

Nasza agencja działa na terenie województwa śląskiego od ponad 10 lat i stale się rozwija, osiągając kolejne sukcesy. Doskonale znamy miejsca, które są najbardziej atrakcyjne pod względem biznesowym. Dlatego też możesz na nas polegać.

Lokale do wynajęcia w Katowicach – współpracuj z biurem nieruchomości RE/MAX Gold

Biuro nieruchomości RE/MAX Gold to część międzynarodowej sieci, która na rynku działa już blisko 50 lat i regularnie plasuje się na pierwszych miejscach branżowych rankingów. Dzięki temu dysponujemy dostępem do szerokiej bazy ogłoszeń z ponad 120 krajów na prawie całym świecie. To sprawia, że możesz z łatwością u nas znaleźć atrakcyjne lokale do wynajęcia.

Katowice to miasto, gdzie znajduje się nasze biuro. Świadczymy różnego rodzaju usługi oraz wykorzystujemy w pracy doświadczenie i zdobytą wiedzę. Dysponujemy również szeroką bazą ofert, np. działki budowlanej na sprzedaż w Katowicach na Podlesiu bądź kawalerki znajdującej się obok Silesii.

Do tego jesteśmy w stałej współpracy ze specjalistami w branży rynku nieruchomości. Umożliwia nam to obsługiwanie naszych klientów na najwyższym poziomie.

Statystyki – lokale Katowice

lokale katowice - ceny i statystyki
* dane pochodzą z serwisu www.ceny.szybko.pl

Wynajem lokalu w Katowicach z agencją – jakie niesie ze sobą korzyści?

Doskonale wiemy, że samodzielne szukanie najemcy, sprawdzanie go, a także dopełnianie wszelkich formalności może kosztować nie tylko energię, ale także czas. Jeśli masz tego dość, skontaktuj się z naszą agencją. Zapewniamy:

 • wsparcie merytoryczne – zawodowi agenci, którzy od lat pracują na rynku nieruchomości, mają doświadczenie oraz niezbędną wiedzę, aby ocenić, czy dana transakcja przebiega zgodnie z przyjętymi normami i procedurami. Dzięki temu Ty możesz spać spokojnie;
 • bezpieczeństwo – agent nieruchomości zadba o wszelkie formalności związane z wynajmem lokalu, będzie trzymał pieczę nad Twoim lokalem oraz sprawdzi potencjalnych klientów przed zawarciem umowy;
 • skuteczną promocję – zanim w lokalu pojawią się pierwsi zainteresowani, agent przygotuje nieruchomość na odwiedziny klientów oraz zajmie się jej promocją w internecie i mediach społecznościowych. Dotarcie do szerokiego grona odbiorców gwarantuje szybsze sfinalizowanie transakcji i oszczędzi Twój czas;
 • szybkie znalezienie najemców – w Twoim imieniu możemy się z nimi skontaktować, dopełnić wszelkich formalności i przygotować stosowną umowę.

To tylko niektóre z korzyści wynikających ze współpracy z biurem nieruchomości. Dlatego nie zwlekaj i skontaktuj się z ekspertem! Znajdujemy najemców, zarówno jeśli chodzi o najlepsze lokale w Katowicach Śródmieściu, jak i w dzielnicach znajdujących się na obrzeżach miasta.

Wynajem lokalu w Katowicach – co oferujemy?

Podstawą szybkiego i skutecznego wynajmu jest sporządzenie szczegółowego opisu i planu nieruchomości, gdyż są to pierwsze informacje, na które natyka się potencjalny klient. Aby podnieść atrakcyjność lokalu, możemy również:

 • przeprowadzić profesjonalny home staging, po to, żeby Twoja nieruchomość sprawiała na klientach jak najlepsze wrażenie – to świetny sposób na to, żeby pokazać możliwości aranżacyjne lokalu;
 • zająć się wykonaniem profesjonalnej sesji fotograficznej i filmu – zdjęcia i nagrania przydają się zwłaszcza podczas promowania lokalu w internecie i mediach społecznościowych. Jak pokazuje nasze doświadczenie, większość ofert bez zdjęć jest przez klientów pomijana.My na to nie pozwolimy;
 • przygotować tzw. wirtualny spacer, który pozwoli klientowi zapoznać się z rozkładem nieruchomości bez wychodzenia z domu i kontaktowania się z Tobą. Znacznie skraca o całą procedurę wynajmu lokalu, ponieważ po zobaczeniu wnętrza, zazwyczaj kontaktują się z biurem osoby, które są 99% przekonane do skorzystania z oferty.

Dzięki dobrze zaplanowanym działaniom promocyjnym możemy znacznie poprawić zasięgi Twojego ogłoszenia i dotrzeć do szerokiego grona klientów.

Formalności podczas wynajmu lokali w Katowicach – o czym pamiętać?

Pamiętaj, że prowadzenie różnego rodzaju biznesów wymaga uzyskania zezwoleń na prowadzenie ich w danym lokalu. Również dlatego jest to tak ważne, aby poszczególne lokale w Katowicach były dostosowane do potrzeb Twojego biznesu. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestie bezpieczeństwa. Jako profesjonalna agencja nieruchomości zapewniamy, że przedstawimy Ci tylko takie oferty lokali do wynajęcia, które nie przysporzą Ci żadnych problemów z prawem.

Lokale do wynajęcia w Katowicach – dlaczego warto skorzystać z oferty?

O atrakcyjności lokalu w dużej mierze świadczy jego położenie – dlatego nie dziwi fakt, że Katowicach znajduje się tak duża ilość kwater na wynajem. Wpływ na to ma również fakt, że Katowice znajdują się w samym centrum aglomeracji górnośląskiej. Do tego mogą pochwalić się bogatą ofertą kulturalną i naukową.

Miasto nieustannie przyciąga wielu młodych. Nie bez powodu. Znajdują się tutaj jedne z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce, np.:

 • Uniwersytet Śląski,
 • Akademia Muzyczna,
 • Śląski Uniwersytet Medyczny.

Natomiast różnorodną ofertę kulturalną i rozrywkową zapewniają teatry, kina, kluby i galerie sztuki. Oprócz tego w 2015 roku została oddana do użytku Strefa Kultury, która poza znanym już Spodkiem, obejmuje Muzeum Śląskie, siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

Katowice są również miastem wydarzeń. Odbywają się tutaj duże festiwale muzyczne, filmowe i imprezy sportowe. Zatem, gdy zamieszkasz w tym miejscu, z pewnością nie będziesz się nudzić.

Lokale w Katowicach – atrakcyjna lokalizacja

W mieście znajdziesz także piękne tereny zielone. Rozległe lasy i parki miejskie stwarzają idealne warunki do odpoczynku i rekreacji. Z kolei korty tenisowe, kąpieliska, baseny, kluby fitness czy drogi rowerowe są doskonałą alternatywą dla osób preferujących aktywny wypoczynek.

Co ważne, Katowice są jednym z bardziej nowoczesnych miast w regionie. Ich dobre położenie, bliskość Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, sąsiedztwo autostrad A4 i A1 oraz ważnych tras europejskich i dróg krajowych są kolejnymi atutami, które przyciągają inwestorów. 

W mieście rozwijają się międzynarodowe korporacje i lokalne firmy, a uznana w całej Europie Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna gwarantuje ponad pięćdziesiąt tysięcy miejsc pracy. Co ważne, stale tworzy kolejne, a to przyczynia się do spadku bezrobocia.

Lokale na wynajem w Katowicach – jakie wybrać?

Dostępne lokale do wynajęcia w Katowicach to bardzo różnorodne nieruchomości. Odróżniają się m.in. metrażem, lokalizacją, układem pomieszczeń, rodzajem budynku, w którym się znajdują, ilością i rodzajem zamontowanych instalacji oraz wieloma innymi cechami, które decydują o tym, do czego konkretny lokal się nadaje. Dlatego też, zanim zaczniesz przeglądać lokale w Katowicach, zastanów się, czego potrzebuje Twój biznes, a także czy lokal jest dostosowany do tych potrzeb.

Jeśli na przykład:

 • otwierasz restaurację, dana nieruchomość powinna być wyposażona w odpowiednie instalacje, które umożliwią stworzenie kuchni – w tym celu sporządź listę najważniejszych cech, dostarcz ją do nas, a my przedstawimy Ci lokale do wynajęcia w Katowicach, które idealnie spełniają Twoje potrzeby;
 • planujesz prowadzić salon fryzjerski czy kosmetyczny, trzeba zadbać, żeby wewnątrz znajdowała się łatwa do rozbudowy instalacja wodna i elektryczna. Niezbędny będzie także dostęp do naturalnego oświetlenia, aby móc ocenić efekty wykonanej przez stylistę pracy w „normalnych” warunkach.

Na szczęście w naszej bazie danych znajduje się wiele nieruchomości z Katowic i okolicznych miejscowości, które są zgodne z tymi oczekiwaniami. Skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci szczegóły.

Z pomocą Re/Max Gold – biura nieruchomości z Katowic z łatwością znajdziesz klientów i wynajmiesz swój lokal w Katowicach. Jeszcze dziś skontaktuj się z naszym przedstawicielem, by rozpocząć owocną współpracę.