Rodowici Ślązacy oraz mieszkańcy całej Polski wciąż szukają ofert, które dotyczą mieszkań w Katowicach. Serce Górnego Śląska ciągle rozwija się, zmienia. Niedawno odremontowano rynek miasta, otworzono nowe Galerie Handlowe. W dzielnicach miasta dochodzi do różnych pozytywnych zmian. Znalezienie odpowiedniego lokum wymaga czasu, znajomości rynku.

Jeśli chcesz szybciej rozwiązać sprawę, polecamy pomoc doświadczonego biura nieruchomości działającego na Śląsku, najlepiej w mieście, w którym szukasz mieszkania, czyli w Katowicach. Firma Remax Gold, która działa na Śląsku wiele lat i spełnia oczekiwania wymagających klientów. Pracownicy znają specyfikę tego regionu i tamtejszy rynek nieruchomości. Usługi biura nieruchomości to przede wszystkim:

 • Pomoc w kupnie mieszkania
 • Wyszukiwanie korzystnych ofert
 • Oferowanie dobrych mieszkań na wynajem w Katowicach – Piotrowice
 • Pomoc w sprzedaży mieszkań
 • Rzetelna obsługa
 • Szybko rozwiązany problem
 • Doradzanie
 • Dbałość o klienta
 • Udzielanie porad

Dobra lokalizacja – Piotrowice

Piotrowice należą do grona katowickich rejonów południowych. Inne dzielnice z tej części miasta to Zarzecze, Kostuchna, Podlesie. Piotrowice są znane przez Katowiczan przez kilka obiektów, które znajdują się w tej dzielnicy. Powstała ona z dwóch części – właściwej i Ochojca. W Piotrowicach oraz okolicach mieści się wiele szkół (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i wyższa szkoła), ośrodków rekreacyjnych. Piotrowice pełnią w Katowicach przede wszystkim funkcję przemysłową. Zamieszkuje tutaj wiele osób, którym zależy na dobrej lokalizacji.

Mimo, że dzielnica nie leży w centrum miasta, dojazd do każdej jego części nie stanowi żadnego problemu. Komunikacja miejska w całych Katowicach (także w Piotrowicach) jest świetnie rozwinięta.

Zalety mieszkania w Piotrowicach:

 • Mieszkamy w dużym mieście z wieloma możliwościami
 • Nie mieszkamy w najbardziej zaludnionej i zatłoczonej dzielnicy w mieście
 • Jesteśmy otoczeni terenami zielonymi
 • Możemy odpocząć blisko naszego mieszkania
 • Zadbamy o edukację i rozwój naszego dziecka w Piotrowicach
 • Komunikacja miejska pozwala nam dotrzeć w dowolne miejsc w Katowicach i okolicy
 • Dobrze rozwinięte drogi

Mieszkania na sprzedaż – jedno i wielopokojowe

W Piotrowicach przeznaczono na sprzedaż przede wszystkim mieszkania wielopokojowe. Przeważają lokale z dostępnymi dwoma pomieszczeniami (poza kuchnią i łazienka). Warto zwrócić wagę na bardziej obszerne mieszkania w Piotrowicach, które mają trzy, cztery pokoje, daje to możliwość wygody oraz komfortu. Ceny kilkupokojowych mieszkań w dobrym standardzie, które pochodzą z rynku wtórnego, zaczynają się od 140 000 złotych.

Wynajem mieszkań w Piotrowicach

Mieszkania przeznaczone na wynajem w Piotrowicach mają różne metraże, standardy, udogodnienia, warunki. Można wynająć kawalerki, mieszkania składające się z ilości od 2-4 pokoi. Mieszkania do wynajęcia w Katowicach (Piotrowice) charakteryzują się podstawowym umeblowaniem, co pozwala na natychmiastowe wprowadzenie się do lokalu. Wynajem mieszkania wiąże się z uiszczeniem zwrotnej kaucji. Mamy do wyboru różne rodzaje ogrzewania np. gazowe, centralne lub węglowe. W Piotrowicach znajdziemy mieszkania do wynajęcia posiadające balkonu.

Zachęcamy do zapoznania się z warunkami wynajmu konkretnego mieszkania. Ceny wynajmu mieszkań w Piotrowicach zaczynają się od 850 złotych. Ta cena dotyczy głównie kawalerek czyli mieszkań jednopokojowych. Koszt większych mieszkań wiąże się z wyższymi kosztami.

Zobacz aktualne oferty biura RE/MAX Gold:

Wyszukiwarka nieruchomości Katowice Piotrowice

Koszty kredytu

Przy zakupie nowych mieszkań w Katowicach, warto zwrócić uwagę na korzystne warunki kredytowe. Oferuje je firma Remax Gold, ponieważ cieszy się wieloletnią współpracą z partnerami. Osobom zainteresowanym kredyt zostaje udzielony szybko i bez zbędnych, dodatkowych problemów. Możesz skorzystać ze strony firmy, aby oszacować koszt potencjalnego kredytu. Korzystne warunki sprawią, że nie zostaniesz obciążony dodatkowymi kosztami i będziesz mógł czuć się bezpiecznie.

mieszkania Katowice Piotrowice