Katowice to stolica województwa śląskiego. Jest nazywana miastem ogrodów, miastem muzyki, miastem studenckim. Cechuje się nie tylko dużą powierzchnią, ale licznymi firmami, miejscami pracy, miejscami kultury, centrami handlowi, cenionymi uczelniami wyższymi. Miasto jest podzielone na dzielnice ( Śródmieście, Muchowiec - Osiedle Paderewskiego, Koszutka, Bogucice, Giszowiec, Nikiszowiec - Janów, Piotrowice - Ochojec, Ligota- Panewniki, Załęże, Osiedle Witosa, Dąb, Osiedle Tysiąclecia, Wełnowiec – Józefowiec, Szopienice, Brynów, Zawodzie, Dąbrówka Mała, Murcki, Zarzecze, Kostuchna, Podlesie).

Ligota - Panewniki – Dobra lokalizacja

Jest to szósta dzielnica miasta. Składa się ona z mniejszych części: Ligoty, Zadola, Kokocińca, Panewnik, Starych Panewnik i Wymysłowa. Jest to przede wszystkim dzielnica mieszkaniowa, ale również usługowa. Firmy mają przeważnie charakter lokalny. Wstępuje tutaj budownictwo wielorodzinne (kamienice, bloki), ale także jednorodzinne (domy). Ważny elementami w tym obszarze jest transport, przemysł, nauka i szkolnictwo wyższe. Warto zwrócić uwagę także na ośrodki sportowe, rekreacyjne i miejsca związane z kościołem.

Biuro nieruchomości Remax Gold specjalizuje się w usługach na Śląsku już od wielu lat. Zatrudnia tylko dobrze wykształconych, wykwalifikowanych i posiadających pożądane umiejętności. Firma zajmuje się szukanie odpowiednich nieruchomości dla klientów. Pomaga szybko sprzedać lokal, kupić, wynająć.

Nowe domy - Panewniki

Tak jak było wspomniane powyżej w Katowicach – Panewnikach jest wiele domów. Są również nowe domy. Niektóre z nich są przeznaczone na sprzedaż lub na wynajem. Remax Gold pozwoli szybko rozwiązać zmartwienie klienta. Jeśli chcesz sprzedaż nowy dom w Panewnikach wystarczy skorzystać z pomocy firmy, która szybko znajdzie kupca Wynajem czy kupno są jeszcze proste. Wystarczy sięgnąć do wyszukiwarki Remax Gold lub skontaktować się z pracownikiem. Nowe domy w Katowicach bardzo łatwo sprzedać, ponieważ są chętnie kupowane. Jest to inwestycja przemyślana i wygodna. Nie tracą one szybko na wartości, można je wspaniale urządzić, mają niepowtarzalny potencjał. Wynajem domu to dobra opcja dla osób, które jeszcze nie są zdecydowane lub nie mogą pozwolić sobie na jego kupno. Nie wykreśla to mieszkania w nowym domu w Panewnikach. To wygodna opcja, której nie zastąpi żadne mieszkanie.

Rynek wtórny – Panewniki

Obok nowych mieszkań, czyli rynku pierwotnego w Katowicach – Panewnikach prężnie rozwija się również rynek wtóry, czyli wcześniej już zamieszkiwane przez innych lokatorów domy. Domy w Panewnikach z rynku wtórnego również możesz sprzedać lub w nich zamieszkać na korzystnych warunkach. Są one w bardzo dobrym stanie. Ilość pokoi w domu waha się od czterech do aż siedmiu. Warto uzależnić swój wybór od potrzeb, komfortu.

Zobacz aktualne oferty biura RE/MAX Gold:

Wyszukiwarka nieruchomości Katowice Panewniki

Inwestycja

Zakup domy nowego lub pochodzącego z rynku wtórnego w Katowicach (Panewniki) wiąże się oczywiście z kosztami. Cena uzależniona jest od dokładanej lokalizacji, stanu nieruchomości, potrzeby remontu i od metrażu. Domy w Panewnikach oferowane przez firmę Remax Gold posiadają dodatkowe powierzchnie użytkowe: działki ogrodowe, duże tarasy (40m2).

Domy mające metraż ok. 100 – 150 m2 w opisywanej okolicy można zakupić w cenach, które zaczynają się od 500 000 złotych. Znajdziemy również mieszkania znacznie droższe. Nie oznacza to, że najtańsze opcję mają złe warunki czy standardy. Warto przyjrzeć się ofertą uważnie.

Pomoc biura nieruchomości

Dom na sprzedaż w Katowicach (dzielnica – Panewniki) to dobra inwestycja, która niewątpliwe wymaga sporo wkładu finansowego. Nie musisz obawiać się o problemy związane z kredytem. Firma Remax Gold pomaga klientom uzyskać najkorzystniejsze warunki rat kredytów hipotecznych, dzięki współpracy z partnerami. Na stronie biura nieruchomości możesz oszacować koszty kredytu na dom, którego kupno Cię interesuje.

domy Katowice Panewniki