Nowe domy w Katowicach

Marzysz o kupnie nowego domu w Katowicach? Jesteś właścicielem świeżo wybudowanej nieruchomości i planujesz ją sprzedać? Statystyki wskazują, że największym zainteresowaniem na rynku cieszą się nowe, wykończone budynki, które nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Liczba zainteresowanych ich zakupem stale rośnie. Jednocześnie proces sprzedaży domów jednorodzinnych jest o wiele dłuższy niż mieszkań m.in. ze względu na wyższą cenę. 

Zatem, aby jak najszybciej uzyskać dostęp do ciekawych propozycji lub dotrzeć ze swoją ofertą do jak najszerszej grupy odbiorców, trzeba wykazać się dobrą znajomością rynku oraz metod promocyjnych. Jednak nie musisz ”zaprzątać” tym sobie głowy. Wystarczy, że skorzystasz z oferty naszego biura nieruchomości, które zatrudnia doświadczonych agentów. Dzięki nim zakup Twojego wymarzonego domu lub sprzedaż nieruchomości będzie prawdziwą przyjemnością. 

Postaw na nasze doświadczenie i pozwól, abyśmy pomogli Ci na każdym etapie transakcji. W ten prosty sposób sprawisz, że będzie nie tylko szybka, ale i korzystna oraz bezpieczna. Sprawdź pełną ofertę naszego biura – znajdziesz tam także wiele ciekawych propozycji np. domów na sprzedaż.

Szybka sprzedaż nowego domu w Katowicach – jak to zrobić?

Jesteś właścicielem nowego domu w Katowicach i zaplanowałeś sprzedaż nieruchomości? Uważasz, że wystarczy umieścić ogłoszenie w mediach społecznościowych, aby znaleźć nabywcę? Nic bardziej mylnego. Jeśli nie chcesz, żeby procedura trwała miesiącami, powinieneś:

 • przygotować szczegółowy opis domu na sprzedaż w Katowicach,
 • sporządzić kompletną dokumentację fotograficzną oraz filmową,
 • uregulować wszystkie kwestie prawne, które są związane z nieruchomością,
 • zadbać o to, żeby oferta znalazła się w wielu miejscach w internecie, czyli nie tylko w mediach społecznościowych, ale i reklamach Google czy portalach sprzedażowych,
 • postarać się odpowiadać na próby kontaktu ze strony potencjalnych klientów.

Jednak samodzielne wykonanie wymienionych czynności wymaga dużo czasu i energii. Zależy Ci na tym, by oferta sprzedaży była kompletna i rzetelna? Najlepszym wyborem będzie nawiązanie współpracy z biurem nieruchomości.

Wyszukiwarka nowych domów w Katowicach

Korzyści ze współpracy z biurem podczas sprzedaży nowego domu w Katowicach

Nasza agencja nieruchomości oferuje wiele różnych usług, które mają podnieść szanse na sprzedaż nieruchomości. Zatem, decydując się na współpracę, wybierasz:

 • oszczędność czasu -- biuro nieruchomości wykona za Ciebie szczegółowy opis i plan nowego domu na sprzedaż w Katowicach. Do tego zajmie się aspektami prawnymi oraz będzie prowadzić komunikację z potencjalnymi klientami. Dzięki temu, gdy agent pracuje nad promocją Twojej oferty, Ty będziesz mógł zająć się swoimi sprawami,
 • szybszą sprzedaż – odpowiednio przygotowana oferta i wdrożenie kampanii promocyjnej to gwarancja, że Twoja oferta szybko dotrze do dużego grona odbiorców. Doświadczony agent jest w stanie skrócić proces sprzedaży nieruchomości nawet o 40%,
 • wyższy zysk – dobrze przygotowana oferta i prowadzone działania promocyjne oraz umiejętności negocjacyjne agentów nieruchomości mogą zwiększyć wartość Twojego domu nawet o 25%.

Jeśli chcesz szybko i z zyskiem sprzedać nowy dom w Katowicach, skontaktuj się z naszym agentem!

Statystyki – nowe domy - Katowice - wybudowane po 2010 roku

tabela: nowe domy katowice ceny i statystyki
* dane pochodzą z serwisu www.ceny.szybko.pl

Nowe domy w Katowicach – dlaczego warto je kupić? 

W tej chwili Katowice należą do miast, które prężnie się rozwijają w każdej dziedzinie. Na nowo zaplanowano gospodarkę miasta, która kiedyś bazowała niemal całkowicie na przemyśle. Dzisiaj stała się zróżnicowana i innowacyjna, co daje wiele możliwości zwłaszcza osobom, które rozpoczynają swoją karierę. 

W mieście znajdują się parki technologiczne, inwestuje tu wiele firm outsourcingowych, finansowych, medycznych i technologicznych. Dzięki temu kupujący nowe domy w Katowicach nie muszą się martwić o brak perspektyw zawodowych. W tym mieście ich nie brakuje, a wskaźnik bezrobocia jest najniższy w całym województwie. 

Nowe domy w Katowicach i ich zalety

Z roku na rok Katowice coraz bardziej zmieniają się również wizualnie. Powstaje coraz więcej nowoczesnych budynków, w tym także mieszkalnych. Część z nich to bloki i apartamentowce, jednak pojawiają się również nowe domy w Katowicach. 

Niektóre niczym nie wyróżniają się na tle starszych nieruchomości, pozostałe natomiast cechują się oryginalną architekturą. Jednak aspekty wizualne to nie jedyne ich zalety. Oto co możesz zyskać, jeśli wybierzesz nowy dom w Katowicach

Oszczędność i przestrzeń

Metr kwadratowy domu niemal zawsze jest tańszy niż metr kwadratowy mieszkania. Oznacza to, że za te same pieniądze można kupić większy dom niż mieszkanie. W rezultacie, jeśli zdecydujesz się na zakup nowego domu w Katowicach, zyskujesz od razu dużą przestrzeń i… więcej pieniędzy na koncie.

Dlatego też tego typu nieruchomości to m.in. propozycja dla rodzin wielodzietnych. Jednak mogą sprawdzić się dla każdego, kto po prostu nie lubi ciasnych pomieszczeń.

Ponadto zamieszkanie we własnym domu zapewnia niezależność. Posiadacz mieszkania nie może wprowadzać istotnych zmian w jego architekturze bez zgody mieszkańców czy zarządcy. Ma także ograniczony wpływ na kształt przestrzeni wspólnej, dzielonej z innymi sąsiadami. W domu natomiast nie ma obszarów współdzielonych, a właściciel posiada pełne prawo do każdej części domu i ogrodu.

Życie miejsko-wiejskie

Wybierając nowy dom w Katowicach, zyskujesz spokój i ciszę. Nieruchomości są oddalone od centrum, zatem można tam naprawdę odpocząć od zgiełku miasta, jednocześnie nadal w nim przebywając. Często są to jedne z najważniejszych argumentów przemawiających na korzyść zamieszkania w domu jednorodzinnym. 

Jednocześnie, jeśli mowa o nowych domach w Katowicach, nieruchomość wciąż znajduje się w sąsiedztwie całej miejskiej infrastruktury. Tym samym nie musisz pokonywać dziesiątek kilometrów, aby dojechać do kina czy teatru, albo odwiedzić jedną z wielu restauracji. Do tego możesz pracować w międzynarodowych firmach i studiować na prestiżowych uczelniach, a po wypełnieniu swoich obowiązków wrócić do swojego azylu. Miejsko-wiejskie życie to bez wątpienia duży atut kupna nowego domu w dużym mieście takim jak Katowice.

Nowe domy w Katowicach – gdzie się znajdują?

Najwięcej nowych domów w Katowicach powstaje w dzielnicy Podlesie. Bliskość enklawy leśnej Gniotek jest atrakcją dla wszystkich, którzy marzą o spokojnej dzielnicy zlokalizowanej z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Doskonale odnajdą się tam zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi oraz seniorzy.

Podobnie jest zresztą z zainteresowaniem w sąsiadującym Zarzeczu – typowo wiejski charakter utrzymuje się nieprzerwanie od momentu włączenia byłej wsi w obszar miasta Katowice. Panuje tam przytulny klimat, który sprzyja relaksowi w zaciszu wieloletnich lip z dala od miejskiego zgiełku.

Nowe domy w Katowicach – gdzie jeszcze można zamieszkać?

Nie powinna dziwić również spora liczba nieruchomości w dzielnicy Piotrowice-Ochojec. Tereny mieszkaniowe zajmują aż 50% struktury przestrzennej tego rejonu. Zatem można z łatwością znaleźć tam wymarzony dom.

Rozwinięty przemysł i podmiejski charakter Kostuchny przekłada się na powstawanie nowych obszarów mieszkalnych również i w tym miejscu. Wciąż pozostają tam wolne działki, na których powstają nowe wspaniałe domy. Dominację południowych dzielnic Katowic, wśród domów wybudowanych w ostatnich latach, potwierdza również spora liczba ofert sprzedaży z Ligoty-Panewnik. 

Najmniej nowych budowli powstaje z kolei w Śródmieściu i Bogucicach, co jest całkiem zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że są to jedne z najbardziej zabudowanych dzielnic stolicy Górnego Śląska.Sprzedaż nowego domu w Katowicach – w czym może pomóc RE/MAX GOLD?

Katowickie biuro Re/Max Gold jest częścią międzynarodowej sieci agencji nieruchomości. Dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi pracowników regularnie zdobywa pierwsze miejsce w rankingach najlepszych agencji nieruchomości na całym świecie. Do tego dysponuje bardzo dużą bazą ogłoszeń o sprzedaży nowych domów w ponad 120. krajach. 

W swojej dużej palecie usług biuro nieruchomości Re/Max Gold oferuje także swoim klientom działania z zakresu marketingu internetowego. Internet jest dziś głównym kanałem sprzedaży nieruchomości, dlatego też oferty domów bez odpowiedniej reklamy w sieci mogą nie dotrzeć do potencjalnych klientów. Oferujemy:

 • utworzenie strony internetowej, 
 • umieszczenie ogłoszenia w największych portalach nieruchomości, 
 • przeprowadzenie kampanii promocyjnej za pomocą serwisów społecznościowych oraz systemu reklamowego Google AdWords,
 • wykonanie home stagingu, czyli przygotowanie wnętrza tak, aby prezentowało się bardziej atrakcyjnie na zdjęciach i podczas dni otwartych,
 • zrobienie sesji fotograficznej domu, nagrania działki z drona oraz filmu w formie wirtualnego spaceru po nieruchomości.

Wykorzystujemy wiele nowoczesnych narzędzi, aby sprawić, że Twoje ogłoszenie stanie się “viralem” i trafi do dużej grupy osób.

Jeśli jesteś właścicielem nowego domu w Katowicach i zależy Ci na jego szybkiej sprzedaży, nie czekaj i już dziś skontaktuj się z agentem biura Re/Max Gold. Z nami osiągniesz sukces!