Katowice są sercem Górnego Śląska. Dodatkowo graniczą z innymi miastami, które są miejscem pracy wielu osób. Warto zapoznać się z charakterystyką Katowic i miast okolicznych decydując się na mieszkanie w tym regionie. Bardzo rozwinięta komunikacja miejska ułatwia transport.

Szukanie dobrego mieszkania na Śląsku może stać się procesem długim, jeśli nie do końca znamy rynek. Firma Remax Gold funkcjonuje i znajduje się właśnie we wspomnianym mieście – Katowicach i pomaga rozwiązać problemy związane z transakcją nieruchomości. Biuro nieruchomości z Katowic działa w zakresie:

 • kupna domów/mieszkań/działek budowlanych/lokali

 • sprzedaży nieruchomości

 • wynajmu

Pracownicy biura nieruchomości wyróżniają się:

 • doświadczeniem

 • wiedzą prawniczą

 • znajomością rynku nieruchomości w kraju

 • znajomością rynku nieruchomości na Śląsku

 • rozumieniem potrzeb klientów

Osiedle Tysiąclecia – blisko Katowic i Chorzowa

Osiedle Tysiąclecia to część Katowic, która ma bardzo przyjemne i atrakcyjne sąsiedztwo. Graniczy z Chorzowem, a także z Parkiem Śląskim. Oznacza to, że lokalizacja Tysiąclecia określana jest jako naprawdę korzystna. Jest to osiedle, które składa się głównie z wysokich bloków. Łączy zalety dużego miasta oraz pozwala odciąć się od niego niemalże natychmiast. Sąsiedztwo parku miejskiego daje wiele możliwość odreagowania, odpoczynków, rekreacji.

Tysiąclecie ma świetne położenie, jeśli chodzi o dojazdy do wszystkich sąsiednich i okolicznych miast. Jeżdżą tutaj linie tramwajowe oraz autobusowe w dużej ilości. Przybierają one dwa kierunki w stronę Katowic (np. Śródmieście, Brynów, Koszutka, Osiedle Paderewskiego) oraz w kierunki Gliwic lub Bytomia (mijając np. Chorzów, Zabrze, Świętochłowice). Ten teren jest największym osiedlem w Katowicach. Osiedle Tysiąclecia (zwane Tauzenem) graniczy także z Załężem oraz Dębem, są to dzielnice Katowic, w których powstały nowoczesne Centra Handlowe.

Mieszkania na sprzedaż – Osiedle Tysiąclecia

Na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach na sprzedaż są przeznaczone nieruchomości w wielopiętrowych blokach, często są to nowe mieszkania w Katowicach. To największe katowickie osiedle jest podzielone na mniejsze części. Budynki różnią się od siebie. Mieszkania wystawiane na sprzedaż pochodzą w chwili obecnej przede wszystkim z wtórego rynku nieruchomości, ale również pierwotnego. Wystawione na sprzedaż zostały lokale typu kawalerka oraz kilkupokojowe. W tym obszarze sprawdzają się różne opcje mieszkania, zależnie od upodobań, wymogów klientów oraz inwestorów. Mieszkania jedno i dwupokojowe zaczynają się od cen poniżej 200 000 złotych. Lokale 3,4 pokojowe cechują się wyższymi cenami, najbardziej popularny jest przedział od 250 000 do3 50 000 złotych. Nie są to mieszkania w centrum Katowic, jednak wiele osób woli takie położenie. Osiedle graniczy z terenami zielonymi. Dojazd do centrum Katowic oraz Chorzowa zajmuje samochodem mniej niż 10 minut.

Wynajem mieszkań na Tysiącleciu

Na rynku wtórnym na Tysiącleciu pojawiają się bardzo często ofert dotyczące mieszkań do wynajęcia. Ta forma wciąż cieszy się popularnością i ma zwolenników. Wynajęcie mieszkania (kawalerka w Katowicach lub kilka pokoi) to dobre rozwiązanie dla:

 • Studentów z Katowic (np. UŚ,SUM,WSTiW). Dojazd na uczelnię będzie bardzo krótki, późne wracanie do mieszkania nie będzie problematyczne dzięki nocnym liniom autobusowym i tramwajowym. Osiedle jest przyjazne dla młodych, aktywnych ludzi, który pragną się rozwija

 • Studentów i uczniów z Chorzowa

 • Pracowników Chorzowa, czy Katowic. Lokalizacja sprawia, że możliwe jest załatwienie wielu codziennych spraw po pracy. Dojazdy są szybki i nie zajmują dużo czasu.

 • Rodzin, dla których ważna jest mobilność

>Wynajem mieszkania w Katowicach posiada wiele plusów, jest mniej wymagający i przemawia do dużej ilość osób. Jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi młodych, rozwijających się, lubiących zmiany, nie mających potrzeby dużych inwestycji. Mieszkania do wynajęcia w Katowicach – Osiedle Tysiąclecia to komfort, wygoda i ograniczone koszty opłat. Ceny wynajmu różnią się przez warunki mieszkaniowe np. metraż, rodzaj ogrzewania, dokładną lokalizację itp. Ceny zaczynają się od 1 000 złotych, a kończą się na 3 000(bardzo duże i wygodne lokale. Ceny kawalerek ok. 30m2zacyznają się od 900 złotych. Ceny większych mieszkań są wyższe w zależności od metrażu i liczby pokoi. Możemy wynająć również mniejsze mieszkania, nawet za 650 złotych. Proponujemy zapoznać się z dokładnymi warunkami wynajmu (odpłata za media, kaucja, warunki umowy).

Zobacz aktualne oferty biura RE/MAX Gold:

Wyszukiwarka nieruchomości Katowice Tysiąclecia

Warunku kredytowe

Decyzja o kupnie lub remoncie mieszkania wiąże się z dużym nakładem finansowym. Dodatkowe wsparcie finansowe pomoże uniknąć niepotrzebnych problemów. Firma Remax Gold pozwoli klientom:

 • wybrać korzystną ofertę kredytową

 • ustalić indywidualną propozycję kredytową

 • wybrać najkorzystniejsze warunki umowy

 • zakończyć szybko sprawy formalne

 • szybkie przyznanie kredytu

mieszkania Katowice Tysiąclecia