Katowice (stolica Górnego Śląska) nadal są miejscem, które bardzo często jest wybierane jako dobra lokalizacja na kupno nieruchomości. Nic w tym dziwnego. W centrum miasta tętni życie, dzielnice są rozwinięte, samowystarczalne i spokojniejsze. Dobra komunikacja (linie tramwajowe, autobusowe, mikrobusowe, kolejowe i dobrze rozwinięte drogi) sprawiają, że dojazd przystaje być problemem. Dom w Katowicach na Brynowie poprawi jakość i standard życia.

Brynów – dzielnica Katowic

Brynów to południowo-zachodnia część Katowic. Jest ona podzielona na dwie, mniejsze część: Brynów-Osiedle Zgrzebnioka oraz Załęska Hałda-Brynów. Druga z nich jest znacznie bardziej zaludniona. Dzielnica jest znana z dwóch obiektów Parku imieniem Tadeusza Kościuszki oraz Kopalni Węgla Kamiennego "Wujek". Park jest miejscem organizacji wielu imprez, spotkań, wydarzeń kulturalnych. W tej dzielnicy rozwija się również handel, gastronomia, liczne usługi. Poruszać można się tutaj autobusami, tramwajami. Jest tam wiele szkół.

Nowe domy – wiele możliwości

W Brynowie jest możliwość kupna lub wynajmu nowych domów pochodzących z rynku pierwotnego. Jest to rozwiązanie skierowane do osób, które lubią przemyślane i innowacyjne rozwiązania. Nowy dom daje gwarancję bezpieczeństwa, komfortu i dobrej inwestycji. Decyzja o dalszych losach nieruchomości należy tylko do nas. Sami mamy możliwości nadania przestrzeni charakteru, ustalamy samodzielnie rozkład pokoi. Posłuży nam i naszej rodzinie przez bardzo długie lata bez konieczności powtórnych, dużych remontów. Nowy dom w Katowicach (Brynów) jest także łatwiejszy do sprzedania.

Domy z rynku wtórnego - BRYNÓW

Rynek wtórny również jest dobrze rozwinięty w Brynowie. Jeśli chcesz zdecydować się na zmiany i sprzedaż nowego domu nie musisz martwić o klientów. Wystarczy skorzystać z porady biura nieruchomość, aby wystawić w korzystnej i rozsądnej cenie lecz chętnych będzie dużo. Zalet domów pochodzących z rynku wtórnego jest kilka:

  • określone warunki i standard
  • opinie wcześniejszych właścicieli/lokatorów
  • możliwość wynajmu
  • niższy koszt wynajmu
  • tańsze opłaty
  • niższy koszt kupna domu z rynku wtórnego
  • szybszy odzew na wystawione oferty.

Ceny domów w Katowicach– Brynów

Warto przyjrzeć się cenom domów na sprzedaż i wynajem w dzielnicy Katowic – Brynowie, ponieważ różnią się one od siebie. Zależą one od metraży, sposobu ogrzewania pomieszczeń. Najwięcej ofert sprzedaży podaje ceny ok. 500 00 tysięcy złotych. Jednak ceny na tzw. Ptasim osiedlu sięgają nawet 1 000 000 złotych. Ceny wynajmu rozpoczynają się o n1200 złotych. Najczęściej spotyka się cenę ok. 3000 złotych za domy mające 100 – 200 m2.

Zobacz aktualne oferty biura RE/MAX Gold:

Wyszukiwarka nieruchomości Katowice Brynów

Kredyt hipoteczny

Decydując się na kupno domu na sprzedaż w Katowicach – Brynowie, warto pomyśleć o kredycie. Dodatkowa gotówka może być potrzebna także przy wynajmie mieszkania. Pozwoli ona na sprawny, szybki remont domu z uwzględnieniem naszych indywidualnych potrzeb. Nie musisz załatwiać kredytu bezpośrednio z bankiem. Korzystając z usług biura nieruchomości Remax Gold w Katowicach, wszystkie usługi związane z nieruchomościami załatwisz kompleksowo. Ustalenie korzystnych warunków, dopasowanej niskiej raty kredytu jest możliwe dzięki wieloletniej współpracy z partnerami finansowymi. Oszacować wysokość kredytu możesz samodzielnie na stronie firmy Remax Gold.

Domy Katowice Brynów