Katowice to stolica Górnego Śląska, która cieszy się popularnością oraz rozkwitem kulturalnym, gospodarczym. Miasto jest podzielone na aż 23 dzielnice. Skutkuje to tym, że nie tylko w centrum znajdują się miejsca pracy, przyjazne do zamieszkania osiedla, czy miejsca przeznaczone do rozrywki, wypoczynku.

Od wiele lat w swoją siedzibę w Katowicach ma biuro nieruchomości Remax Gold. Jest to firma, która posiada duże doświadczenia na rynku nieruchomości. Zajmuje się pomocą w sprzedaży, kupnie i wynajmie lokali (domów, mieszkań w Katowicach, apartamentów, rezydencji), działek budowlanych. Istnieje na runku wtórnym, a także pierwotnym. Obsługą klienta zajmują się wykwalifikowani, wykształceni i doświadczeni pracownicy.

Giszowiec – dobra lokalizacja

Jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych dzielnic Katowic stanowi Giszowiec. Jest kojarzony przez mieszkańców Katowic i okolic dzięki zabudowie oraz historycznemu charakterowi. Pojawiły się liczne publikacje na temat tej części miasta (najbardziej znany jest „Czarny Ogród”).

Dzielnica mieści się w południowo-wschodniej części Katowic. Od centrum dzieli ją kilka kilometrów. Nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ w bardzo bliskich odległościach od siebie zlokalizowano na Giszowcu przystanki autobusowe KZK GOP i MZK. Poruszanie się samochodem również zostało ułatwione. Występują tutaj dwa główne szlaki komunikacyjne DK 86 oraz autostrada A4.

Na Giszowcu znajdują się piesze trasy turystyczne oraz szlaki rowerowe. Mieszczą się tutaj cztery placów edukacyjne dodatkowo dojazd do szkół w pobliskich dzielnicach jest szybki i krótki.

Zobacz aktualne oferty biura RE/MAX Gold:

Wyszukiwarka nieruchomości Katowice Giszowiec

Mieszkania na sprzedaż na Giszowcu

Najwięcej mieszkań w Katowicach – Giszowiec posiada metraż w zakresie od 40 m2 do 60 m2. Lokale podzielone są na pokoje niezależne od siebie. Znajdziemy mieszkania z rynku wtórnego, które składają się z jednego, dwóch i trzech pokoi. Najwięcej jest tych wielopokojowych. Zabudowa Giszowca jest zróżnicowana. Są tutaj obszary składające się z domów jedno lub kilkurodzinnych, budynki wielokondygnacyjne, bloki, kamienice. Zabudowa mieszkaniowa w tej dzielnicy mieści się nieopodal terenów zielonych. Ceny mieszkań 2, 3 pokojowych w Katowicach – Giszowiec mają ceny około 150 000 złotych. Jest to bardzo rozsądny i korzystny przedział – szczególnie w sam sercu województwa.

Mieszkania do wynajęcia - Giszowiec

Mieszkania przeznaczone na wynajem w dzielnicy Giszowiec, znajdują się w piętrowych budynkach mieszkalnych (blokach, kamienicach). Można wynająć kawalerki, mieszkania składające się z ilości od 2-4 pokoi. Warto zadecydować, które piętro budynku nas interesuje, ponieważ budynki mają wiele pięter. Mieszkania do wynajęcia w Katowicach – Giszowiec często posiadają podstawowe umeblowanie, co pozwala na natychmiastowe wprowadzenie się do lokalu. Wynajem mieszkania wiąże się z uiszczeniem kaucji (wynoszącej równowartość czynszu za jeden, ew. dwa miesiące). Mamy do wyboru różne rodzaje ogrzewania np. gazowe, centralne lub węglowe. Niektóre mieszkania do wynajęcia na Giszowcu posiadają balkony. Cena wynajmu kawalerki to koszt miesięczny od 800 do 1000 złotych, mieszkania kilku pokojowe mogą kosztować od 1000 do 1800 złotych. Cen zależy od stanu budynku, lokalizacji, potrzeby dodatkowego remontu lub umeblowania, odległości od przystanku, budownictwa. Czasami w cenę wynajmu zostają wliczone opłaty za wodę, gaz, media, czasami trzeba doliczyć te koszta oddzielnie.

Sprawy finansowe

Decyzja o kupnie mieszkania w Katowicach – Giszowiec lub wynajęciu lokalu, który wymaga remontu, wiąże się z kosztami oraz inwestycją. Od wiele lat duża ilość inwestorów, klientów biura nieruchomości Remax Gold z Katowic decyduje się na ofertę kredytową. Katowicka firma cieszy się wieloletnią współpracą z partnerami finansowymi. Prowadzi to do tego, że warunki kredytu na mieszkanie, który proponuje klientom są bardzo korzystne i konkurencyjne. Sprawy formalne przebiegają sprawnie i szybko. Sprawa każdego klienta traktowana jest przez Remax Gold indywidualnie, więc można ustalić najkorzystniejsze warunki dla zainteresowanych osób.

mieszkania Katowice Giszowiec